Stroiki świąteczne

Samodzielnie wykonane stroiki świąteczne to już tradycja naszej świetlicy. Otrzymują je przyjaciele SP4 z najlepszymi życzeniami od całej społeczności szkolnej. W tym roku również zagoszczą w wielu instytucjach i umilą świąteczny czas.

Potrzebne materiały:

Krążki drewna lub podkłady iglaste, szyszki (można pomalować na dowolny kolor), orzechy, cynamon, sznurki, korki, ozdoby świąteczne, kora, mech, pistolet i klej na gorąco, świeczki itp.

Przygotowanie plastrów pomarańczy:

Pokrojone w cienkie plastry pomarańcze rozłożyć na papierze do pieczenia. Suszyć w piekarniku po 20 minut każdą stronę w 50 stopniach.

Przyklejanie ozdób:

Każdą ozdobę przyklejamy kolejno pistoletem na gorący klej.

Pakowanie:

Taki stroik najładniej prezentuje się zapakowany w przezroczystą folię. Do wykończenia można użyć sznurka i tekturowych winietek. Wykonując LOGO warto je zalaminować i wówczas już każdy będzie pamiętał, od kogo dostał świąteczny prezent 😉.

Efekt końcowy:

Dlaczego warto? 👍

• warto fajnie spędzić czas,
  • warto pokazać dzieciom, że każdy może samodzielnie wykonać prezent dla bliskich,
  • warto być kreatywnym,
  • warto personalizować wykonywane ozdoby,
  • warto dawać drugie życie niepotrzebnym już przedmiotom.

Paulina Jakimowicz