Czytam – wiem – jestem bezpieczny

6 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach odbyło się spotkanie w ramach projektu „Czytam – wiem – jestem bezpieczny”. Zajęcia zostały zrealizowane przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach oraz Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Uczestniczyli w nich wychowankowie świetlicy szkolnej. Dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz uczyły się, jak zapobiegać zagrożeniom. Miały okazję zobaczyć bardzo ciekawe książki podejmujące tę tematykę oraz obejrzeć film, który pokazał, jak ważne jest zachowanie ostrożności na drodze. Ważną częścią spotkania była niewątpliwie przeczytana przez Panią Magdalenę Sutryk książka „Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego”. Fabuła dotyczy bezpiecznego powrotu do domu, nieufania nieznajomym oraz szczerej rozmowy z rodzicami na temat niepokojących wydarzeń. Na zakończenie zajęć dzieci zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, których autorem zdjęć jest Jarosław Kurzawa.

Izabela Osiak

00 DSC_0095 DSC_0099 DSC_0103 DSC_0110 DSC_0116 DSC_0118 DSC_0121 DSC_0125 DSC_0138 DSC_0141