Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza

A u nas:

Szanowni Rodzice,

Siedlce zostały objęte ogólnopolskim programem edukacyjnym „Moje miasto bez elektrośmieci”. Dla mieszkańców oznacza to bezpłatny oraz sprawny system zbierania elektrośmieci, dla lokalnych szkół - szansę na pozyskanie wartościowych pomocy dydaktycznych... (cały tekst)

26 czerwca 2015 r.: Zakończył się rok szkolny 2014/2015. Uczniowie po akademii udali się do klas, a następnie na wakacyjny wypoczynek.

MAMY WAKACJE!!!

19 czerwca 2015 r.: Uczniowie klasy 3d z wychowawczynią p. Martyną Kurpiewska uczestniczyli w dniu otwartym w Przedsiębiorstwie Energetycznym w Siedlcach. Dzieci miały okazję obejrzeć krótki film pt. „Walcz z nami… z Dymonami” oraz prezentację „Działania proekologiczne w PEC Siedlce, kogeneracja, ciepło systemowe, likwidacja niskiej emisji”. Dzieci dowiedziały się jak można ograniczyć poziom zanieczyszczeń powietrza oraz czym się zajmuje elektrociepłownia gazowa. Uczniowie bardzo zaciekawieni byli oglądaniem obrazów przez kamerę termowizyjną. Na pamiątkę zostały nią zrobione zdjęcia. Miały również okazję zwiedzić elektrociepłownię oraz laboratorium. Miłą niespodzianką były upominki otrzymane od pracowników PEC.

17 czerwca 2015 r.: Uczniowie z klas 5d, 6a i 6b pod opieką p. Anny Jeznach-Mierzejewskiej i p. Rafała Piątka wzięli udział w IV Rowerowym Rajdzie "Dwójki" Szlakiem Rezerwatów Przyrody.Organizatorem rajdu było Publiczne Gimnazjum nr 2, któremu serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

15 czerwca 2015r.: W Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca ogólnopolski projekt MEN „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Konferencję uświetniło wystąpienie Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Minister Edukacji Narodowej oraz Prezesa FRDL Jerzego Stępnia. Celem konferencji było podsumowanie zrealizowanych w projekcie działań, omówienie jego długofalowych efektów oraz prezentacja doświadczeń zarówno uczestników jak i członków zespołu projektu oraz trenerów. Naszą szkołę reprezentowała p. Izabela Piwowarczyk- współkoordynator projektu. Na ten rok szkolny działania są zakończone, ale na przyszły mamy kilka ciekawych pomysłów do wspólnej realizacji z rodzicami, uczniami i nauczycielami.

10 czerwca 2015 r.: W ramach Projektu MEN "Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły", odbyły się warsztaty kulinarne. Rodzice (a dokładnie mamy) uczniów z klasy 3a przeprowadzili zajęcia kulinarne. Dzieci zostały podzielone na cztery grupy, z których każda otrzymała opiekuna - mamę. Zespoły miały za zadanie upieczenie ciasta. Wszystko, oczywiście zostało wcześniej zaplanowane i rozdzielone. Po przygotowaniu miejsc pracy, ekipy zabrały się do działania. Towarzyszyło temu wiele emocji i zadowolenia. Uczniowie nie mogli się doczekać efektu końcowego. Na szczęście nad wszystkim czuwały mamy, które krok po kroku prowadziły nowicjuszy kulinarnych. Warto było podjąć takie wyzwanie, bo wspólna praca i wypieki dały wszystkim satysfakcję. Ciekawe, jakie będzie kolejne zadanie w ramach projektu "Szkoła współpracy..."?

3 czerwca 2015 r.: Uczniowie klasy 5a, pod opieką wychowawcy p. Jolanty Niewęgłowskiej, uczestniczyli w warsztatach języka niemieckiego. Odbywały się one w Publicznym Gimnazjum nr 2, a dzieci zostały zaproszone przez p. Joannę Całkę - Kotobelli. Zajęcia prowadziła lektorka języka niemieckiego w ramach projektu realizowanego przez Instytut Goethego pod nazwą Deutsch-Wagen-Tour. Spotkania te mają na celu promocję nauki języka niemieckiego. Prowadząca wykorzystała ciekawe, innowacyjne metody, aby zapoznać uczniów z podstawowymi zwrotami języka naszych zachodnich sąsiadów. Zabawie towarzyszyły salwy śmiechu. Okazało się, że język niemiecki wcale nie jest taki trudny! Na zakończenie uczniowie otrzymali drobne upominki.

wszystkie z tego roku

Osiągniecia naszych uczniów: