Bezpieczni na drodze

W ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie w świetlicy odbyły się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Uczniowie usłyszeli opowiadanie „Latający pirat drogowy” z książki J. Ivensa „Józefinka miła czarownica”.
Okres jesienno – zimowy to czas największego zagrożenia dla pieszych na drodze. Dlatego właśnie teraz, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczniów, przypomniane zostały im  najważniejsze zasady, jakich powinni przestrzegać poruszając się w ruchu drogowym pieszo, czy też rowerem.
Rodzice również powinni zachować szczególną ostrożność. Nawet jeśli odwożą dziecko samochodem lub odprowadzają je za rękę pod szkołę, muszą pomyśleć o tych wszystkich sytuacjach, gdy dziecko udaje się z klasą na wycieczkę, gdy niespodziewanie będzie wracać kawałek drogi samo, gdy po szkole pójdzie do koleżanki lub kolegi i będzie wracać po zmroku. Prawidłowych zachowań na drodze należy uczyć już przedszkolaki, a wymagać ich już od pierwszoklasisty.

bdrbtybty