Lekcja ciepła w SP4

W dniu 24.10.2019r. w siedleckim PEC odbyła się prezentacja projektu edukacyjno-ekologicznego „Lekcje ciepła w Siedlcach”, prowadzonego pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce oraz przy poparciu Kuratorium Oświaty w W-wie, Delegatury w Siedlcach.
Udział w konferencji wzięli nauczyciele z zaproszonych 12 publicznych szkół podstawowych w Siedlcach. Naszą szkołę reprezentowała pani Emilia Skrzyńska. Otrzymaliśmy pobudzające wyobraźnię materiały, przygotowane w oparciu o podstawę programową, które pokazują dzieciom, jakie są źródła energii, dlaczego należy ją oszczędzać i w jaki sposób można to robić. Będziemy wyjaśniać zasady działania ciepłowni i elektrociepłowni oraz uwrażliwiać uczniów na problem zjawiska smogu. Dzięki eksperymentom, grom edukacyjnym i pomocniczym kartom zadań zawartym w scenariuszach, dzieci będą mogły zrozumieć nawet skomplikowane zagadnienia.

W świetlicy szkolnej w czwartek odbyły się zajęcia z tego cyklu. Nasze świetliczaki bardzo chętnie i z zaangażowaniem wzięły w nich udział. Wykonaliśmy kilka zadań teoretycznych oraz plakat Stop Smog i już teraz nie straszne są nam pojęcia takie jak biomasa czy gazociąg. Na zakończenie spotkania obecni uczniowie otulili swoimi szalikami drzewo rosnące obok szkoły. Chronimy przyrodę! Wszystkie dzieci, które wzięły udział w lekcji otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Paulina Czarnocka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *