Archiwum kategorii: Bez kategorii

Zapiekanki

Kto nie lubi pysznych świeżych bułeczek z żółtym serem, pieczarkami, szynką i innymi dodatkami? Dodam, że zapiekliśmy je w piecyku i zrobiliśmy sos pomidorowy z ziołami. Takie poranki tylko w świetlicy SP4 🙂

Paulina Czarnocka

Wysypisko książek

W ramach cyklu „Co czytać dzieciom” proponujemy książkę „Wysypisko książek” Katarzyny Grzybek. Jest to niezwykła opowieść o książkach, które trafiły na nielegalne wysypisko w lesie. Historia skłania do szacunku należnego książkom i przyrodzie, pokazuje, jaką wartością jest czytanie i jakie korzyści przynosi czas spędzony z książką.

Zachęcamy do wspólnego czytania z dziećmi!

Proponowaną książkę można wypożyczyć w MBP w Siedlcach.

Smaczne i zdrowe soki

Dzisiaj oficjalnie rozpoczęliśmy sezon na świeżo wyciskane soki. Nasi uczniowie sami komponowali ulubione smaki. Do wyboru mieli marchewkę, jabłka, gruszki i pomarańcze. Całą zabawę rozpoczęła oczywiście rozmowa z dziećmi na temat jesiennej aury, ubierania się „na cebulkę” oraz zdrowego odżywiania się. W następny czwartek ponownie zapraszamy na zajęcia kulinarne. A co tym razem będzie? Niespodzianka 😉

cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
sdr
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
cof
sdr
cof
cof

Paulina Czarnocka

„Biały Kieł”

cof

Dzisiaj polecamy książkę dla dzieci i młodzieży „Biały Kieł” – powieść amerykańskiego pisarza Jacka Londona z 1906. Opowieść o wilku – Białym Kle oraz jego przejściach z psami i ludźmi. Ta książka to propozycja na jesienne czytanie naszej niezawodnej Ninki. Zaprezentowała ją świetliczakom i zachęciła kilkoro z nich do czytania.

cof
cof
cof
cof
sdr

Paulina Czarnocka

Pamiętamy …

Wychowankowie świetlicy pod opieką pani Izabeli Osiak i pani Doroty Świderskiej wybrali się na cmentarz. Tam zapalili pamiątkowe znicze i pomodlili się za żołnierzy poległych w walce za ojczyznę, Dzieci Zamojszczyzny, ofiary Zbrodni Katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.

Slime

Niektórzy dorośli mogą się dziwić, ale slime to zabawka-hit, którą śmiało określić już można jako kultową. Ciągnąca się, kolorowa maź zrobiła wśród dzieciaków prawdziwą furorę. Każdy – młodszy i starszy po prostu musi mieć (za przeproszeniem…) „gluta”. Nasze świetliczaki również. 😀😀😀

cof
cof
cof
cof
cof
cof

Paulina Czarnocka

„Hania Humorek”

Dzisiaj polecamy serię książek „Hania Humorek” Megan McDonald. Książki o Hani napisane są stosunkowo prostym językiem, odpowiednim dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Duże litery sprawią, że początkujący czytający bez problemów poradzi sobie z tekstem. Dodatkowo lekturę uprzyjemnią zabawne ilustracje autorstwa Petera Reynoldsa.
W świetlicy czytały ją naszym uczniom Ninka i Julia.

cof
cof
sdr
cof
cof
cof
Paulina Czarnocka

Zajęcia rugby

W świetlicy ponownie gościli zawodnicy drużyny rugby – MKS Pogoń Aventa Siedlce. Panowie przedstawili podstawowe zasady gry oraz z chęcią odpowiedzieli na pytania uczniów. Najbardziej atrakcyjną  częścią był przeprowadzony przez naszych gości trening, w którym mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy spotkania. Wizyta zawodników sprawiła wszystkim ogromną radość. Jeśli kogoś ominęło to spotkanie, to pani Emilka zaprosi rugbystów zapewne za rok również.

Paulina Czarnocka