Współpraca ze Szkołą Podstawową w Olszycu Szlacheckim

Uczniowie z kl. III b w ramach zajęć świetlicowych nawiązali współpracę z uczniami z klasy III Szkoły Podstawowej w Olszycu Szlacheckim z gminy Domanice. Celem tych kontaktów będzie nawiązanie nowych znajomości, wymiana uczniowskich doświadczeń, poznanie zainteresowań rówieśników, ciekawych miejsc i wydarzeń w ich miejscowości, a także nauka pisania i nadawania listów oraz wymiana prac plastycznych.

Pierwszy list uczniowie napisali dzisiaj, 17 kwietnia. Opisali w nim jak wygląda ich typowy dzień w szkole oraz czas spędzany podczas zajęć świetlicowych. Trzecioklasiści wykonali również dwie prace przedstawiające ich ulubione momenty z życia świetlicy. Każdy namalował też coś drobnego od siebie. Gdy prace były gotowe, kilkoro uczniów wybrało się z wychowawczynią świetlicy Panią Pauliną Czarnocką na pocztę. Dzieci nauczyły się, jak poprawnie zaadresować kopertę i nadać list. I gotowe! Dzieci ze SP w Olszycu Szlacheckim wypatrują już pewnie listonosza 🙂  A My?! My czekamy na odpowiedź na list.

davdavdavdavdavdavdavdavdavdavdav