Smaczne i zdrowe soki

Dzisiaj oficjalnie rozpoczęliśmy sezon na świeżo wyciskane soki. Nasi uczniowie sami komponowali ulubione smaki. Do wyboru mieli marchewkę, jabłka, gruszki i pomarańcze. Całą zabawę rozpoczęła oczywiście rozmowa z dziećmi na temat jesiennej aury, ubierania się „na cebulkę” oraz zdrowego odżywiania się. W następny czwartek ponownie zapraszamy na zajęcia kulinarne. A co tym razem będzie? Niespodzianka 😉

„Biały Kieł”

cof

Dzisiaj polecamy książkę dla dzieci i młodzieży „Biały Kieł” – powieść amerykańskiego pisarza Jacka Londona z 1906. Opowieść o wilku – Białym Kle oraz jego przejściach z psami i ludźmi. Ta książka to propozycja na jesienne czytanie naszej niezawodnej Ninki. Zaprezentowała ją świetliczakom i zachęciła kilkoro z nich do czytania.

Pamiętamy …

Wychowankowie świetlicy pod opieką pani Izabeli Osiak i pani Doroty Świderskiej wybrali się na cmentarz. Tam zapalili pamiątkowe znicze i pomodlili się za żołnierzy poległych w walce za ojczyznę, Dzieci Zamojszczyzny, ofiary Zbrodni Katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.

Slime

Niektórzy dorośli mogą się dziwić, ale slime to zabawka-hit, którą śmiało określić już można jako kultową. Ciągnąca się, kolorowa maź zrobiła wśród dzieciaków prawdziwą furorę. Każdy – młodszy i starszy po prostu musi mieć (za przeproszeniem…) „gluta”. Nasze świetliczaki również. 😀😀😀

„Hania Humorek”

Dzisiaj polecamy serię książek „Hania Humorek” Megan McDonald. Książki o Hani napisane są stosunkowo prostym językiem, odpowiednim dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Duże litery sprawią, że początkujący czytający bez problemów poradzi sobie z tekstem. Dodatkowo lekturę uprzyjemnią zabawne ilustracje autorstwa Petera Reynoldsa.
W świetlicy czytały ją naszym uczniom Ninka i Julia.

Zajęcia rugby

W świetlicy ponownie gościli zawodnicy drużyny rugby – MKS Pogoń Aventa Siedlce. Panowie przedstawili podstawowe zasady gry oraz z chęcią odpowiedzieli na pytania uczniów. Najbardziej atrakcyjną  częścią był przeprowadzony przez naszych gości trening, w którym mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy spotkania. Wizyta zawodników sprawiła wszystkim ogromną radość. Jeśli kogoś ominęło to spotkanie, to pani Emilka zaprosi rugbystów zapewne za rok również.

Czy wojna jest dla dziewczyn?

Czy wojna jest dla dziewczyn? to książka dla dzieci opisująca przygody Eli, dziewczynki, której beztroskie dzieciństwo przerwał wybuch II wojny światowej. Książka pomaga zrozumieć młodym czytelnikom, czym jest wojna oraz jakie mogą być jej skutki. Mimo, że temat jest trudny, autor przestawił go w bardzo bezpieczny sposób.

Co czytać dzieciom?

Drodzy rodzice!

Na naszym blogu będą pojawiały się wpisy promujące najnowszą literaturę dla dzieci. Chcemy, aby nasze propozycje stały się dla Państwa inspiracją i zachęciły do głośnego czytania dzieciom. Na rynku pojawia się mnóstwo nowości, nie sposób wszystkie kupić, dlatego zachęcamy do korzystania z bibliotek! Przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Siedlcach powstała lista propozycji czytelniczych, doskonałych do wspólnego czytania z uczniami klas 1 – 3. Wszystkie proponowane przez nas książki można wypożyczyć w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach. Pamiętajmy, że nawet jeśli dziecko potrafi czytać samodzielnie, warto wpierać go na początku przygody z książką. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości!

wychowawcy świetlicy

plakat przygotowany przez wychowanków świetlicy