Świetlica - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza

Idź do spisu treści

Menu główne

Świetlica

O nas
Świetlica

Regulamin świetlicy szkolnej
Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej
(pdf) (rtf)


Świetlikowo – wyjątkowe miejsce!


Rok szkolny 2012/2013


Zima Świetlików

Oto nasza twórczość


Mój wymarzony prezent choinkowy


Czas karnawału


Zabawy na śnieguWalentynki dla najbliższych


W pierwszym półroczu wychowawcy świetlicy dbali o estetykę dnia codziennego przygotowując następujące dekoracje:


Dzień babci i dziadka
Dnia 22 stycznia 2013 roku w stołówce szkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną przygotowaną przez wychowanków i wychowawców świetlicy. Przybyli goście mieli okazję uczestniczyć w „Konkursie na Superbabcię i Superdziadka”. Babcie wykazały się umiejętnością szybkiego przyszywania guzików, a dziadkowie wbijania gwoździ. Następnie dzieci rozdały swoim dziadkom upominki. Impreza zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez wychowanków przy współpracy wychowawców i pań kucharek.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z przygotowań oraz przebiegu uroczystości:Twórczość Świetlików
Pamiętając o ciężkiej pracy górników wykonaliśmy rysunku węglem


Oczami naszej wyobraźni: tańczące domy; kredki, które stały się wężami; martwe przedmioty ożyły; tęczowe koty


Andrzejki
Dzień 30 listopada 2012 r. w świetlicy zaczął się magicznie. Dekoracja i tajemnicze akcesoria wskazywały, że będzie to czas wróżb i czarów.
W tym szczególnym dniu dzieci miały okazje poznać ludowe zwyczaje i tradycje andrzejkowe. Istotną część wieczoru stanowiły wróżby m.in. :
• kubki przyszłości
• wróżenie z monet
• wróżba z wykorzystaniem kości do gry
• wróżenie z przedmiotów
• serca
• wróżba z kolorami
• wróżba z butelką
• wróżba kwiatowa
• wróżba "kim będę"
• lanie wosku
Atrakcją dnia były konkursy i tańce przy muzyce.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:Pasowanie na Świetlika
19 Listopad 2012 r. w stołówce szkolnej odbyła się uroczystość "Pasowania na Świetlika" uczniów klas I.
Impreza rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej przedstawionej przez uczennice klasy III a: Olę Jóźwiuk, Alicję Śledź oraz Wiktorię Tkacz. Następnie dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach przygotowanych przez p. Annę Spruch oraz p. Martynę Kurpiewską. Były to: próba wiedzy, zabawy, sprawności, smaku, uśmiechu, wygimnastykowania języka oraz sprawdzian znajomości regulaminu Świetlikowa. Po zakończeniu konkurencji, pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie oraz zostali pasowani na Świetlika przez Panią dyrektor Annę Plutę. Otrzymali także odznaki.
Uroczystość zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem „Piosenki Świetlików”.Nadszedł kolejny rok szkolny, a wraz z nim nowe pomysły na rozwijanie naszej twórczości. Wydzieramy z kolorowego papieru, tworzymy jesienne zwierzęta i postacie z warzyw, wycinamy, kleimy, malujemy farbami plakatowymi, robimy witraże na okna, stemplujemy owocami, odbijamy pomalowane liście na kartach. Tak powstały prace w jesiennym nastroju:Każdy z nas miał swój pomysł na podstawkę pod kubek:


Tak malowaliśmy słomkami:Przez chwilę każdy poczuł się jak prawdziwy artysta. Z naszych prac powstała galeria:


Te kolorowe prace zostały wykonane patyczkami kosmetycznymi i farbami plakatowymi:

Rok szkolny 2011/2012


Twórczości plastyczne świetliczaków - podsumowanie II półrocza (2011/2012):

Wspólnie przyczyniamy się do podnoszenia kultury życia codziennego i estetyki życia codziennego wykonując dekoracje okienne:


Bez nich nasz świat byłby inny - niepełny, nudniejszy. To z babcią i dziadkiem łączy nas mocna więź. Chcąc uczcić ich święto wychowankowie świetlicy wykonali upominki:

Świetlica w zimowej szacie. Nawet o tej mroźnej porze roku pomieszczenie świetlicy prezentuje się malowniczo i okazale:

Dzieci lubią rysować, malować, wycinać, kleić, lubią wyrażać siebie plastycznie. Wychowawcy świetlicy dbają, żeby wspólnie spędzane chwile były atrakcyjne, sprzyjały przezwyciężaniu nieśmiałości, wyrażaniu własnych uczuć, budowania więzi z grupą. Podczas wspólnych zajęć powstały wspaniałe prace:

Dzień Kobiet - dzieci uczciły to święto wykonując laurki dla wszystkich pań pracujących w szkole:

Wreszcie przybyła długo oczekiwana wiosna. Eksplodowała bujną zielenią, tysiącem polnych kwiatów, śpiewem ptaków. Pojawiły się kolorowe motyle. Pod wpływem emocji powstały prace:

Świetliczaki przygotowują się do świąt. Wielkanoc to czas nadziei, spokoju i radości. Dzieci z wielką przyjemnością zabrały się do wykonania dekoracji: stroików, kraszanek, pisanek i malowanek:

Z okazji święta strażaka wychowankowie świetlicy złożyli wizytę strażakom pracującym w Straży Pożarnej w Siedlcach. Mogli z bliska przyjrzeć się ich pracy, zapoznać się z zadaniami, jakie wykonują, dostrzec w jakich trudnych i niebezpiecznych warunkach pracują niosąc pomoc innym. Przez chwile mogli poczuć się jak prawdziwy strażak:

Mama - to najpiękniejsze słowo świata. Z okazji jej święta dzieci wspólnie z wychowawcami przygotowały upominki w postaci broszek:

W dniu 20 czerwca 2012 r. odbył się konkurs „Wychowanek z klasą”, do którego zostały nominowane następujące dzieci, odznaczające się wysoką kulturą osobistą oraz aktywnością podczas zajęć świetlicowych:
1) Jaroszewska Ramona (kl. Ia)
2) Olczak Alicja (kl. Ia)
3) Reinholz Ola (kl. Ia)
4) Kozak Ania (kl. Ib)
5) Krzymowska Milena (kl. Ib)
6) Sieńkowski Szymek (kl. Ib)
7) Kruś Daria (kl. Ic)
8) Miszczak Piotr (kl. Ic)
9) Siek Jarek (kl. Ic)
10) Marciszewski Kuba (kl. IIa)
11) Szczygielska Justyna (kl. IIa)
12) Śledź Alicja (kl. IIa)
13) Bulik Andżelika (kl. IIb)
14) Kozieł Magda (kl. IIb)
15) Kosarzewski Kuba (kl. IIb)
16) Korniluk Asia (kl. IIc)
17) Plaskaty Kosma (kl. IIc)
18) Sikorska Alicja (kl. IIc)
19) Chojecka Klaudia (kl. IId)
20) Gładysz Asia (kl. IId)
Zwyciężczynią konkursu została Justynka Szczygielska z kl. IIa. Drugie miejsce zajął Kosma Plaskaty z kl. IIc.

Wszystkim tym świetliczakom serdecznie gratulujemy!


Dnia 15 lutego 2012 r. w stołówce szkolnej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Było nam bardzo miło gościć tak dużo Babć i Dziadków naszych dzieci. Po przywitaniu nasi wychowankowie ze świetlicowej gromady zaprezentowali krótki program artystyczny, podczas którego recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na twarzach naszych gości można było dostrzec uśmiech i wzruszenie. Na zakończenie występów każde dziecko wręczyło drobny upominek swojej Babci i Dziadkowi. W ten sposób dzieci miały okazję wyrazić swoją wdzięczność za okazaną dobroć. Goście nagrodzili dzieci gromkimi brawami. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć. Zwieńczeniem spotkania był wspólny słodki poczęstunek. W miłej i serdecznej atmosferze wszyscy spędzili czas w szkole. Paniom: A.Dziewulskiej, D.Świderskiej, M.Kurpiewskiej i A.Spruch dziękujemy za przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.


Imprezę przybliży Państwu krótki pokaz powyżej. Zapraszamy.


30 listopada 2011 świetlica szkolna zamieniła się w magiczne miejsce: tajemnicze dekoracje, symbole wiedzy tajemnej (koty, czarownice, nietoperze), na stołach zapalone świece. Rozpoczął się dzień wróżb, czarów, przepowiedni i zaklęć, czyli czas dobrej zabawy w magicznej atmosferze. W tym dniu uchylone zostały wrota do nieznanej przyszłości. Uczniowie bawili się wspólnie żartobliwymi wróżbami:

 • "Magiczne kubki"

 • Wróżba z butelką

 • "Kim będę w przyszłości"

 • Wróżba z kolorów

 • Wróżba "mowa kwiatów"

 • Wróżenie z kości do gry

 • Magiczne kamienie

 • Wróżenie z kart

 • Wróżby z monetami

 • Lanie wosku

Imprezę andrzejkową przybliży Państwu krótka prezentacja, którą jeśli chcecie zobaczyć należy pobrać (tutaj) i uruchomić na swoim komputerze. Zapraszamy.

15 listopada 2011 w naszej szkole po raz pierwszy odbyła się uroczystość "Pasowania na Świetlika".
Impreza rozpoczęła się od części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas pierwszych, poprowadzonej przez uczennicę klasy drugiej - Alicję Śledź. Następnie dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach. Były to: próba Kopciuszka, tor przeszkód, próba smaku, próba wygimnastykowania języka, próba uśmiechu, próba twórczości, próba dotyku, próba precyzji oraz próba wiedzy. Po zaliczeniu konkurencji, pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie oraz zostali pasowani na Świetlika przez Panią dyrektor Annę Plutę.
Został wręczony dyplom za zaprojektowanie herbu świetlicy. Zwycięzcą konkursu został Jarek Siek z klasy I c. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali „Piosenkę Świetlików”.
Imprezę przybliży Państwu krótka prezentacja, którą jeśli chcecie zobaczyć należy pobrać (tutaj) i uruchomić na swoim komputerze. Zapraszamy.

Twórczości plastyczne świetliczaków - podsumowanie I półrocza:


W tym czasie powstały prace:

 • W Barwach jesieni • Cudowny świat bajek • Bajka "O Rybaku i złotej rybce" w formie plastycznej • Kwiaty dla naszych Pań - Wychowankowie świetlicy uczcili Dzień Nauczyciela • Rozbudzamy i rozwijamy wyobraźnię i fantazję naszych wychowanków. Oto wytwory ich dziecięcych rąk • Świetliczaki przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia • Było też zimowo i karnawałowo • "Gdyby ich nie było dzieciom trudno by się żyło.." Kochanym Babciom i Dziadkom • Wychowawcy świetlicy dbają o estetykę dnia codziennegoWróć do spisu treści | Wróć do menu głównego