Miesięczne archiwum: czerwiec 2021

„Jesteśmy z Wami, niebieskimi MOTYLAMI”

Wychowawczynie świetlicy, Pani E. Skrzyńska i Pani I. Osiak, włączyły się do wyzwania, którego celem jest POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZICOM. Zgodnie z wytycznymi, dzieci i panie przyszły do szkoły ubrane na niebiesko i wykonały napis oraz tematyczną pracę plastyczną. Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w akcjach, dzięki którym mogą przekazać, że solidaryzują się z osobami dotkniętymi autyzmem.

I. Osiak

Podsumowanie zbiórki dla Szymka

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w zbiórkę charytatywną. Wszystkie przedmioty, które zostały do nas przyniesione przekazano tacie Szymka. Znalazły się wśród nich książki, zabawki, gry, rakieta z autografem Uli Radwańskiej, szalik z autografem Wiesława Jobczyka, autobiografia Sebatiana Mila opatrzona autografem autora oraz wiele innych. Zachęcamy do licytacji przedmiotów na portalu facebook https://zrzutka.pl/j2e7sa

I. Osiak

BEZPIECZNE WAKACJE

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Na zasłużony odpoczynek czekają najbardziej dzieci 🙂 Bez względu na to, czy wakacje spędzimy za granicą, w górach, czy nad morzem, najważniejsze, aby był to czas spędzony bezpiecznie. Poniżej najważniejsze zasady:Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.

 1. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
 2. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
 3. Baw się w miejscach oddalonych od jezdni.
 4. Zapinaj pasy w samochodzie.
 5. Nie rozmawiaj z obcymi. Jeśli ktoś obcy nawiązuje z Tobą rozmowę, zgłoś sprawę rodzicom lub opiekunom.
 6. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
 7. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od nieznajomych.
 8. Pamiętaj o numerach alarmowych. Użyj ich w razie potrzeby!
 9. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
 10. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
 11. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze, ochraniacze czy odpowiednie wyposażenie plecaka w czasie wycieczki w góry.
 12. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców.
 13. Nie zjadaj owoców, których nie znasz, mogą być trujące.
 14. Nie zbliżaj się do dzikich zwierząt.

I. Osiak

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim naszym kochanym uczniom wszystkiego co najlepsze, samych radosnych chwil, dużo uśmiechu każdego dnia i oczywiście samych piątek i szóstek na świadectwach. W świetlicy czekały dziś na dzieci cukierki, a na większych głodomorków kanapki z dżemem😋.

Paulina Jakimowicz