„Rodzinne czytanie”

Współpraca wychowawców świetlicy z Rodzicami naszych wychowanków układa się wyśmienicie. Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Rodzinne czytanie”. Tym razem nasze zaproszenie przyjęła Pani Joanna Barej, mama Tosi z kl. III B. Uczniowie z zaciekawieniem poznali „Bzdurki, czyli bajki dla dzieci innych”.  Wybór tej książki był strzałem w dziesiątkę. Zawiera ona 8 zabawnie ilustrowanych bajek o charakterze satyrycznym, przeznaczonych zarówno dla dzieci (5-7-letnich), jak i dla dorosłych. Ich autorem jest Artur Andrus, znany piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer, redaktor radiowej „Trójki”, poeta, autor książek, tekstów piosenek, komentator „Szkła kontaktowego” i Mistrz Mowy Polskiej. Napisane przez niego bajki w satyryczny sposób przedstawiają cechy i przypadłości ludzkie, ujawniające się w wieku dziecięcym, z którymi borykamy się do późnej starości, np. brak tolerancji, brak życzliwości, egocentryzm, chciwość itp. Bajki zawierają przesłanie czytelne dla obu grup odbiorców.

Pani Joanna, osoba niezwykle sympatyczna i miła, przygotowała dla Naszych kochanych świetliczaków jeszcze jedną niespodziankę: przyniosła ze sobą worek pełen cukierków… W mgnieniu oka ustawiła się przed nią dłuuuga kolejka uczniów i każdy otrzymał słodki upominek. Po ciekawej lekturze do wspólnego zdjęcia ustawiły się uśmiechnięte, czekoladowe buzie dzieci.

Pani Joasiu!   DZIKUJEMY!!!     🙂   🙂   🙂

dav dav dav dav dav dav davIMG_20180314_213836