Pyssla

Pyssla daje upust dziecięcej kreatywności i pozwala stworzyć indywidualne projekty układając korale na szablonach.

Pomaga również rozwijać zdolności motoryczne i koordynację ręka-oko.

Nasi uczniowie bardzo chętnie wykonywali dziś prasowanki. Oto niektóre z ich prac:

btybdrbtybtybtybtybtybdrbtybtybdrbtybtybtybtybtybty

Listy do dzieci z Libanu

Mamy już gotowe listy naszych uczniów i nauczycieli wspierające akcję Bociany ponad podziałami. Przedstawiciele Grupy EkoLogicznej 25 marca lecą do Libanu i przekażą je dzieciom z tamtejszych szkół. Mamy nadzieję, że kampania na rzecz ochrony bocianów odniesie sukces! Trzymamy kciuki!  :-)

Przykładowe listy:

btybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybty

Elektrośmieci

Trafiły już do nas pierwsze elektrośmieci. Bardzo nas cieszy, że jesteście Państwo z nami i wspieracie szkolne inicjatywy. Przed nami weekend, więc zachęcamy do porządków w garażach i na strychach, a od poniedziałku czekamy na zepsute i stare sprzęty.

btybtybty

Zwierzaki z papierowych rolek

bty

Dziś od rana w świetlicy odbywały się bardzo kreatywne zajęcia. Dzieci wykonywały kolorowe zwierzaki z tekturowych rolek. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż do poprowadzenia takich warsztatów zgłosili się uczniowie z klasy VIII D. Krystian, Oliwia, Gabrysia, Sylwia i Maja sami przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek ze szkoły zajęcia od A do Z. Podczas pracy cały czas czuwali nad wykonywaniem poszczególnych zadań i pomagali świetliczakom. Nauka przez zabawę, zabawa przez naukę. Cieszymy się z takich spotkań i mamy apetyt na więcej! :-)

bty

btybtybdrbtybtybtybdrbtybtybdrbtybtybdrbtybty

Współpraca z Grupą EkoLogiczną

bocian-700x342

Przyłączyliśmy się do akcji „Bociany ponad podziałami” Grupy EkoLogicznej z Siedlec.   Grupa EkoLogiczna jest ogólnopolską organizacją przyrodniczą, której celem statutowym jest ochrona dziko żyjących zwierząt i ich siedlisk.

Jak się dowiedzieliśmy, życie bocianów jest zagrożone podczas powrotu z ciepłych krajów do Polski. Są bezsensownie zabijane na terytorium Syrii i Libanu.
Chcemy pomóc ocalić te piękne ptaki. Przedstawiciele grupy EkoLogicznej zwrócili się do Czwórki z prośbą o wsparcie. Elementem ich kampanii jest napisanie przez dzieci z polskich szkół listów do uczniów ze szkół libańskich. Budowanie świadomości i zwrócenie uwagi na problem metodą małych kroków. Nasze świetliczaki z wychowawczyniami świetlicy i Dyrektorem szkoły na czele piszą już listy. Zawarty jest w nich najprostszy, a zarazem, najważniejszy przekaz:
Bociany to przepiękne ptaki, zwiastun wiosny i symbol polskiej przyrody. Kochamy je i chcemy je chronić! Nie pozwólmy ich krzywdzić! Razem zadbajmy o przetrwanie tego gatunku!

Pan Ireneusz Kaługa, Prezes Grupy EkoLogicznej, pod koniec marca zawiezie listy do Libanu i rozda je dzieciom z tamtejszych szkół. Trzymamy kciuki za powodzenie całej akcji. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę w tak szczytnym celu.

btybtybtybtybtybtybtybty

Poznaj zawód mojego rodzica

IMG-20190313-WA0026

Dziś w świetlicy odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznaj zawód mojego rodzica”. Naszym gościem był tata Paulinki z klasy I a, funkcjonariusz Zakładu Karnego w Siedlcach. Pan Dados opowiedział dzieciom o specyfice swojego zawodu, pokazał nowe umundurowanie, przybliżył zakres obowiązków służby więziennej. Odpowiedział na dziesiątki pytań uczniów. Aktywność chłopców przeszła najśmielsze oczekiwania. To był prawdziwy las rąk!  Bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy!