TROCHĘ HISTORII

15 listopada grupa wychowanków pod opieką Pani Izabeli Osiak i Pani Anity Dziewulskiej odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Siedlcach. Tym razem spotkanie odbyło się  w Czytelni Regionalnej, gdzie dzieci wysłuchały wspaniałej prelekcji połączonej z prezentacją zdjęciową, która dotyczyła historii naszego miasta. Dzieci z wielką uwagą słuchały opowieści o księżnej Ogińskiej i jej wielkich zasługach dla naszego miasta, legendy o Jacku oraz innych informacji. Z ciekawością oglądały stare fotografie, na jednej z nich znalazła się nasza CZWÓRKA! Interesującym elementem spotkania była możliwość obejrzenia w jaki sposób przechowywane są stare książki, mapy i albumy. Zwieńczeniem spotkania było obejrzenie wystawy poświęconej historii naszego miasta, która znajduje się w korytarzu biblioteki.  W ramach podziękowania za poświęcony czas i lekcję, która na długo pozostanie w pamięci uczestników, dzieci wręczyły wykonaną wcześniej pracę plastyczną.

Izabela Osiak

DSC_0157 DSC_0158 DSC_0160 DSC_0165 DSC_0168 DSC_0171 DSC_0173 DSC_0176 DSC_0179 DSC_0182

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>