Archiwum kategorii: Bez kategorii

Lekcja ciepła w SP4

W dniu 24.10.2019r. w siedleckim PEC odbyła się prezentacja projektu edukacyjno-ekologicznego „Lekcje ciepła w Siedlcach”, prowadzonego pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce oraz przy poparciu Kuratorium Oświaty w W-wie, Delegatury w Siedlcach.
Udział w konferencji wzięli nauczyciele z zaproszonych 12 publicznych szkół podstawowych w Siedlcach. Naszą szkołę reprezentowała pani Emilia Skrzyńska. Otrzymaliśmy pobudzające wyobraźnię materiały, przygotowane w oparciu o podstawę programową, które pokazują dzieciom, jakie są źródła energii, dlaczego należy ją oszczędzać i w jaki sposób można to robić. Będziemy wyjaśniać zasady działania ciepłowni i elektrociepłowni oraz uwrażliwiać uczniów na problem zjawiska smogu. Dzięki eksperymentom, grom edukacyjnym i pomocniczym kartom zadań zawartym w scenariuszach, dzieci będą mogły zrozumieć nawet skomplikowane zagadnienia.

W świetlicy szkolnej w czwartek odbyły się zajęcia z tego cyklu. Nasze świetliczaki bardzo chętnie i z zaangażowaniem wzięły w nich udział. Wykonaliśmy kilka zadań teoretycznych oraz plakat Stop Smog i już teraz nie straszne są nam pojęcia takie jak biomasa czy gazociąg. Na zakończenie spotkania obecni uczniowie otulili swoimi szalikami drzewo rosnące obok szkoły. Chronimy przyrodę! Wszystkie dzieci, które wzięły udział w lekcji otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Paulina Czarnocka

Karnawałowo

Dzisiejszy dzień był niezwykle wyjątkowy. Od samego rana w szkole była wesoła muzyka, zabawa i pięknie poprzebierane dzieci. Bal Choinkowy dla klas I-III zgromadził wszystkie maluchy w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. W godzinach popołudniowych zaś mini-bal był w świetlicy szkolnej. Można było potańczyć, wyszaleć się i pośpiewać ulubione piosenki. A kto wolał, wykonywał recyklingowe bałwanki z panią Moniką i panią Anią. Takie dni to my lubimy 😉

Paulina Czarnocka

Ciotki klotki

fale, loki, koki 😉

Dzisiejsze prace plastyczne to wyjątkowo kobieca tematyka. Fryzury z pomponików, ozdoby z guzików, koralików i włóczki. Powstało takich portretów bardzo dużo. Spodobały się dziewczynkom tak bardzo, że tylko kilka zostawiły do pokazania. W poniedziałek będzie można zobaczyć je na tablicy w stołówce szkolnej.

niezbędne materiały

Paulina Czarnocka

Patyczaki

Świetliczaki wykonały wczoraj fajne prace. Nazwaliśmy je PATYCZAKI. Przy ozdabianiu drewnianych patyczków i spinaczy spędziliśmy bardzo miło całe przedpołudnie. Powstały świnki, tygryski, bałwanki i wiele innych postaci z bajek.

Paulina Czarnocka

Nasi zwycięzcy!

Uczniowie, którzy zajęli I, II lub III miejsce w konkursie „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa” otrzymali nagrody. Jeszcze raz serdecznie wszystkim gratulujemy! Zwyciężyła kreatywność i wyobraźnia!

*oczywiście każdy uczestnik konkursu otrzymał słodki upominek 🙂

Paulina Czarnocka

Zimowe prace plastyczne

Jakie prace plastyczne mogły nam towarzyszyć w ostatnim dniu nauki w tym roku kalendarzowym? Oczywiście takie o charakterze zimowym i świątecznym. Od rana świetliczaki robiły bałwanki, aniołki, choineczki itp. Porozwieszane na ścianach świetlicy będą oczekiwać na przyjście stycznia 😉

Paulina Czarnocka