Wszystkie wpisy, których autorem jest admin

Rafaello

Szybki i prosty sposób na domowe Rafaello.

Składniki:

20 herbatników, szklanka wiórków kokosowych, 250g serka mascarpone

Wykonanie:

Dodajemy wiórki kokosowe.

Oba składniki dokładnie mieszamy ze sobą.

Dodajemy serek mascarpone.

Ugniatamy nasze składniki na jednolitą masę.

Formujemy w dłoniach kuleczki.

Otaczamy je dookoła w wiórkach kokosowych.

Nasze Rafaello jest już gotowe. Przechowujemy je oczywiście w lodówce.

Bukiet kwiatów

W naszych pracach widać już wyraźnie wiosenne motywy. Pani Dorotka wykonywała z dziećmi kolorowe bukiety kwiatów. Przed nami w większości zajęcia on-line ale polecamy uczniom nie zapominać o zabawie technikami plastycznymi. Co jakiś czas warto wykonać jakiś rysunek lub poćwiczyć składnie origami.

Zajęcia krawieckie

Pani Agnieszka przyniosła dziś do świetlicy maszynę do szycia. 😀 Ze ścinków materiałów powstały fajne króliczki, kurki i kaczuszki. Dzieciom bardzo podobały się takie zdjęcia krawieckie. Chyba jutro trzeba będzie je powtórzyć. 😉

Kwiaty na Dzień Kobiet

Podczas zajęć w świetlicy dzieci wykonały kwiaty z krepiny, które przygotowały z myślą o swoich mamach. Mamy nadzieję, że kolorowy kwiatek był miłą niespodzianka z okazji Dnia Kobiet.

Wszystkim kobietom, dużym i małym, życzymy w tym dniu wszystkiego co najlepsze!!!!

I. Osiak

rpt