Doskonałą zabawą, która może dać dzieciom wiele satysfakcji jest rysowanie zgodnie z instrukcją. Inspiracji można szukać w internecie. A może ktoś ma w domu książki lub karty z instrukcjami? Nie zrażajmy się, jeśli od razu nasze prace nie będą doskonałe – praktyka czyni mistrza, a najważniejsza jest i tak dobra zabawa!!! Powodzenia !!!
Na początku przyklejamy na środku plastra drewna odpowiednio dobraną świeczkę. Następnie dobieramy ozdoby i przyklejamy je na klej na gorąco (proponuję najpierw umieszczać ozdoby większe, na koniec dekorować tymi małymi).
Jeśli wykonasz samodzielnie jakąś ozdobę świąteczną, chętnie ją zobaczę. Zrób zdjęcie i wyślij na mój adres:
„Gdzie jest wydra?” to pasjonująca książkowa gra osadzona w czasach króla Jana III Sobieskiego. Jej fabuła została zainspirowana autentyczną historią słynnej oswojonej wydry, znanej z pamiętników Jana Chryzostoma Paska. Interaktywna opowieść wciąga, bawi i w atrakcyjny sposób przekazuje dzieciom wiedzę o królewskiej rezydencji w Wilanowie, jej mieszkańcach i gościach oraz ich zwyczajach.
Autorką jest Dorota Sidor, a ilustracje to dzieło Aleksandry i Daniela Mizielińskich – laureatów wielu nagród i wyróżnień przyznawanych za projekty książkowe i internetowe.
Polecam serdecznie. Gwarantuję, że Państwa dzieci oszaleją na punkcie tej książki 😉
Wykonanie: cukierki i margarynę rozpuszczamy w garnku, cały czas mieszając, aby nie przypalić składników. Kiedy powstanie gładka masa, zdejmujemy z ognia, lekko przestudzamy, dodajemy ryż, mieszamy i formujemy szyszki i gotowe.
Chciałabym przedstawić Państwu propozycje oferowane przez Polskie Radio Dzieciom. Jest to miejsce, gdzie znajdziecie wiele audycji edukacyjnych dla dzieci, bajek, słuchowisk oraz porad dla rodzica, a gdzie nie usłyszycie żadnych reklam. Polskie Radio Dzieciom w ciągu tygodnia nadaje ponad 100 premierowych audycji naukowych, kulturalnych oraz podróżniczych. Audycje emitowane na antenie, dostępne są także na stronie www.polskieradiodzieciom.pl. Zachęcam do sięgnięcia po to narzędzie i do odkrywania jego tajemnic w warunkach domowych przez przedszkolaka oraz ucznia.
„Kot na medal”to książka nie tylko dla prawdziwych miłośników kotów. Przygody bohaterów min. służba na okręcie wojennym, czy lot balonem, zabierają czytelników do świata niezwykłych kotów. Książkę można wypożyczyć w MBP w Siedlcach.
Informujemy, że właśnie zakończyliśmy szkolną zbiórkę elektrośmieci. Firma Green Office zabrała z terenu szkoły uzbierany sprzęt. Teraz czekamy, aż zostanie zważony i wymieniony na nagrody 🙂
Dziękujemy absolutnie wszystkim, którzy przywozili do nas elektrośmieci i zauczestniczyli w zbiórce.
W tym tygodniu polecamy zabawę klockami LEGO. Budować kochają zarówno dzieci, jak i dorośli. To wspaniały sposób na spędzenie wspólnie czasu dla całej rodziny. Rozwijają kreatywność i małą motorykę. Klocki kochają nasze świetliczaki 🙂 Polecamy!
Kochani, kolejna nasza propozycja to przygotowanie wspólnie z kimś dorosłym pysznych czekoladowych muffinek. Poniżej przepis, który testowałam wiele razy i za każdym babeczki wyszły pyszne.
140 g masła
50 ml mleka
140 g gorzkiej czekolady, posiekanej
2 duże jajka
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
3 łyżki kwaśnej śmietany
200 g jasnego brązowego cukru
100 g mąki pszennej
pół łyżeczki proszku do pieczenia
Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej. Do garnka wlewamy mleko i dodajemy masło, gotujemy do rozpuszczenia masła. Dodajemy pokruszoną czekoladę i mieszkamy aż powstanie gładka masa.
Do naczynia wbijamy jajka, dodajemy ekstrakt z wanilii, kwaśną śmietanę i cukier. Mieszamy rózgą kuchenną do powstania jednolitej masy. Dodajemy przestudzony krem czekoladowy, następnie mąkę pszenną przesianą z proszkiem do pieczenia i mieszamy rózgą kuchenną do dobrego połączenia się składników.
Gotowe ciasto przelewamy do sztywnych papierowych kubeczków wypełniając je do 3/4 ich wysokości i piec w temperaturze 170ºC przez około 25 – 30 minut.
Zbliża się okres Świąt Wielkanocnych. To dobry moment, żebym pokazała Wam, jak samodzielnie można wykonać kartkę z życzeniami dla swoich bliskich.
Potrzebne materiały :
Pracę zaczynamy od wydrukowania życzeń (po 2 na A4)
Można dodać jakąś ozdobę kartki. Ja wybrałam logo naszej szkoły 🙂
Wydrukowane kartki tniemy na pół (można nożyczkami, ja użyłam gilotyny).
Przecięte kartki składamy poziomo.
Przygotowujemy sobie napis na kartkę. Można go wydrukować razem z życzeniami, można napisać odręcznie. Ja wybrałam jeszcze inną opcję: wydrukowałam napis Wesołego Alleluja na kartkach strukturalnych i przykleiłam za pomocą taśmy dwustronnej piankowej (by napis odstawał od kartki i sprawiał wrażenie 3D).
Do kartki przylepiamy ozdoby wycięte z papierów kolorowych (o dowolnych strukturach).
Wyciętymi elementami w dowolny sposób dekorujemy nasze kartki (pamiętając, że papierowe dekoracje przylepiamy na zwykły klej szkolny, a piankowe czy brokatowe na CR lub taśmę dwustronną).
Wystarczyło trochę pracy i zabawy, by powstały piękne kartki świąteczne.
Polecam wszystkim samodzielne wykonanie kartek w tym roku! 😉
Fajna zabawa?
Ja zrobiłam takich kartek 70 i nie ma dwóch takich samych 🙂
Zrób swoją kartkę świąteczną i podziel się ze mną swoim pomysłem. Na zdjęcia kartek uczniów SP4 czekam pod adresem: