Miesięczne archiwum: lipiec 2015

Wakacje !!!

Nadeszły upragnione  wakacje!!! Ostatnie tygodnie chodzenia do szkoły były jednym wielkim odliczaniem. W świetlicy wyobraźnia wychowanków pozwoliła nam przenieść się na te wyczekiwane wakacje trochę szybciej:)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z okazji zakończenia roku w świetlicy uczniowie wraz z wychowawczyniami Agnieszką Sakowicz, Anną Spruch i Joanną Anusiewicz przygotowali pizzę według własnych pomysłów.

Wszystkim życzymy udanego wypoczynku !!!

Podsumowanie konkursu „Wychowanek z klasą”.

Dnia 25 czerwca odbyło się podsumowanie całorocznego konkursu ” Wychowanek z klasą” oraz wręczenie nagród. Konkurs był skierowany do wszystkich dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej.  Składał się z czterech kategorii: świetliczak czyścioszek, świetliczak artysta, świetliczak „sowa mądra głowa”, wzorowy świetliczak.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWychowankowie w każdej z kategorii zdobywali punkty w postaci kolorowych buziek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPod koniec  miesiąca wyłaniani byli zwycięzcy każdej kategorii. Miano „Wychowanka z klasą” mogła zdobyć osoba która przez cały rok uzyskała najwięcej punktów.  W roku szkolnym 2014/2015 wyróżnienie w konkursie zdobyły:

Anna Jastrzębska z klasy I C

Julia Jastrzębska z klasy I C

Marysia Kuryło z klasy II C.

Tytuł „Wychowanka z klasą” zdobyły:

Ada Iwanek z klasy II B

Antosia Skwierczyńska z klasy II B.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy 🙂

Dzieci całego świata.

Dzieci najczęściej o różnicach kulturowych uczą się poprzez obserwację, zabawy , czytanie książek nawiązujące do innych krajów. Świetliczaki zapoznały się z różnorodnością kultur i poziomem życia mieszkańców innych krajów.
Poznały także bogactwa naturalne innych państw i dowiedziały się o zwyczajach panujących w tamtych szkołach. Podsumowaniem cyklu zajęć było przypomnienie praw dziecka i uświadomienie jak ważna jest tolerancja i akceptacja .. bo każdy z nas jest inny. Zdobyta wiedza była inspiracją do powstania galerii prac 🙂