Wydrapywanki

Ostatnio często wraz z uczniami robimy wydrapywanki. Są dwa sposoby ich wykonania: na kartce pokolorowanej kredkami świecowymi i kartce pokolorowanej pastelami olejnymi.

Materiały i przybory:

• biały papier techniczny
  • kredki świecowe lub pastele olejne
  • czarna farba plakatowa
  • pędzel, podkładka
  • wykałaczki

1. Białą kartkę kolorujemy starannie w kolorowe plamy. Musi to być gruba i solidna warstwa kredki.

DSC08833

Możemy również użyć pasteli olejnych- zwłaszcza młodszym dzieciom będzie łatwiej pokryć całą kartkę tymi kredkami.

bty

2. Tak przygotowaną kartkę zamalowujemy czarną farbą.

bty

I pozostawiamy do wyschnięcia.

3. Rysunek wykonujemy przy pomocy wykałaczki wydrapując kontury.

btybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybtybty

Najwięcej frajdy oczywiście jest ze skrobaniem i odkrywaniem kolorów! Nasze świetliczaki wprost przepadają za taką zabawą.