Miesięczne archiwum: październik 2021

Pasja Kiry

Nasza uczennica Kira z klasy VII opowiedziała „świetliczakom” o swojej pasji jaką jest rysunek, a także dzikie i hodowlane ptactwo. Dzieci z zachwytem słuchały starszej koleżanki. Kira podzieliła się wiedzą o ptakach oraz pokazała prace, które śmiało można nazwać małymi dziełami sztuki.

Dziękujemy za cenne informacje i zapraszamy na kolejne spotkanie 😀

E.Skrzyńska

Dzień w piżamach


Drodzy Rodzice i Uczniowie!


21.10.2021r. (czwartek) organizujemy w naszej szkole DZIEŃ W PIŻAMACH.
Prosimy, aby w tym dniu dzieci przyszły do szkoły w piżamach 😉 . Pomysłodawcą jest Fundacja „GDY LICZY SIĘ CZAS”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Wiemy jak ciężko jest dzieciom, rodzicom oaz bliskim rodziny, której dziecko chorowało lub choruje na nowotwór. Dla wielu podopiecznych Fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Chcemy okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom poprzez zmianę zwykłych ubrań na piżamę.
DZIEŃ PIŻAMY to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na ZDROWIE I EMPATIĘ.
Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę zorganizowaną właśnie przez Fundację „Gdy liczy się czas”, na rzecz dzieci z oddziałów onkologii, na zakup pomp do chemioterapii oraz wsparcie ośrodka rehabilitacji dla dzieci po leczeniu.
Tego dnia będzie można kupić za symboliczne kwoty ciastka upieczone przez wychowawców świetlicy. Uzbierane pieniądze przekazane zostaną fundacji.


Zachęcamy naszych uczniów do udziału w akcji!

Przyjdź do szkoły w piżamie, kup ciastka i pomagaj!


Koordynatorzy wydarzenia:

Katarzyna Kamińska i Paulina Jakimowicz

Paulina Jakimowicz

Ekspresowy zastrzyk zdrowia

Środowe przedpołudnie upłynęło w świetlicy na przygotowaniu „ekspresowych zastrzyków zdrowia „. Dzieci własnoręcznie przygotowały pyszne, pełne witamin napoje owocowo- warzywne. Soki przygotować można było z jabłek, marchewek, pomarańczy czy buraków. Dzieci same komponowały swoje zdrowe napoje. Zgodnie stwierdziły, że są bardzo smaczne. Oto kilka zdjęć z naszych kulinarnych świetlicowych zajęć.

E. Skrzyńska