Współpraca z Grupą EkoLogiczną

bocian-700x342

Przyłączyliśmy się do akcji „Bociany ponad podziałami” Grupy EkoLogicznej z Siedlec.   Grupa EkoLogiczna jest ogólnopolską organizacją przyrodniczą, której celem statutowym jest ochrona dziko żyjących zwierząt i ich siedlisk.

Jak się dowiedzieliśmy, życie bocianów jest zagrożone podczas powrotu z ciepłych krajów do Polski. Są bezsensownie zabijane na terytorium Syrii i Libanu.
Chcemy pomóc ocalić te piękne ptaki. Przedstawiciele grupy EkoLogicznej zwrócili się do Czwórki z prośbą o wsparcie. Elementem ich kampanii jest napisanie przez dzieci z polskich szkół listów do uczniów ze szkół libańskich. Budowanie świadomości i zwrócenie uwagi na problem metodą małych kroków. Nasze świetliczaki z wychowawczyniami świetlicy i Dyrektorem szkoły na czele piszą już listy. Zawarty jest w nich najprostszy, a zarazem, najważniejszy przekaz:
Bociany to przepiękne ptaki, zwiastun wiosny i symbol polskiej przyrody. Kochamy je i chcemy je chronić! Nie pozwólmy ich krzywdzić! Razem zadbajmy o przetrwanie tego gatunku!

Pan Ireneusz Kaługa, Prezes Grupy EkoLogicznej, pod koniec marca zawiezie listy do Libanu i rozda je dzieciom z tamtejszych szkół. Trzymamy kciuki za powodzenie całej akcji. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę w tak szczytnym celu.

btybtybtybtybtybtybtybty

Paulina Czarnocka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *