Miesięczne archiwum: październik 2019

Slime

Niektórzy dorośli mogą się dziwić, ale slime to zabawka-hit, którą śmiało określić już można jako kultową. Ciągnąca się, kolorowa maź zrobiła wśród dzieciaków prawdziwą furorę. Każdy – młodszy i starszy po prostu musi mieć (za przeproszeniem…) „gluta”. Nasze świetliczaki również. ???

cof
cof
cof
cof
cof
cof

Paulina Czarnocka

„Hania Humorek”

Dzisiaj polecamy serię książek „Hania Humorek” Megan McDonald. Książki o Hani napisane są stosunkowo prostym językiem, odpowiednim dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Duże litery sprawią, że początkujący czytający bez problemów poradzi sobie z tekstem. Dodatkowo lekturę uprzyjemnią zabawne ilustracje autorstwa Petera Reynoldsa.
W świetlicy czytały ją naszym uczniom Ninka i Julia.

cof
cof
sdr
cof
cof
cof
Paulina Czarnocka

Zajęcia rugby

W świetlicy ponownie gościli zawodnicy drużyny rugby – MKS Pogoń Aventa Siedlce. Panowie przedstawili podstawowe zasady gry oraz z chęcią odpowiedzieli na pytania uczniów. Najbardziej atrakcyjną  częścią był przeprowadzony przez naszych gości trening, w którym mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy spotkania. Wizyta zawodników sprawiła wszystkim ogromną radość. Jeśli kogoś ominęło to spotkanie, to pani Emilka zaprosi rugbystów zapewne za rok również.

Paulina Czarnocka

Czy wojna jest dla dziewczyn?

Czy wojna jest dla dziewczyn? to książka dla dzieci opisująca przygody Eli, dziewczynki, której beztroskie dzieciństwo przerwał wybuch II wojny światowej. Książka pomaga zrozumieć młodym czytelnikom, czym jest wojna oraz jakie mogą być jej skutki. Mimo, że temat jest trudny, autor przestawił go w bardzo bezpieczny sposób.

1

Co czytać dzieciom?

Drodzy rodzice!

Na naszym blogu będą pojawiały się wpisy promujące najnowszą literaturę dla dzieci. Chcemy, aby nasze propozycje stały się dla Państwa inspiracją i zachęciły do głośnego czytania dzieciom. Na rynku pojawia się mnóstwo nowości, nie sposób wszystkie kupić, dlatego zachęcamy do korzystania z bibliotek! Przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Siedlcach powstała lista propozycji czytelniczych, doskonałych do wspólnego czytania z uczniami klas 1 – 3. Wszystkie proponowane przez nas książki można wypożyczyć w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach. Pamiętajmy, że nawet jeśli dziecko potrafi czytać samodzielnie, warto wpierać go na początku przygody z książką. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości!

wychowawcy świetlicy

plakat przygotowany przez wychowanków świetlicy

Kiermasz cz. II

Drugi dzień kiermaszu Ciastko na zdrowie! również cieszył się ogromną popularnością. Chyba nie było wśród społeczności szkolnej osoby, która nie wsparła zbiórki dla Kubusia. Dziękujemy!!! Rodzice, uczniowie, dyrekcja, nauczyciele – każdy pomógł! Szczególne podziękowania składamy właścicielom cukierni Pszczółka, za ogromne zaangażowanie w naszą akcję. Otrzymaliśmy mnóstwo słodkości, pączków, drożdżówek, ze sprzedaży których znacznie zasililiśmy zbiórkę dla Kuby. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Wszystkie uzbierane pieniążki, absolutnie każda złotówka, trafią do mamy chłopca.

wychowawczynie świetlicy

Paulina Czarnocka

Kiermasz cz. I

Dziś kilka minut przed dziewiątą rozpoczęliśmy kiermasz charytatywny Ciastko na zdrowie! Rodzice naszych uczniów, dyrekcja, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy wykazali się ogromną ofiarnością. Bardzo zaangażowaliśmy się w pomóc dla Kubusia. Dziesiątki podarowanych gier, zabawek, słodkości. Uzbierane pieniążki w całości zostaną przekazane mamie chłopca. Pierwszy dzień kiermaszu zakończył się sukcesem. Zapraszamy jutro o tej samej porze!

cof
sdr
cof
cof
sdr
cof
sdr
cof
cof
cof
Paulina Czarnocka

Pomoc dla Kuby

cof

Kochani!

Uczeń naszej szkoły jest poważnie chory, walczy z nowotworem. Kuba jest dzielny ale potrzebuje naszego wsparcia. Pomóżmy mu wrócić do zdrowia. Jutro i w środę prosimy przynosić do świetlicy szkolnej zakupione słodycze, babeczki, lizaki, zabawki, gry itp. W czwartek i piątek odbędzie się kiermasz rozmaitości. Uzbierane pieniążki przekażemy mamie Kubusia. Na pewno pomogą w realizacji dalszego leczenia chłopca. Czekamy na Państwa otwarte serducha, a Kubę gorąco pozdrawiamy i czekamy na Jego powrót do szkoły!

wychowawczynie świetlicy