Szkoła Podstawowa Nr 4 w Siedlcach


Idź do treści

2009/2010

Wydarzenia w roku szkolnym

23 czerwca: W szkole w klasie "0"B zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci z artystą malarzem p. Mirosławem Grelukiem. Podczas spotkania dzieci wykonywały prace plastyczne farbami pt. "Łąka w kwiatach" lub "Wakacyjna podróż" ( zdjęcia wkrótce)

17 czerwca
: Klasy szóste maiły swój bal pożegnalny. ( zdjęcia wkrótce)

15 czerwca
: Dzieci z klasy "0"B uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. "Księżna Aleksandra Ogińska" w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Zwiedzały wystawę poświęconą Księżnej, malowały jej portrety, a wg projektu i pod kierunkiem wychowawczyni Iwony Macioł wykonywały przestrzenne modele ratusza siedleckiego.
( zdjęcia wkrótce)

14 czerwca
: Z okazji obchodów Jubileuszu 200. rocznicy urodzin najwybitniejszego polskiego kompozytora i Roku Chopinowskiego 2010 nasza szkoła ogłosiła 7 maja 2010r. Międzyszkolny Konkurs dla uczniów klas I – III siedleckich szkół podstawowych Fryderyk Chopin - geniusz z Mazowsza.
Honorowym patronatem konkurs objęli Mazowiecki Kurator Oświaty – Karol Semik oraz Przewodniczący Rady Miasta Siedlce – Mariusz Dobijański.
Konkurs odbywał się w trzech kategoriach i wzięli w nim udział uczniowie sześciu szkół.
Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina Fryderyk Chopin twórca nam najbliższy. Do zmagań przystąpiło sześć drużyn z czterech szkół .
Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca – dr Grażyna Szymańska Akademia Podlaska w Siedlcach, członkowie: mgr Agata Rogalska – wizytator Delegatury w Siedlcach oraz mgr Anna Pluta wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach przyznała:
I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach
II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach
III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Siedlcach
IV miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Siedlcach
V miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Siedlcach
VI miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Siedlcach
Na konkurs plastyczny Pejzaż Mazowsza w muzyce Fryderyka Chopina nadesłano 29 prac
z sześciu szkół.
Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca – dr Janina Florczykiewicz Akademia Podlaska w Siedlcach, członkowie: mgr Michał Gardziński Akademia Podlaska w Siedlcach, mgr Robert Szymani Akademia Podlaska w Siedlcach przyznała:
I miejsce Łukasz Karczewski Szkoła Podstawowa nr 5 w Siedlcach
II miejsce Maria Gołąbek Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach
III miejsce Patrycja Popiel Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach
Wyróżnienia
Szymon Trochimiak Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach
Aleksandra Paczuska Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach
Zuzanna Kurowska Szkoła Podstawowa nr 12 w Siedlcach
Łukasz Waszczuk Szkoła Podstawowa nr 6 w Siedlcach
Do konkursu literackiego Natchnienie muzyka Fryderyka Chopina zgłoszono 15 prac.
Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca – mgr Justyna Anna Kopeć – Stępnik poetka, członkowie: dr Małgorzata Jasińska językoznawca Akademia Podlaska w Siedlcach, Michał Matlengiewicz redaktor przyznała;
I miejsce Natalia Somla Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach
II miejsce Ignacy Wysokiński Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach
III miejsce Kamila Śledź Szkoła Podstawowa nr 5 w Siedlcach
Wyróżnienia
Klaudia Krasuska Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach
Julia Jarzębska Szkoła Podstawowa nr 5 w Siedlcach
Gabriela Krasuska Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach
14 czerwca w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników konkursu we wszystkich kategoriach oraz wręczenie dyplomów i nagród.
Zwycięzcom i uczestnikom konkursu, którzy przybyli do naszej szkoły razem z opiekunami. Fundatorami nagród byli Mazowiecki Kurator Oświaty, Przewodniczący rady Miasta Siedlce, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach oraz Michał Matlengiewicz.
W uroczystości uczestniczył Przewodniczący Rady Miasta Siedlca Pan Mariusz Dobijański,
Pani Agata Rogalska wizytator Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Siedlcach,
przewodniczący i członkowie jury, dyrektor i wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
w Siedlcach, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.
Uroczystość uświetnił występ Alberta Steca ucznia naszej szkoły, który wykonał dwa walce F. Chopina.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom oraz ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów na niwie sztuki. ( zdjęcia wkrótce)

7 czerwca
: Obchodzony był u nas jako dzień bez przemocy. ( zdjęcia tutaj)

1 czerwca
: To święto dzieci. Dzień ten zaczął się sportowo, potem odwiedziłi nas motocykliści, policja, strażacy i pogotowie, a na koniec odbyła się dyskoteka. ( zdjęcia tutaj)

25 maja:
Rok 2010 został ogłoszony Rokiem Chopinowskim? Dlaczego? Bo 200 lat temu nasz największy chyba kompozytor urodził się w Żelazowej Woli. Chyba nie ma Polaka, który nie znałby tego nazwiska, który nie rozpoznałby chociaż jednego utworu wielkiego Fryderyka!
Tego dnia uczniowie z klas 5b i 5a, pod kierunkiem pani Jolanty Niewęgłowskiej, przygotowali przedstawienie zatytułowane "Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel ..." – jak napisał o F. Chopinie 18X1849r w nekrologu w "Dzienniku Polskim" C. K. Norwid.
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z najważniejszymi faktami z życia kompozytora, poznali jego twórczość, ale przekonali się też, że miał poczucie humoru. Na koniec Albert Stec z kl. 6 zagrał fragment rozpoznawanego na całym świecie koncertu fortepianowego e-moll..

21 maja:
Naszymi gośćmi byli dyrektorzy szkół siedleckich, laureaci VIII Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej, ich nauczyciele i rodzice. Finalistom z poszczególnych przedmiotów nagrody wręczał Pan Sławomir Kurpiewski, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce.
W gronie laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły:
1. Albert Stec – I miejsce przyroda; I miejsce muzyka
2. Justyna Maciak – II miejsce informatyka
3. Michał Dziewulski – III miejsce informatyka; III miejsce przyroda
4. Alicja Wiligórska – III miejsce kształcenie zintegrowane

( zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród VIII Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej)

13 maja
: W naszej szkole trwał dzień europejski. ( zdjęcia tutaj)

8 maja
: Obchodzone jest wspomnienie Św Stanisława patrona naszego miasta. Akademia w naszej szkole odbyła się w piątek 7 maja. ( zdjęcia tutaj)

3 maja
: To Święto Konstytucji pierwszej w Europie, a drugiej na Świecie. W tym roku przypada 219 rocznica jej uchwalenia. Jest to dzień wolny, więc nasza akademia upamiętniająca to wydarzenie odbyła się 30 kwietnia. ( zdjęcia tutaj)

22 kwietnia
: W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. ( zdjęcia tutaj)

8 kwietnia
: o godz. 9:00 klasy szóste zaczęły pisać swój pierwszy egzamin. W tym dniu nie było lekcji. Arkusz z pytaniami znajdziecie tu, a przykładowe odpowiedzi tu.

1-6 kwietnia: W tych dniach trwają ferie świąteczne związane ze Świętami Wielkanocnymi. Do szkoly wracamy 7 kwietnia (środa)

24 marca: Dzisiaj w naszej szkole odbyły się zajęcia z nauki udzielania pierwszej pomocy medycznej. Dwóch panów ratowników pokazywało nam co zrobić w razie nagłego wypadku. Każdy mógł podejść i spróbować udzielić pomocy na specjalnym manekinie. Pokazywali nam również urządzenie, które mówi nam co mamy zrobić z poszkodowanym. W dzisiejszych czasach, kiedy zdarza się coraz więcej wypadków takie umiejętności są na wagę złota. ( zdjęcia zobacz tutaj)

8 marca: Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet (ba nawet 100 rocznica od chwili jego ustanowienia). W tym dniu wszystkim Paniom życzymy wszystkiego co najlepsze i żeby ten dzień trwał nie tylko dzisiaj, ale i codziennie albo częściej:)

16 luty
: Zabawa, zabawa, zabawa, czyli dyskoteka ostatkowa obyła się w tym dniu. A tak niedawno mieliśmy dyskotekę karnawałową. Czy ten czas tak szybko leci?

15 luty
: Dzisiaj wróciliśmy do nauki po feriach:). W trakcie ferii odbywały się kolonie.
A oto sprawozdanie uczestniczek jednego z zimowisk, uczennic Alicji Wielgórskiej i Julii Lateckiej:
"Od 1.02 do 12.02 w naszej szkole trwało zimowisko pt. "Sopelkowa grota". Codziennie zajęcia rozpoczynały się o 900, a kończyły o 1500.
Półzimowisko rozpoczęliśmy od dnia organizacyjnego, w którym podzieliliśmy się na grupy. Pani powiedziała, co będziemy robić przez dwa tygodnie. Już we wtorek mieliśmy wycieczkę po Siedlcach. Zwiedziliśmy podziemia Pałacu Ogińskich, Ratusz Jacek, Kaplicę św. Ogińskiej. W środę wybraliśmy się do kina na film pt. "Alwin i wiewiórki 2". Natomiast w czwartek pojechaliśmy na basen do Sokołowa Podlaskiego. W piątek był kulig w Stoku Wiśniewskim.
Na początku następnego tygodnia zorganizowaliśmy konkurs pt. Mam Talent, w którym każdy mógł się zaprezentować z najlepszej strony. Następnego dnia byliśmy w Muzeum Diecezjalnym i w Katolickim Radiu "Podlasie". W środę byliśmy ponownie na basenie w Sokołowie Podlaskim, a w czwartek odpoczywaliśmy od zwiedzania.
W piątek zakończyliśmy zimowisko balem karnawałowym. Każdy z nas otrzymał upominek i słodycze.
Bardzo nam się podobało, było fantastycznie i wesoło. Była miła atmosfera, ciekawe zabawy i zajęcia sportowe, oraz bardzo sympatyczni opiekunowie.
Chcielibyśmy, aby zimowisko było zorganizowane za rok i byśmy mogli w nim uczestniczyć."

W tym samym czasie trwało drugie zorganizowane przez Stowarzyszenie Wolontariatu "Prometeusz"
w porozumieniu z Dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 4 w Siedlcach Panem Przemysławem Anusiewiczem. Uczestniczyło w nim 46 dzieci naszej szkoły.
Podczas półzimowiska odbyły się spotkania z nauczycielem i słuchaczami Studium Medycznego, którzy uczyli uczniów udzielania pierwszej pomocy w przypadkach: zasłabnięcia, utraty przytomności, drgawek, wypadku drogowego. Informowali, do kogo wówczas można zwrócić się o pomoc. Uczniowie mieli okazję spotkać się z pracownikami Straży Pożarnej i absolwentami „Akademii Misia Ratownika”, którzy uczyli udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających życiu: pożaru, wypadku samochodowego, wypadku na akwenach wodnych. Na początku drugiego tygodnia ferii spotkali się z pracownikiem WORD i policjantem, którzy uczyli bezpiecznego poruszania się po ulicach, mówili o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych.
Uczestnicy półzimowiska brali udział w zajęciach edukacyjnych w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Woli Suchożebrskiej, gdzie poznali proces utylizacji i recyklingu odpadów.
Niewątpliwą atrakcją i odprężeniem dla uczniów były seanse w Nowym Kinie. Oglądali dwa filmy „Planeta 51” i „Alwin i wiewiórki 2”.
Z wypiekami na twarzach wszyscy uczestnicy wspominają wyjazd do Krainy Przygód w Iganiach, gdzie zorganizowany był kulig, bieg slalomem po śniegu, jazda na quadach, paintball i ognisko.
Niesłabnącym zainteresowaniem, podobnie jak podczas roku szkolnego cieszył się wyjazd na krytą pływalnię do Sokołowa Podlaskiego, gdzie uczniowie korzystali z różnorodnych atrakcji wodnych i uczyli się pływać.
W trakcie trwania półzimowiska uczniowie poznali również zasady gry w unihokeja, ćwiczyli swoje umiejętności.
Reasumując, wypoczynek dla uczniów był aktywny i bezpieczny. Uczestnicy półzimowiska kształtowali umiejętności bezpiecznego reagowania w trudnych sytuacjach w ramach spotkań prowadzonych przez zaproszonych gości. Wszystkie działania podjęte w czasie ferii służyły nabyciu i pogłębieniu umiejętności bezpiecznego wypoczynku i stosowania ich w codziennym życiu.

( Zdjęcia zobaczysz tutaj)


14 stycznia
: Zbliża się koniec semestru. Kto solidnie pracował - cieszy się z uzyskanych wyników, kto naukę odkładał na bliżej nieokreślone „później” – rozpaczliwie poprawia oceny (odpędzając uporczywie powracającą wizję kar, szlabanów, zakazów wyjazdów itp.). Jednak tego dnia wszyscy na chwilę przypomnieli sobie o tym, że przecież trwa karnawał! Tego dnia w naszej szkole odbyła się choinka. Uczniowie bawili się na dwóch zabawach. Klasy 0-3 zorganizowały sobie bal przebierańców. Można było się przekonać, że wyobraźnia mam i babć jest nieograniczona! Przede wszystkim przybyli bohaterowie ratujący świat przed wszelkimi kataklizmami. Na sali gimnastycznej tańczyli więc m.in. Batmani, Zorro i Ludzie - pająki. Dziewczynki wolały bardziej eleganckie szaty. Nie brakowało zatem księżniczek i innych postaci z baśni. Uwagę zwracało przebranie Alicji z kl. IIIa, która założyła oryginalną spódniczkę z trawy, może zapoczątkuje nową modę? Klasy 4-6 bawiły się po południu. Tu królowały stroje dyskotekowe. W niezwykłych blaskach migających świateł uczniowie tańczyli, a w przerwach brali udział w konkursach. Niektórzy, podczas zabawy karaoke, odkryli w sobie talenty wokalne! O 18.30, w doskonałych nastrojach, syci wrażeń, wszyscy udali się do domów!
Bawiono się jak słyszycie wyśmienicie, a tu zdjęcia zobaczycie ( o tutaj)


4 stycznia
: Dzisiaj skończyła się przerwa świąteczna i czas wracać do szkoły. Wracajcieeeeeee:)

31 grudnia/1stycznia: Kilka dni wcześniej obchodziliśmy Święta Bożego Narodzenia, a teraz o godzinie 24:00, inni powiedzą 0:00 zakończył się stary i nastał Nowy Rok 2010. Z tego miejsca wszystkim życzymy wszystkiego, wszystkiego najlepszego na następne 365 dni.

14 grudnia
: Roztrzygniety został etap szkolny konkursu organizowanego przez SCDiDN na animowaną kartkę świąteczną. Do dalszego międzyszkolnego zakwalifikowały się prace Jędrzeja Wyczółkowskiego ( 6b), Adriana Grudy ( 6b) i Justyny Maciak ( 6a). Ponadto komisja konkursowa wyróżniła prace Dominiki Ratajczyk ( 6b), Alberta Steca ( 6a), Diany Maksymiuk ( 6b), Rafała Wasilewskiego ( 5a), Dominika Mędzy ( 5a), Kamili Kiryło ( 6a), Anny Trzeciak ( 6a) i Marty Mazur ( 6a). Klikając klasę w nawiasie za daną osobą możesz zobaczyć jej pracę. Pracę są niewielkie, ale takie były wymagania konkursu.

1 grudnia
: Klasy trzecie wystartowały w turnieju sportowym Rambit. Na koniec najlepsza okazała się klasa 3c, następnie klasa 3a i na trzecim miejscu znalazła się klasa 3b. ( zdjęcia zobacz tutaj)

30 listopada
: Odbyło się spotkanie Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego z uczniami, a następnie pracownikami naszej szkoły. ( zdjęcia zobacz tutaj)

26 listopada
: Dzisiaj w naszej szkole jest dzień wolny od nauki. Okazją do tego jest przypadające dzisiaj święto naszego patrona - Adama Mickiewicza.
26 listopada to rocznica śmierci Adam Mickiewicza. W naszej szkole obchodzimy tego dnia święto patrona.
Uroczystości rozpoczęliśmy od Mszy św. w Katedrze. W kościele towarzyszył nam sztandar. Poczet sztandarowy pięknie wyglądał w nowych strojach. O godzinie 12 zebraliśmy się w kąciku patrona. Pan dyrektor Przemysław Anusiewicz zapalił znicz, delegacje klas złożyły kwiaty, a uczniowie przygotowani przez panią Joannę Całkę i Agnieszkę Szymani, wykonali kilka pieśni autorstwa Adama Mickiewicza. Słuchaczom szczególnie spodobała się ballada Świteź w wykonaniu Natalki Domańskiej z 4b i Adrianny Wąsowskiej z 4a. To był dopiero początek atrakcji. Wszyscy przeszli do sali gimnastycznej, gdzie pan dyrektor oficjalnie przywitał gości. Następnie pani wiceprezydent Siedlec Marta Sosnowska wygłosiła przemówienie, po niej zabrała głos pani dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły w Żelkowie i ksiądz proboszcz parafii katedralnej Eugeniusz Filipiuk. Następnie ogłoszone zostały wyniki konkursów: Z wiedzy o życiu i twórczości Adam Mickiewicza oraz Prezentacja na temat związany z patronem szkoły. Uszczęśliwionym zwycięzcom zostały wręczone nagrody i nadszedł czas na przedstawienie. W tym roku były to Dziady część II. Z tym trudnym utworem odważnie zmierzyli się uczniowie klas piątych pod bacznym okiem pani Jolanty Niewęgłowskiej. Trzeba przyznać, że Krystian Kosyl z 5a był wspaniałym guślarzem, a inni aktorzy również stanęli na wysokości zadania. Uczniowie i zaproszeni goście mieli wrażenie, że oglądają autentyczny obrzęd wywoływania duchów. Na scenie ustawiono namiot symbolizujący kaplicę, otaczał go stary cmentarz. W środku, dookoła „trumny” na której ustawiono dymiący „kocioł”, stali przejęci uczestnicy „Dziadów”. W trakcie spektaklu, każdego kata sali wyłaniał się duch, który następnie był odganiany groźnym „a kysz!”. Na koniec przedstawienia uśmiechnięci wykonawcy zostali nagrodzeni burzą braw. Warto było! Ten dzień zakończył się dyskoteką, w czasie której można było kupić pyszne ciasto sprzedawane przez rodziców. ( zdjęcia zobacz tutaj i tutaj)

25 listopada: Po raz drugi w naszej szkole tego dnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszyscy uczniowie i pracownicy przyszli do szkoły z pluszowymi misiami. Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty, rysunki, wiersze oraz opowiadania, których głównym bohaterem był właśnie MIŚ. Tego dnia wszystkim dopisywały humory, bo nie często mamy okazję zobaczyć panią od matematyki czy historii z pluszową przytulanką.
25 listopada, to również imieniny Katarzyny, która jest patronką piernika. Z tej okazji Pani Agnieszka Protasiuk i Pani Anna Szostak przygotowały dla wszystkich uczniów pierniczki w kształcie misia. Nauczycieli i pracowników szkoły uczniowie z Samorządu Uczniowskiego częstowali przepysznym, aromatycznym ciastem piernikowym.( zdjęcia zobacz tutaj)

11 listopada: Dzisiaj odbywają się w całym kraju uroczystości związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości (przez 123 lata Polski nie było na mapie, lecz była w sercach). Główne uroczystości w naszej szkole odbywały się wczoraj.( zdjęcia zobacz tutaj)

28 października
: W tym dniu odbyło się uroczyste zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczący Ignacy Siwicki złożył przysięgę na sztandar, a pan dyrektor Przemysław Anusiewicz przekazał symboliczny klucz do szkoły, podkreślając przy tym, że odtąd uważa SU za współgospodarzy szkoły.( zdjęcia zobacz tutaj)

16 października
: Tego dnia odbyła się akademia poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. W tym tygodniu w całej Polsce obchodzone były Dni Papieskie.( zdjęcia zobacz tutaj)

13 października: Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji przypadającego 14 października Dnia Komisji Edukacji Narodowej znanego też jako Dzień Nauczyciela.

9 października: W tym dniu miała miejsce uroczystość pasowania dzieci z klas pierwszych na uczniów.( zdjęcia zobacz tutaj)

28 i 29 września: W tych dniach w naszej szkole odbyły się DNI JĘZYKÓW OBCYCH, których celem było zachęcenie uczniów do nauki języków oraz propagowanie kultury obszarów anglojęzycznych. Ważnym aspektem było również uświadomienie roli i znaczenia języków obcych w rozwijającej się Europie i świecie. Z tej okazji odbyły się lekcje tematyczne, gry i zabawy oraz liczne konkursy języka angielskiego m. in. klasy 1-3 "Królowa Elżbieta II w oczach dziecka" i konkurs piosenki. Klasy starsze startowały w konkursach na plakaty o miejscu anglojęzycznym i konkursie pt. "Warto uczyć się języków obcych", najlepsze przebranie, ciekawostki, wierszyki, imiona i przysłowia w języku angielskim oraz wiele innych. Najlepsze prace zaprezentowano w holu głównym szkoły. Na wszystkich zwycięzców czekały dyplomy i nagrody. Dni Języków Obcych przygotowały : pani Agnieszka Kordys i pani Aleksandra Stecińska-Wymiatał. ( zdjęcia zobacz tutaj)

21 września: W tym dniu klasa Ic, IIIb i IIIc pojechały na wycieczkę razem ze swoimi paniami wychowawczyniami, czyli p. Marciszewską, p. Kańską i p. Krawczyk. Tak o tym napisały:
"Pojechaliśmy na wycieczkę do lasu Lipniaka. Jest to las mieszany liściasto-iglasty. Spotkaliśmy się tam panem leśniczym, który powiedział nam jakie zwierzęta żyją w lesie. Dowiedzieliśmy się, że las składa się z runa, podszytu i z koron wysokich drzew. W skład runa wchodzą paprocie, trawa, grzyby, mech i suche licie. Podszyt natomiast to młode drzewka i krzewy. Później pan leśniczy zorganizował fajne ognisko na którym piekliśmy kiełbaski i chleb. Po ognisku poszliśmy zbierać grzyby. Gdy skończyliśmy grzybobranie nadszedł czas na plac zabaw. Wszystkie zabawki były tam wykonane z drewna. Wycieczka bardzo nam się podobała wzbogaciliśmy się o nowe doświadczenie. W klasie długo ją wspominaliśmy."( zdjęcia zobacz tutaj)

11 września: Odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszami policji dotyczące bezpieczeństwa dzieci.( zdjęcia zobacz tutaj)

1 września: Jak co roku uroczyście zaczął się rok szkolny. W tym roku rozpoczął go w naszej szkole nowy dyrektor Pan Przemysław Anusiewicz. W uroczystości wzięli udział:
Przewodniczący Rady Miasta a zarazem Wicekurator Kuratorium Oświaty w Warszawie Pan Mariusz Dobijański
Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Sławomir Kurpiewski
Dyrektor Delegatury Siedlce Kuratorium Oświaty w Warszawie Pani Joanna Kaniuk
Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Grażyna Myrcha
oraz nauczyciele, rodzice i najbardziej zainteresowani, czyli sami uczniowie
( zdjęcia zobacz tutaj)

31 sierpnia: Jeszcze nie tak dawno (tuż poniżej) pisaliśmy o rozpoczynających się wakacjach, a już musimy napisać, że się skończyły:( Czas wracać!
Ding-Dong komunikaty:
- z dniem 1 września dyrektorowanie naszą szkołą przejdzie z rąk pani Anny Kulickiej w ręce pana Przemysława Anusiewicza.
- szkoła wypiękniała (co można było już częściowo zauważyć pod koniec poprzedniego roku szkolnego): piękna kolorowa elewacja, wymieniona instalacja centralnego ogrzewania i inne zmiany, które zobaczycie po powrocie z wakacji
- inauguracja nowego roku odbędzie się o godz. 9:15 dla klas 4-6, a o 12:15 dla klas 1-3
- w tym roku przypada okrągła 70 rocznica wybuchu II Wojny Światowej (delegacja uczniów złoży na miejscowym cmentarzu na Grobie Dzieci Zamojszczyzny wiązankę kwiatów)


Start | O nas | Pracownicy | Wydarzenia w roku szkolnym | BIP | Historia | Sport | Samorząd | Plan lekcji | Podręczniki | Biblioteka | Mapa witryny


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego