Miesięczne archiwum: kwiecień 2023

wstążką czerwoną.
Po słońca smużkach
na lekkich nóżkach
zbiegł z piosnką do nas,
fiołki, sasanki,
kaczeńców wianki
przyniósł w ramionach.

Zieleń i błękit,
trele piosenki
rozsypał szczodrze …
Jakże z tym majem,
prześlicznym majem
było nam dobrze!

A oto prace plastyczne wykonane pod kierunkiem p. Agnieszki Sakowicz.

Akcja żonkile

Nasza szkoła włączyła się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W świetlicy symboliczne kwiaty origami wykonali uczniowie z panią Agnieszką Sakowicz.

Paulina Jakimowicz

Kartki z życzeniami dla naszych sąsiadów

We wtorek 4 kwietnia 2023 r. dzieci ze świetlicy z klas 2a, 2c i 3a pod opieką pań Doroty Świderskiej i Pauliny Krawczyk-Urban wybrały się na spacer ulicami w pobliżu naszej szkoły, podczas którego dzieci i panie wrzuciły naszym sąsiadom do skrzynek pocztowych kartki świąteczne z życzeniami wielkanocnymi. Kartki zostały rozdane w ramach akcji „Świąteczna kartka dla naszych szkolnych sąsiadów „.

Wiosenne kurki

W poniedziałek 3.04. uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej wzięli udział w zajęciach dotyczących tradycji wielkanocnych. Dowiedzieli się jak kiedyś obchodzono to święto, a jak teraz. Zajęcia przeprowadziła pani Agnieszka Sakowicz, w ramach lekcji otwartej. W lekcji tej wzięła udział p. Wicedyrektor Agnieszka Budek oraz panie Anna Celińska – Spodar, Magdalena Pietruszka i Iwona Piekarska.

Wykonali również tekturowe kurki, które stały się idealna ozdoba wielkanocną.