Miesięczne archiwum: listopad 2019

Dzieci czytają dzieciom

Codzienne głośne czytanie dzieciom w naszej świetlicy stało się inspiracją dla naszych wychowanków. Dzieci zaczęły przynosić własne książki z prośbą, abyśmy je czytały, poza tym coraz częściej same czytają swoim koleżankom i kolegom. Dziś Laura z klasy 3 a przeczytała książkę opisującą przygody Martynki. Wszyscy słuchali z uwagą i zainteresowaniem. Brawa dla Laury za płynne czytanie oraz za odwagę !

Zapiekanki

Kto nie lubi pysznych świeżych bułeczek z żółtym serem, pieczarkami, szynką i innymi dodatkami? Dodam, że zapiekliśmy je w piecyku i zrobiliśmy sos pomidorowy z ziołami. Takie poranki tylko w świetlicy SP4 🙂

Wysypisko książek

W ramach cyklu „Co czytać dzieciom” proponujemy książkę „Wysypisko książek” Katarzyny Grzybek. Jest to niezwykła opowieść o książkach, które trafiły na nielegalne wysypisko w lesie. Historia skłania do szacunku należnego książkom i przyrodzie, pokazuje, jaką wartością jest czytanie i jakie korzyści przynosi czas spędzony z książką.

Zachęcamy do wspólnego czytania z dziećmi!

Proponowaną książkę można wypożyczyć w MBP w Siedlcach.

Smaczne i zdrowe soki

Dzisiaj oficjalnie rozpoczęliśmy sezon na świeżo wyciskane soki. Nasi uczniowie sami komponowali ulubione smaki. Do wyboru mieli marchewkę, jabłka, gruszki i pomarańcze. Całą zabawę rozpoczęła oczywiście rozmowa z dziećmi na temat jesiennej aury, ubierania się „na cebulkę” oraz zdrowego odżywiania się. W następny czwartek ponownie zapraszamy na zajęcia kulinarne. A co tym razem będzie? Niespodzianka 😉

„Biały Kieł”

cof

Dzisiaj polecamy książkę dla dzieci i młodzieży „Biały Kieł” – powieść amerykańskiego pisarza Jacka Londona z 1906. Opowieść o wilku – Białym Kle oraz jego przejściach z psami i ludźmi. Ta książka to propozycja na jesienne czytanie naszej niezawodnej Ninki. Zaprezentowała ją świetliczakom i zachęciła kilkoro z nich do czytania.

Pamiętamy …

Wychowankowie świetlicy pod opieką pani Izabeli Osiak i pani Doroty Świderskiej wybrali się na cmentarz. Tam zapalili pamiątkowe znicze i pomodlili się za żołnierzy poległych w walce za ojczyznę, Dzieci Zamojszczyzny, ofiary Zbrodni Katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.