Miesięczne archiwum: listopad 2015

KONKURS RECYTATORSKI WIERSZY JULIANA TUWIMA

Podsumowaniem zajęć z cyklu : Barwny świat wierszy Tuwima był konkurs recytatorski .
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
Obejmował uczniów klas I – III.
A oto nasi laureaci:

I MIEJSCE – Noszczak Julia z kl. IB

II MIEJSCE – Krasuski Mateusz z kl. IG

III MIEJSCE – Orzyłowska Wiktoria z kl. ID

Wyróżnienie w konkursie otrzymał również Mazurek Michał z kl.II D.
Uczniowie dobrze się bawili i wykazali się dość dużą wiedzą na temat twórczości Tuwima.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy 🙂

„Wychowanek z klasą” – podsumowanie października

Przed nami pierwsze podsumowanie naszego konkursu.
Wychowankiem z klasą w PAŹDZIERNIKU zostali:

Świetliczak czyścioszek: Damian Gębicki Id
Świetliczak Sowa mądra głowa: Antonina Skwierczyńska III b
Świetliczak artysta malarz: Anna Jastrzębska II c , Julia Jastrzębska II c

A największą liczbę kolorowych buziek bo aż 8 z różnych kategorii zdobył Damian Gębicki.
Wszystkim zwycięzcom października gratulujemy.

MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY – projekt edukacyjny UNICEF

MALI_UNICEF_1

W tym roku szkolnym postanowiliśmy przyłączyć się do pomocy innym w ramach projektu Unicef ” Mali uczniowie idą do szkoły”.

UNICEF szacuje, że ponad 61 milionów dzieci w wieku szkolnym nie pobiera edukacji na poziomie podstawowym, a jeszcze więcej nie kontynuuje nauki w szkołach średnich. Największy problem z poziomem upowszechnienia edukacji jest w południowej Azji oraz we wschodniej i środkowej Afryce. Edukacja jest niezwykle ważna dla rozwoju człowieka, przekłada się na wszystkie sfery życia. Wykształcenie przyczynia się do zmniejszenia ubóstwa, gdyż daje szansę na podjęcie dobrej pracy zarobkowej i zaspokojenie przynajmniej podstawowych potrzeb. Problem ten widoczny jest w Mali – kraju w Afryce Zachodniej, którego ponad połowę społeczeństwa stanowią dzieci. 40% z nich nie chodzi do szkoły podstawowej. Jeszcze mnie kontynuuję naukę w szkole średniej. Niestety będzie to skutkować tragicznymi efektami w przyszłości, dlatego tak ważne jest, by dzieci w Mali zdobyły wykształcenie.

„MALI uczniowie idą do szkoły” to projekt edukacyjno-pomocowy, z którego dowiemy się jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie. W ramach akcji będziemy  mogli pomóc dzieciom z Mali zbierając fundusze, które umożliwią im naukę. Dlatego proponujemy, by dzieci  stworzyły swoje własne książki. Wszystkie książki, które w życiu czytamy wzbogacają nas. Te książki będą miały dodatkową funkcję – przyniosą korzyść innym dzieciom. Każdy uczeń może stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania są dowolne.  Książki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego kiermaszu. Każdy będzie mógł wybrać sobie książkę w zamian za przekazanie darowizny na posłanie dzieci w Mali do szkoły.

Świetliczaki są gotowe przyłączyć się do akcji i stworzyć swoje własne książki. Rodziców i pozostałych uczniów naszej szkoły zachęcamy również do wspólnego niesienia pomocy.

MALI_UNICEF_4 MALI_UNICEF_5 MALI_UNICEF_6 MALI_UNICEF_10 MALI_UNICEF_11 MALI_UNICEF_14 MALI_UNICEF_15 MALI_UNICEF_16

Barwny świat wierszy Tuwima

W świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć poświęcony twórczości Juliana Tuwima.
Dzieci poznały wiele wierszy, do których wykonywały prace plastyczne min: „Lokomotywa”, „Pstryk”, Abecadło”, „Słoń Trąbalski” , „Pan Hilary”….. i tak właśnie powstała kolorowa gablota, która przedstawia „ Barwny świat wierszy Tuwima”.

Pasowanie na Świetliczaka

Jak co roku uczniowie klas I  wzięli udział w pasowaniu na
„ Świetliczaka”. Dzieci uczestniczyły w konkursach, pokonały tor przeszkód, odgadywały zagadki, śpiewały, tańczyły.
Na koniec , aby przypieczętować  swoją przynależność do grona świetliczaków zjadły plasterek cytryny i złożyły swój podpis kciukiem umoczonym w farbie pod
” Świetlicowym Kodeksem Zachowania”.