Wizyta w Straży Pożarnej w Siedlcach

Poniedziałkowy poranek okazał się dla naszych uczniów bardzo atrakcyjny. Pani Dorota i Pani Paulina zabrały dzieci do Straży Pożarnej w Siedlcach na zajęcia do
sali edukacyjnej „OGNIK”, która powstała w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”. Strażacy przeprowadzili zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego.
Uczniowie dowiedzieli się jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem.
Nie obyło się również bez atrakcji dla naszych świetliczaków. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił trzymając wąż strażacki wypuszczający pod dużym ciśnieniem wodę. Niektórym trzeba było pomoc utrzymać się na własnych nogach.

cof

sdr sdr cof sdr cof sdr sdr sdr sdr cof dig sdr sdr sdr sdr dig sdr sdr cof cof cof dig dig cof cof cof sdr cof sdr

cof