MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY – projekt edukacyjny UNICEF

MALI_UNICEF_1

W tym roku szkolnym postanowiliśmy przyłączyć się do pomocy innym w ramach projektu Unicef ” Mali uczniowie idą do szkoły”.

UNICEF szacuje, że ponad 61 milionów dzieci w wieku szkolnym nie pobiera edukacji na poziomie podstawowym, a jeszcze więcej nie kontynuuje nauki w szkołach średnich. Największy problem z poziomem upowszechnienia edukacji jest w południowej Azji oraz we wschodniej i środkowej Afryce. Edukacja jest niezwykle ważna dla rozwoju człowieka, przekłada się na wszystkie sfery życia. Wykształcenie przyczynia się do zmniejszenia ubóstwa, gdyż daje szansę na podjęcie dobrej pracy zarobkowej i zaspokojenie przynajmniej podstawowych potrzeb. Problem ten widoczny jest w Mali – kraju w Afryce Zachodniej, którego ponad połowę społeczeństwa stanowią dzieci. 40% z nich nie chodzi do szkoły podstawowej. Jeszcze mnie kontynuuję naukę w szkole średniej. Niestety będzie to skutkować tragicznymi efektami w przyszłości, dlatego tak ważne jest, by dzieci w Mali zdobyły wykształcenie.

„MALI uczniowie idą do szkoły” to projekt edukacyjno-pomocowy, z którego dowiemy się jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie. W ramach akcji będziemy  mogli pomóc dzieciom z Mali zbierając fundusze, które umożliwią im naukę. Dlatego proponujemy, by dzieci  stworzyły swoje własne książki. Wszystkie książki, które w życiu czytamy wzbogacają nas. Te książki będą miały dodatkową funkcję – przyniosą korzyść innym dzieciom. Każdy uczeń może stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania są dowolne.  Książki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego kiermaszu. Każdy będzie mógł wybrać sobie książkę w zamian za przekazanie darowizny na posłanie dzieci w Mali do szkoły.

Świetliczaki są gotowe przyłączyć się do akcji i stworzyć swoje własne książki. Rodziców i pozostałych uczniów naszej szkoły zachęcamy również do wspólnego niesienia pomocy.

MALI_UNICEF_4 MALI_UNICEF_5 MALI_UNICEF_6 MALI_UNICEF_10 MALI_UNICEF_11 MALI_UNICEF_14 MALI_UNICEF_15 MALI_UNICEF_16