Wszystkie wpisy, których autorem jest admin

Bezpiecznych wakacji kochani

Drodzy uczniowie! Życzymy Wam wesołych, a zarazem bezpiecznych wakacji! Mamy nadzieję, że wrócicie do nas wypoczęci i ze wspaniałymi letnimi wspomnieniami. Do zobaczenia we wrześniu!

wychowawczynie świetlicy

kilka zasad warto sobie przypomnieć
pamiętajmy o bezpieczeństwie

Ostatni dzień…

Dzisiaj ostatni raz spotkaliśmy się na zajęciach opiekuńczych w tym roku szkolnym. To był dobry moment, by zadbać jeszcze o nasz ogródek i kwietnik. Wyczyściliśmy skrzynie z warzywami, wyrwaliśmy chwasty, uporządkowaliśmy grządki z kwiatami. Wszystko ładnie kwitnie, rośnie. Popatrzcie sami 🙂

prace porządkowe
jarmuż
truskawki
pietruszka i szczypior
zielnik
ogórki
por
sałata

Muffinki

Polecam Wam dzisiaj mój przepis na Muffinki.

Składniki:

suche – 2 szklanki mąki, 1/2 łyżeczki sody, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 1/2 łyżeczki soli, 1/3 szklanki cukru, szczypta cukru waniliowego;

mokre – 2 całe jajka, 1 szklanka jogurtu naturalnego, 1/4 szklanka oliwy.

Składniki suche i mokre mieszamy najpierw w oddzielnych maseczkach.

Wykonanie:

składniki suche

2 szklanki mąki
1/2 łyżeczki sody
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki soli
1/3 szklanki cukru
szczypta cukru waniliowego

składniki mokre

2 całe jajka
duża szklanka jogurtu naturalnego
1/4 szklanki oliwy

Mieszamy składniki mokre z suchymi w jednej misce.

łączymy składniki mokre i suche
dokładnie mieszamy składniki
masę przekładamy do silikonowych foremek
lub do specjalnej blachy na Muffinki ( wypełnionej papierowymi foremkami)

Dodatki do Muffinek:

do ciasta można dodać pokrojone drobno jabłka
lub kolorowe Lentilki
ewentualnie czekoladę

Muffinki pieczemy 15 minut w rozgrzanym do 200 stopni piekarniku.

Polecam wykonać takie babeczki wspólnie z dziećmi.

dziecinnie prosty przepis 🙂
Smacznego!

Ozdobne chwosty

moja inspiracja

Chwosty są doskonałymi dodatkami dekoracyjnymi, które dodadzą uroku każdej okiennej kompozycji, meblom, a nawet możemy ozdobić nimi koc i poduszkę.

Ja postanowiłam dzisiaj wykonać chwosty ze zwykłej szarej włóczki. Robiliśmy takie wielokrotnie na zajęciach świetlicowych.

Oto kolejne etapy pracy:

motek włóczki i nożyczki
tniemy ok. 20 sznurków ( dł. ok. 30 cm)
pocięte sznurki związujemy w połowie ich długości
przycinamy równo końcówki sznurków
związujemy sznurkiem chwost na 1/3 długości
gotowe ozdoby

Moje chwosty zainspirowały mnie do udekorowania osłonek na kwiaty i poduszek.

przedtem
potem 🙂
przedtem
potem

Zapraszam do zabawy, serdecznie polecam samodzielne wykonywanie ozdób!

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto szczególnie wyczekiwane przez wszystkie małe i większe dzieci.

Nasi kochani uczniowie!

Duży czy mały dzisiaj świętuje,
Dziś każdy jest dzieckiem i się raduje.
Małych przyjemności, wielkich miłości,
zdrowia, szczęścia i przyjemności.
Każdemu życzymy tego, co potrzebuje!
W Dniu Dziecka każdy z nas króluje!

Wychowawczynie świetlicy

wpis: Paulina Czarnocka

Co czytać dzieciom?- S. Wojciechowska „Julek i dziura w budżecie”

„Julek i dziura w budżecie”to jedna z książek, które dzieci słuchały z największą uwagą. Książka ujmuje humorystycznym językiem i ciekawymi przygodami tytułowego bohatera i jego przyjaciółki. Dzieci wprowadzają młodego czytelnika w świat ekonomii, uczą min. oszczędności, planowania wydatków, odróżniania zachcianek od potrzeb. Książkę można wypożyczyć w MBP w Siedlcach.

I. Osiak

Ogródek i kwietnik

Mamy nadzieję, ze niebawem wrócimy w szkolne mury, chociaż na te kilka tygodni. Ta myśl zmotywowała nas do zrobienia porządków w szkolnym ogródku i kwietniku. Posadziłyśmy dziś kwiaty i warzywa. Może w czerwcu będą możliwe nasze „śniadania na trawie” lub „podwieczorki w ogródku”. Urośnie sałata, jarmuż, ogórki, szczypiorek. W tym roku zasadziłyśmy również truskawki 🙂

Bajki historyczne dla dzieci

Zostałam ostatnio fanką niematerialnych bajek, których bohaterami są Zosia, Bartek i ich dziadek. To osiem fantastycznych opowiadań w formie audiobooków dostępnych bezpłatnie na jednym z portali.
Na portalu www.historiadladzieci.pl wysłuchamy ciekawych opowiadań, które snuje dziadek włączając w nie swoje wnuczęta Zosię i Bartka. Opowieści te nawiązują do historii Polski. Mówi on bowiem o królach, legendach, rycerzach, a również o wartościach, które obowiązują do dziś. Słuchowiska wykonane są na najwyższym poziomie – aktorzy są wyraziści, muzyka oddaje nastrój, a dźwięki pędzących koni czy szczęk szabli działają lepiej niż ilustracje.
Poza opowiadaniami warto zajrzeć do piosenek nawiązujących do historycznych bajek. Kosynierzy śpiewani rytmicznym marszem zostaną z nami na długo, a dla lubiących śpiewać i czytać dostępne są również ścieżki dźwiękowe i teksty.

Celem projektu jest przekazanie dzieciom wybranych zdarzeń z dziejów Polski. Został on dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra, a wszyscy twórcy zrzekli się majątkowych praw autorskich.  Na stronie możemy przeczytać, że: przyświecała im idea, by projekt służył dzieciom. Bezpłatny dostęp zwiększa szanse, że tak właśnie się stanie…Sądzę, że w takim razie, wypada tylko zasiąść z dziećmi i wsłuchać się uważnie.

Ciasto na majówkę

Polecamy przepis naszej pani Dorotki na szybkie ciasto z kaszą manną. W sam raz na długi majowy weekend.

Składniki:
1 litr mleka, 1 margaryna Kasia, pół szklanki cukru, cukier waniliowy, 1 szklanka kaszy mannej, 3 łyżki kakao, 7 paczek herbatników, wiórki kokosowe, może też być kolorowa posypka.

Wykonanie:
Wszystkie składniki zagotować. Najpierw mleko, potem wsypać cukier i cukier waniliowy, następnie margarynę Kasię, na końcu kaszę manną i kakao. Kaszę sypać po trochu i ciągle mieszać, bo zrobią się grudki.

Poukładać na mniejszej blaszce herbatniki, na to wylać gorącą masę, na to znowu położyć herbatniki i masę, trzeci raz powtórzyć to samo. Na wierzchu masę posypać wiórkami kokosowymi lub kolorową posypką. Postawić ciasto na wierzchu, aby zmiękło. Po 3 godzinach wstawić do lodówki.

Smacznego!