Bajki historyczne dla dzieci

Zostałam ostatnio fanką niematerialnych bajek, których bohaterami są Zosia, Bartek i ich dziadek. To osiem fantastycznych opowiadań w formie audiobooków dostępnych bezpłatnie na jednym z portali.
Na portalu www.historiadladzieci.pl wysłuchamy ciekawych opowiadań, które snuje dziadek włączając w nie swoje wnuczęta Zosię i Bartka. Opowieści te nawiązują do historii Polski. Mówi on bowiem o królach, legendach, rycerzach, a również o wartościach, które obowiązują do dziś. Słuchowiska wykonane są na najwyższym poziomie – aktorzy są wyraziści, muzyka oddaje nastrój, a dźwięki pędzących koni czy szczęk szabli działają lepiej niż ilustracje.
Poza opowiadaniami warto zajrzeć do piosenek nawiązujących do historycznych bajek. Kosynierzy śpiewani rytmicznym marszem zostaną z nami na długo, a dla lubiących śpiewać i czytać dostępne są również ścieżki dźwiękowe i teksty.

Celem projektu jest przekazanie dzieciom wybranych zdarzeń z dziejów Polski. Został on dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra, a wszyscy twórcy zrzekli się majątkowych praw autorskich.  Na stronie możemy przeczytać, że: przyświecała im idea, by projekt służył dzieciom. Bezpłatny dostęp zwiększa szanse, że tak właśnie się stanie…Sądzę, że w takim razie, wypada tylko zasiąść z dziećmi i wsłuchać się uważnie.

Paulina Czarnocka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *