Miesięczne archiwum: kwiecień 2020

Ciasto na majówkę

Polecamy przepis naszej pani Dorotki na szybkie ciasto z kaszą manną. W sam raz na długi majowy weekend.

Składniki:
1 litr mleka, 1 margaryna Kasia, pół szklanki cukru, cukier waniliowy, 1 szklanka kaszy mannej, 3 łyżki kakao, 7 paczek herbatników, wiórki kokosowe, może też być kolorowa posypka.

Wykonanie:
Wszystkie składniki zagotować. Najpierw mleko, potem wsypać cukier i cukier waniliowy, następnie margarynę Kasię, na końcu kaszę manną i kakao. Kaszę sypać po trochu i ciągle mieszać, bo zrobią się grudki.

Poukładać na mniejszej blaszce herbatniki, na to wylać gorącą masę, na to znowu położyć herbatniki i masę, trzeci raz powtórzyć to samo. Na wierzchu masę posypać wiórkami kokosowymi lub kolorową posypką. Postawić ciasto na wierzchu, aby zmiękło. Po 3 godzinach wstawić do lodówki.

Smacznego!

„Martynka”

idealna seria do nauki czytania

Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają i bawią jej rówieśniczki na całym świecie. Razem z Martynką oraz jej przyjaciółkami czytelniczki poznają świat i uczą się wielu nowych rzeczy. Pełne uroku, przyciągające uwagę ilustracje oraz dowcipny tekst tworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój.

Książki ” Martynka” to doskonały pomysł na pierwszą samodzielną lekturę dla dzieci, która ich nie znudzi i rozwinie pasję czytania.

Seria Zaczynam czytać z Martynką to proste, krótkie teksty pozbawione dwuznaków, z niewielką ilością zmiękczeń oraz dużymi literami. Moim zdaniem to łatwy i przyjemny sposób na naukę czytania.

wersja dla bardziej zaawansowanych czytelniczek 🙂

Zawsze jest ochota na coś słodkiego.

Składniki :

• kleik ryżowy
  • 3 całe jajka
  • 5 łyżeczek wiórków kokosowych
  • 1 margaryna Kasia
  • 1 szklanka cukru kryształu
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia

Wykonanie:

Co czytać dzieciom – Żółte kółka. Mam na imię Inna.

Książka, którą polecamy jest opowieścią o dziewczynce z zespołem Downa. Książka pisana jest z perspektywy bohaterki, przez co, mimo niełatwego tematu, staje się dostępna dla młodego czytelnika. Książka skłania do refleksji, pobudza do stawiania ważnych pytań. Książka, jak wszystkie prezentowane przez nas w cyklu „Co czytać dzieciom”, jest dostępna w MBP w Siedlcach ( Oddział dla Dzieci i Młodzieży).

I. Osiak