W kwietniu świetliczaki po raz kolejny mogły przenieść się w świat poezji. Tym razem zapoznały się z życiem i twórczością Jana Brzechwy.
Wiersze Jana Brzechwy to świat, w którym możemy przeżyć wiele przygód i poznać różne postacie. To świat , który zainspirował nas do stworzenia wielu prac i spędzenia ciekawie czasu. Poprzez piosenki, malowanie, lepienie z plasteliny świetnie się bawiliśmy !!!
Poznając wiersz na „Straganie” spróbowaliśmy sami stworzyć warzywa , które mogliśmy tam spotkać. Warzywa wykonaliśmy z masy solnej a potem pomalowaliśmy je farbami. Chcecie poznać efekty naszej pracy ? Oto one
Poza humorem, utwory poety również uczą i wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre. Sami mogliśmy ocenić pewne zachowania, stwierdzić czy są one dobre czy nie, wczuwając się w losy poszczególnych bohaterów tj: „Kwoka”, „Samochwała”, „ Jak rozmawiać trzeba z …”,”Psie smutki”, „Kłamczucha”. Podczas omawiania powyższych utworów dowiedzieliśmy się również czym jest dyskusja i debata, w których z chęcią później wzięliśmy udział. Łatwo nie było…
Poznając twórczość J. Brzechwy nie mogło obejść się bez słynnego „Pana Kleksa” ,z którym przeżyliśmy wiele nie zapomnianych i fantastycznych chwil.
Podsumowaniem zajęć było wykonanie portretu „Pana Kleksa”, w który włożyliśmy mnóstwo zaangażowania i pracy.
Podsumowaniem całego cyklu związanego z twórczością Brzechwy było wykonanie makiety Zoo, na której mogliśmy umieścić wszystkie poznane nam postacie z wiersza „Zoo”. Pracy było mnóstwo, ale bawiliśmy się przy tym świetnie. A efekty … tylko sami zobaczcie