Miesięczne archiwum: wrzesień 2020

Dzień chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki wykonały dla swoich kolegów ze świetlicy krawaty z papieru i zaśpiewały im 100 lat. Następnie wszystkie dzieci bawiły się w kalambury. W tym wyjątkowym dniu życzymy wszystkim chłopakom wielu miłych niepodzianek.

I. Osiak

Zmiany w przyrodzie

😍😍😍

Jesień to wyjątkowa pora roku. Wystarczy popatrzeć na drzewa, zmieniające się kolory liści, kasztany, jarzębiny… Za oknami jest pięknie. W świetlicy również czuć już, że lato dawno za nami. Tydzień zakończyliśmy przepięknymi pracami plastycznymi.

Potrzebne materiały:

kartki (ja wybrałam beżowe, brązowe i ecru)
liście o różnych kształtach
farby, pędzle…

Wykonanie:

malujemy liście różnymi kolorami farb
staramy się pokryć cały liść farbą
pomalowany liść przykładamy do kartki
dociskamy dokładnie liść
delikatnie odlepiamy liść od kartki
gotowe 🙂

A oto jak wyglądały nasze zajęcia:

Paulina Czarnocka

Dzień Szpilek

Co zrobić żeby pomóc i wziąć udział w akcji? Zasady są banalnie proste! Wystarczy zrobić sobie zdjęcie w szpilkach i zamieścić je w mediach społecznościowych dodając hashtag #DzienSzpilek. Za każde opublikowane zdjęcie na Instagramie lub Facebooku dnia 25 września 2020 roku, na którym będą widoczne szpilki, Moliera 2 przekaże 2zł na rzecz fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Wychowawczynie świetlicy SP4 również przyłączyły się do akcji 🙂

Paulina Czarnocka

Czytnik kart odbioru dzieci!

Drodzy Rodzice!

Miło jest nam poinformować, że przy drzwiach wejściowych na zewnątrz budynku został zamontowany czytnik kart odbioru dzieci, przebywających w świetlicy szkolnej. Można już śmiało przyłożyć kartę z lat ubiegłych i oczekiwać na dziecko przy schodach do szatni. Rodziców uczniów klas pierwszych zapraszamy do świetlicy po zakup kart (1 szt. /5 zł. ).

Paulina Czarnocka