Miesięczne archiwum: grudzień 2020

Witamy 2021 🥳

Nowy rok dziś niesie wiele życzeń w darze.
Wyjdź mu dumnie naprzeciw a wszystko pokaże.
Ma dla Ciebie miłość, szczęście i szacunek
I szczery uśmiech – na wszystko ratunek.
Niech każdy jego dzień nowy i świeży
Będzie bardzo radosny i powoli bieży.
Ciesz się każdą chwilą i tańcz dziś wesoło,
Niech Ci miłość i przyjaźń kwitnie wokoło.

Stroiki świąteczne

Samodzielnie wykonane stroiki świąteczne to już tradycja naszej świetlicy. Otrzymują je przyjaciele SP4 z najlepszymi życzeniami od całej społeczności szkolnej. W tym roku również zagoszczą w wielu instytucjach i umilą świąteczny czas.

Potrzebne materiały:

Krążki drewna lub podkłady iglaste, szyszki (można pomalować na dowolny kolor), orzechy, cynamon, sznurki, korki, ozdoby świąteczne, kora, mech, pistolet i klej na gorąco, świeczki itp.

Przygotowanie plastrów pomarańczy:

Pokrojone w cienkie plastry pomarańcze rozłożyć na papierze do pieczenia. Suszyć w piekarniku po 20 minut każdą stronę w 50 stopniach.

Przyklejanie ozdób:

Każdą ozdobę przyklejamy kolejno pistoletem na gorący klej.

Pakowanie:

Taki stroik najładniej prezentuje się zapakowany w przezroczystą folię. Do wykończenia można użyć sznurka i tekturowych winietek. Wykonując LOGO warto je zalaminować i wówczas już każdy będzie pamiętał, od kogo dostał świąteczny prezent 😉.

Efekt końcowy:

Dlaczego warto? 👍

• warto fajnie spędzić czas,
  • warto pokazać dzieciom, że każdy może samodzielnie wykonać prezent dla bliskich,
  • warto być kreatywnym,
  • warto personalizować wykonywane ozdoby,
  • warto dawać drugie życie niepotrzebnym już przedmiotom.

Kartki na Boże Narodzenie

To ostatni moment, by kupić kartki świąteczne i wysłać swoim bliskim życzenia bożonarodzeniowe. My oczywiście proponujemy wykonać je samodzielnie 😃.

Potrzebne materiały:

papiery tekturowe/ze strukturą
papiery techniczne kolorowe
eleganckie papiery strukturalne
ewentualnie papier z wydrukowanym wzorem
gilotyna/ostre nożyczki
wydrukowane życzenia (te są na kalkach)
wydrukowane napisy
taśma dwustronna
zimowe dekoracje, brokaty itp.
naklejki piankowe
sznurek bawełniany, satynowy lub tasiemka
klej magiczny

Kartki przycinamy do dowolnej wielkości, w zależności od tego, w jaką kopertę będziemy je później wkładać. Możemy je również złożyć w pionie, jak i w poziomie.

Kartki dekorujemy dowolnie, możemy trzymać się rustykalnego stylu, z minimalną ilością dodatków i kolorów, bądź puścić wodze fantazji i wykonać pełne barw i wzorów pocztówki.

Gotowe kartki, wykonane przez nas samych, będą wspaniałym prezentem dla naszych bliskich.

Kartki wykonane przez: p. Paulinę Jakimowicz i p. Emilię Skrzyńską.

Pierniczki

składniki:

0,5 kg mąki, 125 g masła, 1 całe jajko, 200 g prawdziwego miodu, 1 łyżeczka sody, szczypta soli, 3 łyżeczki przyprawy do piernika (można dodać więcej).

przygotowanie:

I. Osiak