Miesięczne archiwum: styczeń 2020

Dzień Babci i Dziadka w kl. 2b i 2c

Dziś popołudniu odbyło się spotkanie z Babciami i Dziadkami uczniów klasy 2b i 2c. Pani Iza i pani Paulina przygotowały wesołe konkursy dla naszych kochanych seniorów. Panowała rodzinna atmosfera i miło spędziliśmy wspólnie czas. Troszkę pośpiewaliśmy, pośmialiśmy się, nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku. 🙂

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie!

konkurs sprawnościowy Dziadków
konkurs na najdłuższą skórkę z jabłka
Babcie na medal 🙂
konkurs „Jak wygląda dziś moja żona?”
rozdanie pamiątkowych upominków
kartki z życzeniami dla seniorów
wspólne śpiewanie piosenki „Babcia patrzy na mnie”
prezentacja wiersza
wspólna biesiada
jaki kolor sukienki ma moja żona? 😉
Ooo, to jednak była bluzka w groszki 🙂
portrety Babć i Dziadków

Paulina Czarnocka

Spinacze inaczej

Dzisiaj zmienialiśmy zwykłe drewniane spinacze w kolorowe dekoracje. Sprawią, że pranie każdej babci będzie wyglądało obłędnie!

🙂 🙂 🙂

drewniane spinacze
wycięte z pianek różne kształty
koraliki, guziki i inne ozdoby

Paulina Czarnocka

Zakładki do książek

Zakładki do książek robiliśmy w świetlicy już wielokrotnie. Tym razem wykonaliśmy je z pianek plastycznych i udekorowaliśmy przeplatanką ze sznurka. Idealne zajęcia na usprawnianie małej motoryki.

Niezbędne materiały :

A jak nam wyszło? Zobaczcie sami 🙂

Paulina Czarnocka

Projektantki

Kolejny raz wracamy do naszych sprawdzonych prac plastycznych. Dziewczynki uwielbiają bawić się w „projektantki mody„. Na bieżąco zbieramy ścinki materiałów z niepotrzebnych już ubrań i wykorzystujemy je na nowo. Polecamy taki recykling!

Paulina Czarnocka

Kolorowanki matematyczne

Czym zainteresować męską część społeczności świetlicy szkolnej? Dobrym rozwiązaniem są kolorowanki matematyczne. Najpierw rozwiązujemy proste działania matematyczne, następnie, w zależności od otrzymanego wyniku, dobieramy odpowiedni kolor kredki. Łączymy przyjemne z pożytecznym! Można?

Paulina Czarnocka

Lekcja ciepła w SP4

W dniu 24.10.2019r. w siedleckim PEC odbyła się prezentacja projektu edukacyjno-ekologicznego „Lekcje ciepła w Siedlcach”, prowadzonego pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce oraz przy poparciu Kuratorium Oświaty w W-wie, Delegatury w Siedlcach.
Udział w konferencji wzięli nauczyciele z zaproszonych 12 publicznych szkół podstawowych w Siedlcach. Naszą szkołę reprezentowała pani Emilia Skrzyńska. Otrzymaliśmy pobudzające wyobraźnię materiały, przygotowane w oparciu o podstawę programową, które pokazują dzieciom, jakie są źródła energii, dlaczego należy ją oszczędzać i w jaki sposób można to robić. Będziemy wyjaśniać zasady działania ciepłowni i elektrociepłowni oraz uwrażliwiać uczniów na problem zjawiska smogu. Dzięki eksperymentom, grom edukacyjnym i pomocniczym kartom zadań zawartym w scenariuszach, dzieci będą mogły zrozumieć nawet skomplikowane zagadnienia.

W świetlicy szkolnej w czwartek odbyły się zajęcia z tego cyklu. Nasze świetliczaki bardzo chętnie i z zaangażowaniem wzięły w nich udział. Wykonaliśmy kilka zadań teoretycznych oraz plakat Stop Smog i już teraz nie straszne są nam pojęcia takie jak biomasa czy gazociąg. Na zakończenie spotkania obecni uczniowie otulili swoimi szalikami drzewo rosnące obok szkoły. Chronimy przyrodę! Wszystkie dzieci, które wzięły udział w lekcji otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Paulina Czarnocka

Karnawałowo

Dzisiejszy dzień był niezwykle wyjątkowy. Od samego rana w szkole była wesoła muzyka, zabawa i pięknie poprzebierane dzieci. Bal Choinkowy dla klas I-III zgromadził wszystkie maluchy w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. W godzinach popołudniowych zaś mini-bal był w świetlicy szkolnej. Można było potańczyć, wyszaleć się i pośpiewać ulubione piosenki. A kto wolał, wykonywał recyklingowe bałwanki z panią Moniką i panią Anią. Takie dni to my lubimy 😉

Paulina Czarnocka

Ciotki klotki

fale, loki, koki 😉

Dzisiejsze prace plastyczne to wyjątkowo kobieca tematyka. Fryzury z pomponików, ozdoby z guzików, koralików i włóczki. Powstało takich portretów bardzo dużo. Spodobały się dziewczynkom tak bardzo, że tylko kilka zostawiły do pokazania. W poniedziałek będzie można zobaczyć je na tablicy w stołówce szkolnej.

niezbędne materiały

Paulina Czarnocka