Miesięczne archiwum: kwiecień 2016

Konkurs wiedzy na temat baśni Braci Grimm.

Dnia 18 kwietnia odbył się w świetlicy szkolnej konkurs wiedzy na temat baśni Braci Grimm. Był on podsumowaniem cyklu zajęć, podczas których wychowankowie zostali zapoznani z życiorysem pisarzy oraz treścią ich najsłynniejszych baśni. Do konkursu zgłosiło się 13 uczestników. Uczniowie wykazali się wiadomościami dotyczącymi baśni i ich autorów. Jury w składzie wychowawców: Anny Spruch i Agnieszki Sakowicz wyłoniło zwycięzców:

I MIEJSCE Weronika Jastrzębska z klasy II D

II MIEJSCE  Antonina Skwierczyńska z klasy III B

III MIEJSCE Maria Sobolewska z klasy II D

Wyróżnienie Nikola Kozioł z klasy I A

Gratulujemy !!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA    OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mali uczniowie idą do szkoły- podsumowanie projektu

MALI_UNICEF_2- zdjęcie czołówka

Projekt był realizowany w pierwszym semestrze  roku szkolnego 2015/2016, a jego punktem kulminacyjnym  –  DZIEŃ KSIĄŻKI DLA AFRYKI  zorganizowany  7 marca 2016.

Inicjatorką i koordynatorką wszystkich działań była Pani Anna Spruch.

Głównym założeniem projektu było zebranie funduszy na rzecz dzieci z Mali, a dokładnie na wsparcie ich edukacji.

W ramach akcji uczniowie zostali zapoznani z sytuacją dostępu do edukacji na świecie, a w szczególności w Mali, dowiedzieli się dlaczego nie wszystkie dzieci mogą się uczyć oraz co robi UNICEF, by ta sytuacja uległa poprawie.

Uczniowie pod okiem wychowawców świetlicy wykonali własne książeczki,
o różnorodnej tematyce.

Książki te były sprzedawane na kiermaszu, z którego dochód został przekazany na rzecz dzieci w Mali.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W czasie Dnia Książki dla Afryki oprócz autorskich dzieł naszych wychowanków, można było zakupić książki, które uczniowie, rodzice i nauczyciele przynieśli ze swoich domów. Na wszystkich chętnych darczyńców czekała również niespodzianka. Oprócz  pozycji czytelniczych można było zakupić przepiękne maskotki. Ich projektantami i twórcami byli uczniowie klas szóstych, których uczył i inspirował Pan Piotr Kozak.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wspólnie zebraliśmy 1030 złotych. Pieniądze te zostały przekazane na konto UNICEF. Mamy nadzieję, że dzięki naszej zbiórce choć część dzieci z Mali będzie mogła pójść do szkoły i korzystać z pomocy oraz materiałów edukacyjnych, do których do tej pory nie miały dostępu. Serdecznie dziękujemy za wsparcie wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania  tej imponującej sumy, a głównie naszym twórcom książek i maskotek, bo to dzięki ich kreatywności mogliśmy zorganizować kiermasz.

Podczas trwania projektu pod patronatem UNICEF został zorganizowany konkurs
„na najbardziej oryginalną książkę”. Cieszył się on dużym zainteresowaniem zarówno najmłodszych jak i najstarszych uczniów naszej szkoły. W ramach konkursu książka
pt. „Korsyka” została wyłoniona w drodze eliminacji do reprezentowania naszej szkoły
w ogólnopolskim konkursie  zorganizowanym przez organizację UNICEF Polska; jej autorką jest Aleksandra Jóźwiuk z klasy 6a. Przy okazji tego konkursu okazało się, że w naszej szkole jest więcej młodych pisarzy. Postanowiliśmy wyróżnić po 3 książki –  w kategorii klas 1-3 ich autorami są: Wiktoria Jaszczur, Marysia Sobolewska oraz Wiktoria Gołęgowska,
a w kategorii klas 4-6 Aleksandra Jóźwiuk, Justyna Szczygielska oraz Szymon Sieńkowski. Wręczenie nagród  niebawem!