Miesięczne archiwum: Maj 2021

Dziecinnie proste

Przedstawiam dziś dziecinnie prosty przepis na pyszne placuszki. Dzieci je pokochają. Są lekkie, smacznego i robi się je w 5 minut.

Składniki:

serek homogenizowany, 1 jajko, 3 łyżki mąki (na 15 placuszków)

Sposób przygotowania:

Wszystkie trzy składniki mieszamy ze sobą w miseczce (blenderem lub mikserem).

Rozgrzewamy na patelni olej i wylewamy masę na małe placuszki. Smażymy dosłownie chwilę obie strony. Układamy na ręczniku papierowym żeby odsączyć tłuszcz. Można posypać cukrem pudrem.

Smacznego! 😋

Paulina Jakimowicz

Dzień Matki

Dzień Matki to wyjątkowe święto zarówno dla mam, jak i córek oraz synów. Dlatego warto, abyśmy ten dzień spędzili wspólnie z mamą. Możemy zaprosić ją na obiad albo obdarować upominkiem i kwiatami. Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo uśmiechu, cierpliwości i samych radosnych chwil. Świetliczaki wykonały piękne zawieszki, którymi dzisiaj zapewne obdarują swoje ukochane mamusie. 😍😍😍

Etapy naszej pracy:

Prace dzieci:

Paulina Jakimowicz

Ogródek

Piękna, słoneczna pogoda sprzyja pracom na świeżym powietrzu. Świetliczaki zaangażowały się dziś w pracę w szkolnym ogrodku. Dzieci posiały nasiona, z których już niedługo wyrosną rośliny. Przed nami podlewanie i pielenie upraw. Praca w szkolnym ogródku jest bardzo lubianą przez dzieci formą aktywności.

I. Osiak

Czwórka dla Szymka Krasuskiego

Dołączamy do akcji zbiórki rzeczy dla Szymonka Krasuskiego!!!
❤❤Czwórka dla Szymka❤❤

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i osoby chętne do przekazania rzeczy nowych i używanych w dobrym stanie na licytację dla Szymonka. Zbiórka potrwa do 10 czerwca 2021. Rzeczy można zostawiać w świetlicy szkolnej. Serdecznie zapraszamy do pomocy Szymkowi.

Więcej informacji na temat Szymonka:

I.Osiak

Bociany

Prace plastyczne to sposób spędzania wolnego czasu, który cieszy się największym uznaniem wśród najmłodszych świetliczków. Tym razem dzieci wykonały bociany, które stały się ozdobą szkolnej stołówki. Dzieci starały się, aby prace prezentowały się pięknie. Zapraszamy do fotorelacji.

I. Osiak