Bezpieczny pieszy…

„Pieszy to osoba która znajduje się na drodze poza pojazdem. Jest to również ktoś, kto prowadzi, ciągnie lub pcha rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki.
Ktoś, kto porusza się samodzielnie po chodniku na wózku inwalidzkim, na wrotkach, deskorolkach, hulajnodze, nartach, łyżwach czy sankach jest również zaliczany do pieszych – podobnie jak dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem pod opieką osoby dorosłej” – takie i wiele innych zasad zostało dziś przypomniane grupie naszych świetliczaków. Pani Joanna, Pani Emilia i Pani Paulina zabrały rano dzieci na spacer i utrwaliły wiadomości dotyczące bezpiecznego włączania się do ruchu. Jest to temat bardzo ważny i aktualny, zwłaszcza, że zbliżają się wakacje. Takich zajęć w terenie odbędzie się w czerwcu jeszcze kilka. A jeśli wspomnę, że na koniec spaceru wstąpiliśmy na pyszne lody, to chyba warto łączyć przyjemne z pożytecznym.

dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav