Wakacje! 😀

Za dni kilka – o tej porze
będę witać polskie morze.
Bo najbardziej mi się marzy
żeby bawić się na plaży.

A ja chciałbym dotknąć chmury
i dlatego jadę w góry.
Razem z mamą, razem z tatą
w górach lubię spędzać lato.

Ja na morze nie mam czasu.
Wolę jechać het- do lasu.
I tam z dziadkiem zbierać grzyby
albo w rzece łowić ryby.

Dla mnie to najlepsza pora
żeby wskoczyć do jeziora.
Nie chcę w upał chodzić w góry.
Wolę jechać na Mazury.

Morze, góry, las i rzeka;
Wszystko to już na nas czeka.
Bo zaczęło się już lato
Jedźmy mamo, jedźmy tato.

Warkocze i kłosy

Jeśli zastanawiacie się, kto tak pięknie czesze nasze uczennice, zaplata im warkocze, robi kłosy i inne cuda-wianki, to jest to pani Ania Celińska-Spodar. Dołączyła w tym roku do naszego zespołu wychowawców świetlicy (a raczej wróciła po kilku latach) 😀 i pokazała swój talent fryzjerski. 😍 Dziewczynki tylko czekają, aż pani Ania przyjdzie z dyżuru i zrobi im wymyślne fryzury.

Tulipany

Nasze świetliczaki wykonują już tylko prace o tematyce wiosenno-letniej. 🐝🦋🦗🌷💐🌝

Pożegnaliśmy zimę na dobre.

Ostatnie wycinanki to były tulipany origami. Papierowe kwiaty dzieci robiły pod kierunkiem naszej pani Halinki.

Zabawy z suchym lodem

Czwartek upłynął świetliczakom na świetnej zabawie połączonej z nauką. Wszystko dzięki Paniom E.Skrzyńskiej , W. Zacharuk i niezastąpionym pomocnikom Kubie i Maksowi z klasy VIII b.

W ramach innowacji pedagogicznej ” Mali Einsteini – poznajemy świat przez eksperymenty”, dzieci poznały właściwości suchego lodu, dowiedziały się czym jest SUBLIMACJA i brały czynny udział w doświadczeniach.

Zdziwienie, uśmiech i zachwyt gościły na twarzach naszych świetliczaków.

Dziękujemy za zaangażowanie i czynny udział w zajęciach😀.

E. Skrzyńska

Lekcja z panią leśnik

W świetlicy szkolnej odbyła się nietypowa lekcja przyrody. Rodzaje lasów, rezerwaty, parki krajobrazowe, dzikie zwierzęta, pomniki przyrody – tematów do rozmów było wiele. Uczniowie słuchali pani leśnik z zaciekawieniem. Spotkanie zorganizowały panie: Halina Matuła i Dorota Świderska.