Dzień w piżamach


Drodzy Rodzice i Uczniowie!


21.10.2021r. (czwartek) organizujemy w naszej szkole DZIEŃ W PIŻAMACH.
Prosimy, aby w tym dniu dzieci przyszły do szkoły w piżamach 😉 . Pomysłodawcą jest Fundacja „GDY LICZY SIĘ CZAS”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Wiemy jak ciężko jest dzieciom, rodzicom oaz bliskim rodziny, której dziecko chorowało lub choruje na nowotwór. Dla wielu podopiecznych Fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Chcemy okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom poprzez zmianę zwykłych ubrań na piżamę.
DZIEŃ PIŻAMY to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na ZDROWIE I EMPATIĘ.
Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę zorganizowaną właśnie przez Fundację „Gdy liczy się czas”, na rzecz dzieci z oddziałów onkologii, na zakup pomp do chemioterapii oraz wsparcie ośrodka rehabilitacji dla dzieci po leczeniu.
Tego dnia będzie można kupić za symboliczne kwoty ciastka upieczone przez wychowawców świetlicy. Uzbierane pieniądze przekazane zostaną fundacji.


Zachęcamy naszych uczniów do udziału w akcji!

Przyjdź do szkoły w piżamie, kup ciastka i pomagaj!


Koordynatorzy wydarzenia:

Katarzyna Kamińska i Paulina Jakimowicz

Paulina Jakimowicz

Ekspresowy zastrzyk zdrowia

Środowe przedpołudnie upłynęło w świetlicy na przygotowaniu „ekspresowych zastrzyków zdrowia „. Dzieci własnoręcznie przygotowały pyszne, pełne witamin napoje owocowo- warzywne. Soki przygotować można było z jabłek, marchewek, pomarańczy czy buraków. Dzieci same komponowały swoje zdrowe napoje. Zgodnie stwierdziły, że są bardzo smaczne. Oto kilka zdjęć z naszych kulinarnych świetlicowych zajęć.

E. Skrzyńska

Jesień w pracach plastycznych

Wystarczy pójść z dzieckiem na spacer do parku lub lasu i nazbierać kilka liści, różnych kształtów, by wykonać fajną pracę plastyczną. My jesteśmy szczęściarzami 😃, gdyż wokół szkoły mamy całą masę różnych drzew i krzewów. Nazbieraliśmy pełen kosz różności i wykonaliśmy jesienne prace.

Nasze prace:

Paulina Jakimowicz

Zaczynamy!

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym! 🥰

W świetlicy szkolnej wrzesień jest gorącym okresem. Poznajemy się wzajemnie z uczniami klas pierwszych. Staramy się zapamiętać swoje imiona😀, rozpoznawać rodziców i starsze rodzeństwo.

Życzymy wszystkim uczniom samych piątek i wielu sukcesów w nauce.

Odrabiamy lekcje:

Bawimy się na świeżym powietrzu:

Paulina Jakimowicz

„Jesteśmy z Wami, niebieskimi MOTYLAMI”

Wychowawczynie świetlicy, Pani E. Skrzyńska i Pani I. Osiak, włączyły się do wyzwania, którego celem jest POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZICOM. Zgodnie z wytycznymi, dzieci i panie przyszły do szkoły ubrane na niebiesko i wykonały napis oraz tematyczną pracę plastyczną. Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w akcjach, dzięki którym mogą przekazać, że solidaryzują się z osobami dotkniętymi autyzmem.

I. Osiak

Podsumowanie zbiórki dla Szymka

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w zbiórkę charytatywną. Wszystkie przedmioty, które zostały do nas przyniesione przekazano tacie Szymka. Znalazły się wśród nich książki, zabawki, gry, rakieta z autografem Uli Radwańskiej, szalik z autografem Wiesława Jobczyka, autobiografia Sebatiana Mila opatrzona autografem autora oraz wiele innych. Zachęcamy do licytacji przedmiotów na portalu facebook https://zrzutka.pl/j2e7sa

I. Osiak