Wydarzenia 2009 - 2011

Rok szkolny 2010/2011
(żeby zobaczyć zdjęcia z danej uroczystości kliknij na zdjęciu obok informacji

22 czerwca: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu. Zgodnie z tradycją szkoły uczniowie klas szóstych przekazali sztandar klasom piątym i jako absolwenci szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Przemysław Anusiewicz, który podsumował miniony rok pracy szkoły. Za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre i wzorowe sprawowanie uczniowie otrzymali odznaki wzorowego ucznia, świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i odznaki prymusa. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez klasę 6b pod kierunkiem pani Aleksandry Stecińskiej – Wymiatał oraz pani Justyny Zawadzkiej, a także przez klasę 3c pod kierunkiem pani Haliny Matuły. Na zakończenie dziewczynki z chóru szkolnego przygotowane przez panią Joannę Całkę zaśpiewały piosenkę pt. "Na raz, na dwa". Po programie słowno - muzycznym uczniowie udali się do sal lekcyjnych na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcą.

Życzymy bezpiecznych, wspaniałych wakacji.


17 czerwca: Dla szóstoklasistów dobiegła końca ich przygoda ze szkołą podstawową. W czwartek bawili się na dyskotece. Od godziny 17, na dolnym holu, udekorowanym z tej okazji kolorowymi balonami i bibułą, rozbrzmiewały dźwięki muzyki. W błysku kolorowych, dyskotekowych świateł uczniowie popisywali się umiejętnościami tanecznymi. Nasz DJ Wojtek starał się trafić we wszystkie gusta, zatem była „Makarena” i „Kaczuchy”, ale też utwory z pierwszych miejsc list przebojów. Dziewczyny z całą powagą podeszły do tego pierwszego w ich życiu balu. Stroje, fryzury, dodatki, dobrane były perfekcyjnie. Każda z nich śmiało mogła poczuć się królową wieczoru. Chłopcy mieli w tej kwestii inne zdanie. Solidarnie wybrali stroje sportowe, może wychodząc z założenia, że nie szata zdobi człowieka? W stołówce mamy uczniów przygotowały poczęstunek. Czas upłynął bardzo szybko. Ten bal na zawsze pozostanie w pamięci uczniów klas szóstych. Powodzenia w gimnazjum!


11 czerwca: Nasza szkoła obchodziła 50-Lecie. Informacje, zdjęcia i filmy z owej uroczystości znajdziecie TUTAJ

W międzyczasie mieliśmy Święto Konstytucji 3 Maja, zawody o Puchar Prezesa Pogoni, zawody klas trzecich czy Dzień Matki.


18 kwietnia: godz. 13.00, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Siedlce odbyło się wręczenie stypendiów Prezydenta Miasta dla uzdolnionych dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie miasta Siedlce za I semestr roku szkolnego 2010/2011. Wśród wyróżnionych znaleźli się również uczniowie z Naszej „ Czwórki”.
Stypendium I stopnia:
Anna Solka – uczennica klasy IV a
Stypendium II stopnia:
Julia Latecka – uczennica klasy IV a
Alicja Wiligórska – uczennica klasy IV a
Marcin Mularzuk – uczeń klasy VI b.
Serdecznie Gratulujemy.


11-13 kwietnia: Uczniowie klasy 2a wspólnie z rodzicami zorganizowali kiermasz z okazji Świąt Wielkanocnych. Można było kupić stroiki i ozdoby świąteczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pisanki, palmy wielkanocne i karty świąteczne. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na klasową wycieczkę.


7-8 kwietnia: W parafii katedralnej i Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się rekolekcje przeznaczone specjalnie dla dzieci. Poprowadziły je Siostry Misjonarki Krwi Chrystusa z Rawy Mazowieckiej. Temat rekolekcji brzmiał: „W Komunii z Bogiem”.
Rekolekcje odbywały sie na dwóch płaszczyznach. Rano dzieci miały w szkole spotkania prowadzone w dwóch grupach wiekowych: dla klas I-III i IV-VI, a po południu, dopełnieniem porannych katechez, były nabożeństwa o godz. 15:00 w katedrze.
W czwartek przeżywaliśmy Eucharystię, w piątek nabożeństwo pokutne, a w sobotę o godz. 9:00 wspólną Eucharystię kończącą rekolekcje.
Zajęcia prowadzone w szkole były bogate w przekazywane treści, formy i metody. Kto śpiewa, dwa razy się modli. Było, więc wiele śpiewu. Nie tylko nasze usta i serca, ale również całe ciała, przez pokazywane gesty, wielbiły Boga. Przedstawione bajki z morałem były punktem wyjścia do dalszych rozważań. Wspólnie rozwiązana krzyżówka odkrywała hasło dnia. I tak pierwszego dnia dowiedzieliśmy się, że Słowo Boże jest Słowem Życia i że nawet największe trudności i zniechęcenia w perspektywie Słowa Życia mogą zostać pokonane, przynieść dobre owoce. Hasło dnia drugiego przypomniało nam o obecności Jezusa pośród nas: w Słowie, w Eucharystii, w kapłanie, w drugim człowieku. Raz jeszcze zrozumieliśmy, że wszystko co czynimy innym, czynimy Jezusowi, dlatego warto podejmować wszelki wysiłek DLA JEZUSA. Szczęście zaś polega na szukaniu szczęścia innych i nieustannym staraniu się o szczęście drugiego…
Dzieci z żalem stwierdziły, że rekolekcje trwały zbyt krótko i zdecydowanie za szybko zakończyły się...
Na koniec Siostry rozdały pamiątkowe obrazki i odpowiadając na zaproszenie dzieci, obiecały, że przyjadą za rok …
Dopełnieniem rekolekcji było wyjście do kina na film pt. „Jan Paweł II. Szukałem Was…”



5 kwietnia: W tym dniu odbył się Ogólnopolski Sprawdzian w klasach szóstych ( sprawdzian i odpowiedzi). Dzień ten był wolny od zajęć dydaktycznych i opieki świetlicowej.

4 kwietnia: Dnia 4 kwietnia przeżywaliśmy w naszej szkole VI Rocznice Śmierci Jana Pawła II. Uczniowie klas IV-VI zebrali się na wspólnej akademii poświęconej osobie Papieża Jana Pawła II. W pierwszej części akademii wspominaliśmy te wzruszające chwile odchodzenia Jana Pawła II do domu Ojca w kwietniu 2005roku.
Dzisiaj nasze serca przepełniła wielka, ogromna radość…
1 maja nasz rodak, Karol Wojtyła, Papież Jan Paweł II zostanie wyniesiony do chwały ołtarzy, zostanie ogłoszony błogosławionym. Ten długo wyczekiwany moment stanie się rzeczywistością. Każdy, kto patrzył na życie Karola Wojtyły, a później papieża Jana Pawła II nie miał wątpliwości, że taki moment nastąpi. On był przecież święty za życia, bo tylko święte życie otwiera drogę do nieba, do domu Ojca…
Następnie w duchu radości i wdzięczności Bogu za zbliżającą się beatyfikację przyglądaliśmy się drodze do świętości Jana Pawła II.
A jak zdobywał świętość Jan Paweł II, a raczej jak zdobywał świętość Karol?
Zatrzymaliśmy się nad Jego dzieciństwem i uczyliśmy się od młodego Lolka świętego życia, wszak każdy z nas chce być świętym, to też nasza droga do domu Ojca…
Zobaczyliśmy, że świętość można zdobywać chodząc do szkoły, rozwijając swoje talenty i zainteresowania, jeżdżąc na nartach albo grając w piłkę?
Karol Wojtyła pokazał nam raz jeszcze, że świętość zdobywa się przez zwyczajną codzienność.
W drugiej części akademii głos zabrali nasi nauczyciele.
Pani Teresa Szyba podzieliła się swoimi przeżyciami z Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w roku 1979 i ze spotkania z Janem Pawłem II na Placu Zwycięstwa w Warszawie.
Następnie Siostra. Józefa opowiedziała o spotkaniu z Papieżem podczas Pielgrzymki Narodowej do Rzymu w Roku Jubileuszowym.
Pani Jolanta Niewęgłowska ukazała nam czym są Światowe Dni Młodzieży i opowiedziała o swoim udziale w Światowych Dniach Młodzieży w Częstochowie i w Rzymie.
Później uczniowie klasy II A pod kierunkiem mgr Anny Kulickiej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod tytułem "Nie bój się, wypłyń na głębię" poświęcony szóstej rocznicy śmierci Jana Pawła II. W uroczystości uczestniczyły dzieci z klas I-III. Przez cały czas trwania uroczystości panował podniosły nastrój, który został wytworzony już podczas wygłoszenia słowa wstępnego przez p. Annę Kulicką.
Uczniowie w ciszy i skupieniu wsłuchiwali się w słowa prezentowanych utworów, które przybliżyły im postać i pomogły zrozumieć Jego świętość.
Uroczystość była żywą lekcją historii.
Tego samego dnia o godzinie 15 w naszej szkole zebrało się grono nauczycieli polonistów, aby komisyjnie sprawdzić prace napisane przez 39 uczniów z siedleckich szkół podstawowych w czasie Pierwszego Dyktanda Siedleckiego. Komisja w składzie:
Pani Bożena Czarnecka - Gimnazjum nr 5
Pani Hanna Bielecka - Szkoła Podstawowa Nr 9
Pani Izabela Ługowska-Panasiuk - Szkoła Podstawowa nr 12
Pani Jolanta Niewęgłowska - Szkoła Podstawowa nr 4
Pani Anna Pluta - Szkoła Podstawowa nr 4
Pani Anna Szostak - Szkoła Podstawowa nr 4
bardzo dokładnie sprawdziła i przeanalizowała prace uczniów, a następnie wyłoniła trzy najlepsze. Podobnie jak uczestnikom dorosłym, żadnemu dziecku nie udało się napisać bezbłędnej pracy.
Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród WSZYSTKIM uczestnikom konkursu, odbędzie się 12 kwietnia 2011 roku o godzinie 12.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4. Zapraszamy!


1 kwietnia: W dobie powszechnej informatyzacji naszego społeczeństwa, nauka ortografii i umiejętność poprawnego pisania jest coraz mniej popularna. Aby uświadomić uczniom fakt, że stanowi ona istotny element poszanowania języka ojczystego i dbałości o jego piękno, każda placówka szkolna regularnie organizuje konkursy ortograficzne, sprawdza poziom wiedzy uczniów w tym zakresie, przyznaje tytuł Mistrza Ortografii. Jednak nie było dotąd okazji, by porównać ze sobą umiejętności uczniów wszystkich siedleckich szkół podstawowych.
Aby wypełnić tę lukę,
Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym, podjęła inicjatywę szerzenia nawyków poprawnego pisania w środowisku lokalnym. 1 kwietnia odbyło się Pierwsze Dyktando Siedleckie. Konkurs honorowym patronatem objęli Prezydent Miasta Siedlca - Wojciech Kudelski, Mazowiecki Kurator Oświaty – Karol Semik oraz Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego - Antoni Jówko natomiast Katolickie Radio Podlasie i Regionalny Portal Informacyjny - podlasie24.pl, Tygodnik Siedlecki i TV Siedlce objęły imprezę patronatem medialnym.
Konkurs ortograficzny składał się z 2 odrębnych części. W pierwszej wzięli udział uczniowie szkół podstawowych ( treść dyktanda), w drugiej natomiast przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy szkół i instytucji miejskich oraz prezesi spółek miasta Siedlce ( treść dyktanda).
Uczniowie zmierzyli się z trudną polską ortografią o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 4. Spośród 40 uczniów wybranych po wcześniejszych eliminacjach w poszczególnych szkołach, tylko jeden nie przybył na konkurs. Tekst dyktowała Pani Małgorzata Połeć - metodyk języka polskiego z SCDiDN w Siedlcach.
Wyniki zmagań młodzieży będą znane 12 kwietnia 2011 roku. Tego dnia o godzinie 12.30 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród wszystkim uczestnikom konkursu i oficjalne ogłoszenie wyników.
Uczestnicy drugiej części konkursu mogli sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne od godz. 11 w Sali Senatu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. Spośród zaproszonych do udziału osób, ostatecznie do zmagań przystąpiło 39 chętnych ( tu znajduje się lista 39 odważnych osób).
Po wstępnej rejestracji nastąpiło powitanie gości przez Panią prof. Tamarę Zacharuk oraz Pana Dyrektora Przemysława Anusiewicza. Następnie uczestnicy zakodowali prace i rozpoczęła się właściwa część konkursu. Wszyscy w wielkim skupieniu pisali tekst dyktowany przez prof. Krystynę Wojtczuk - autorkę dyktanda, pracownika naukowego UPH, a także absolwentkę Szkoły Podstawowej nr 4.
W czasie przerwy na kawę, kiedy uczestnicy wymieniali się uwagami na temat tekstu i ewentualnymi wątpliwościami, w gabinecie Pani Prorektor prof. T. Zacharuk, ciężko pracowała komisja sprawdzająca prace uczestników. W skład komisji wchodzili nauczyciele języka polskiego: Janina Piątek Kierownik Oddziału Nadzoru Pedagogicznego Delegatury w Siedlcach KO w Warszawie, Małgorzata Połeć ZSP nr 2, doradca metodyczny SCDiDN w Siedlcach, Jolanta Łopuska wicedyrektor I Liceum Katolickiego, Anna Pluta wicedyrektor SP nr 4, Mirosława Postrzygacz II LO, Monika Kamont II LO, Anna Pawlik II LO, Stefania Lipińska ZSP nr 1, Janusz Karasek ZSP nr 1, Elżbieta Wieczorek ZSP nr 6, Barbara Adamiak ZSP nr 2, Aneta Baran ZSP nr 2.
Żadnemu z uczestników nie udało się napisać dyktanda bezbłędnie. Najmniej pomyłek popełniła Pani Maria Pawełkiewicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi. Wynik nie był niespodzianką, bowiem Siedlecka Mistrzyni Ortografii 2011 jest polonistką. Drugie miejsce zajął Daniel Wiszniewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach, a trzeci był Mariusz Dobijański - Mazowiecki Wicekurator Oświaty.
Wszystkim uczestnikom konkursu Pani prof. Tamara Zacharuk i Pan Dyrektor Przemysław Anusiewicz wręczyli podziękowania za udział w imprezie, a Mistrzowie Ortografii otrzymali piękne statuetki. Po podziękowaniach i złożeniu gratulacji zwycięzcom i wszystkim piszącym przez Pana Prezydenta Wojciecha Kudelskiego i prof. Antoniego Jówko oraz Pana Antoniego Raczyńskiego i Pana Mariusza Dobijańskiego nastąpiło komisyjne zniszczenie wszystkich prac.
Mamy nadzieję, że Dyktando Siedleckie na stałe zostanie wpisane w kalendarz imprez miejskich i z roku na rok będzie cieszyło się jeszcze większym zainteresowaniem. W przyszłości mamy zamiar do stawienia czoła polskiej ortografii zaprosić uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, studentów a także wszystkich mieszkańców Siedlec.

21 marca: Pierwszy w Siedlcach LIPDUB, czyli "jazda bez trzymanki".
Szkoła Podstawowa nr 4 postanowiła inaczej niż zwykle spędzić pierwszy dzień wiosny. Tak powstał projekt nakręcenia teledysku, ostatnio modnego LipDub’a. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Michał Matlengiewicz, nasz absolwent, właściciel Centrum Artystycznego STRYCH.
Konwencją LipDub’a jest włączenie kamery jednocześnie z piosenką i wyłączenie jej wraz z końcem utworu, bez żadnych cięć. Jeżeli ktoś w trakcie się pomyli, trzeba zacząć od początku.
Przed feriami zimowymi wybraliśmy piosenkę "Baseballs - Umbrella", czyli nowoczesny utwór Rihanny, przełożony przez niemiecki zespół na kompozycję w stylu lat 80. Ustaliliśmy także kostiumy konieczne do nagrania teledysku: popularne alutki, koszule, krawaty itp. Pracą domową na ferie było posłuchanie piosenki i wybranie stroju dla siebie. Nikt nie protestował, wręcz przeciwnie, stanowiło to okazję do spotkań i świetnej zabawy.
Koordynatorem akcji na terenie szkoły była Pani Agnieszka Szymani. Pod jej kierunkiem przez 3 tygodnie odbywały się próby.
Teledysk udało się nakręcić za trzecim razem. Całość zamknęła się w półtorej godziny, co dla wszystkich było idealnym czasem.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z całości, gdyż spędzenie w taki sposób pierwszego dnia wiosny jest dobrą zabawą i okazją do poznania czegoś nowego
Przy realizacji przedsięwzięcia pomagały dwie instytucje: TV Siedlce oraz Centrum Artystyczne Strych. Dziękujemy.



14 marca: W naszej szkole wystąpił mistrz Jurij z pokazem "Możliwości organizmu ludzkiego"


7-8 marca: W Tarnowie Podgórnym koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Jazz Dance i Modern Dance. Kategorie jazz i modern to najtrudniejsze dyscypliny taneczne, w których ważne są wszystkie elementy - choreografia, technika taneczna, idea i muzyka.
W Mistrzostwach Polski udział wzięło ponad 1500 tancerzy z 30 klubów Polski. Były to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy.
Wśród uczestników wystąpiły nasze dwie uczennice:
Wiktoria Ratyńska - "Caro Dance" - Modern Dance Solo Dziewcząt do lat 11 ( więcej tutaj)
Anna Solka - "Luz" - Mini Formacja Jazz Dance dzieci do 11 lat ( więcej tutaj)


14-27 lutego
: W tym czasie trwały ferie zimowe. U nas trwały remonty oraz jak co roku odbywało się półzimowisko. Oto raport z tych dni:
W dniach od 14 – 25 lutego 2011 r. Stowarzyszenie Wolontariatu "Prometeusz" w porozumieniu z Dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 4 w Siedlcach Panem Przemysławem Anusiewiczem zorganizowało półzimowisko dla 46 dzieci z naszej szkoły.
Pierwszy dzień spotkań w czasie półzimowiska, to 14 lutego, czyli Walentynki. Tego dnia uczestników odwiedził artysta plastyk Pan Andrzej Sołtysiuk. Dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych pt. „Walentynkowe wariacje”. Spod pędzli uczniów wyszły przepiękne, kolorowe prace.
Podczas półzimowiska odbyły się spotkania z pracownikami Straży Pożarnej, którzy uczyli udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających życiu: pożaru, wypadku samochodowego, wypadku na akwenach wodnych. Na początku drugiego tygodnia ferii spotkali się z pracownikiem WORD i policjantem, którzy uczyli bezpiecznego poruszania się po ulicach, mówili o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych.
Dzieci miały okazję również zapoznać się z pracą Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach, brały udział w zajęciach pt. "W świecie baśni francuskich" zorganizowanych w Filii Biblioteki Miejskiej nr 5 w Siedlcach.
Uczestnicy półzimowiska uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Woli Suchożebrskiej, gdzie poznali proces utylizacji i recyklingu odpadów i wzięli udział w konkursie. Uczniowie, dla których segregacja odpadów nie ma tajemnic, otrzymali nagrody.
Dzieci obejrzały również dwie wystawy w Muzeum Regionalnym w Siedlcach.
Niewątpliwą atrakcją i odprężeniem dla uczniów były seanse w Novym Kinie. Oglądali dwa filmy: "Mikołajka" i "Alicję w Krainie Czarów", spotkali się również z Panem Krzysztofem Tomaszewskim, pisarzem tworzącym dla dzieci.
Z wypiekami na twarzach wszyscy uczestnicy wspominają wyjazdy do Lublina, w czasie których mieli okazję obejrzeć dwa spektakle w Teatrze im. H. Ch. Andersena. 17 lutego oglądali przedstawienie pt. "Idziemy po skarb", a 24 lutego balet pt. "Piękna i bestia". Niesamowite stroje, piękna muzyka i wspaniała gra aktorów przeniosła wszystkich w zaczarowany świat teatru.
Dodatkową atrakcją były również wizyty w Mc Donald’s. Dzięki uprzejmości pracowników tej restauracji dzieci dostały w prezencie od firmy pyszne, gorące ciastka i napoje.
W trakcie trwania półzimowiska uczniowie ćwiczyli także swoje umiejętności sportowe, rozgrywali mecze w zbijaka i wyścigi rzędów. Doskonale, z tymi trudnymi zadaniami, radzili sobie pierwszoklasiści.
Reasumując, wypoczynek dla uczniów był aktywny i bezpieczny. Uczestnicy półzimowiska kształtowali umiejętności bezpiecznego reagowania w trudnych sytuacjach w ramach spotkań prowadzonych przez zaproszonych gości. Wszystkie działania podjęte w czasie ferii miały na celu nabycie i pogłębienie umiejętności bezpiecznego wypoczynku i stosowanie ich w codziennym życiu.

10 lutego
: O godz. 15:30 rozpoczęła się dyskoteka walentynkowa.

28 stycznia
: Uczniowie klas IV pod opieką p. Joanny Całki oraz p. Agnieszki Smolińskiej wzięli udział w Konkursie Kolęd i Poezji o Bożym Narodzeniu w Języku Niemieckim. Kolędą "Nikolauslied" oraz wierszem "Vorschlag an den Nikolaus" wywalczyli nam II miejsce. GRATULUJEMY!!!!!


22 stycznia: Sobota była w naszej szkole prawdziwie karnawałowym dniem. Sala gimnastyczna dzięki pięknej dekoracji przemieniła się w salę balową, w której już o godz. 10:00 Pan Dyrektor Przemysław Anusiewicz przywitał przybyłych na bal kostiumowy.
W rytmie poloneza poprowadzono pierwszy, otwierający zabawę korowód. Były różne tańce i zabawy. Tańczyliśmy do współczesnych przebojów, ale były także czeskie polki, węgierskie czardasze, grecka zorba, polskie krakowiaki. Przez moment dzięki muzyce baroku znaleźliśmy się w XVII wiecznym zamku tańcząc menueta.
Każde dziecko mogło zaprezentować swój piękny kostium oraz wykazać się pięknym tańcem w parach na gazecie. Podczas balu dobrze bawili sie również rodzice. Wszyscy za wspaniałe występy zostali nagrodzeni lizaczkami i cukierkami. W salach rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek. Karnawałowy bal wprawni tancerze zakończyli wspólnym kujawiakiem "Czerwone jabłuszko" - oczywiście z figurami. W tym roku karnawał wyjątkowo długi, więc do następnego balu.


23 grudnia - 2 stycznia
: W szkole trwała przerwa świąteczna.


22 grudnia: Po raz ostatni, w tym roku kalendarzowym, byliśmy w szkole. Tego dnia Jasełka dla klas IV – VI przygotowała klasa IV c wraz z wychowawczynią panią Anną Szostak. Inscenizacja pt. "Marzenie małego osiołka", w której wystąpili: Osiołek, Wół, Wielbłądy, Pies, stado Owieczek a także Józef i Maryja wprowadziła wszystkich pracowników i uczniów naszej szkoły w świąteczną atmosferę. Oprawę muzyczną – w postaci koncertu kolęd zaprezentowały dziewczynki z IV c. Akompaniowała im koleżanka z klasy Magda Krzymowska.
Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową, ogłoszony przez Pana Dyrektora Przemysława Anusiewicza.
W klasach IV- VI:
I miejsce IV c – wychowawca p. Anna Szostak ( zobacz szopkę)
II miejsce Vb – wychowawca p. Hanna Sadowska
Klasy 0-III
I miejsce klasa II b – wychowawca p. Edyta Malewicz
II miejsce klasa III c – wychowawca p. Halina Matuła
W tym dniu także koło teatralne "Bis" przygotowało dla uczniów klas 0-III inscenizacje Jasełek Bożonarodzeniowych z barwnie ubranymi postaciami biblijnymi, aniołami i diabełkami. Przygotowania trwały długo, uczniowie poświecili dużo czasu na próby, tym bardziej, że poza nauką tekstu dzieci uczyły się tez śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Przedstawienie przygotowały dzieci pod kierunkiem p. Edyty Malewicz i p. Agnieszki Smolińskiej. W inscenizacji wzięły udział dzieci z klasy II b uczęszczające na zajęcia koła teatralnego. Wszyscy z wielkim spokojem i ciekawością obejrzeli to przedstawienie.


15 grudnia (godz. 16:00): Tego samego dnia miało miejsce spotkanie formacyjne Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego z pracownikami szkoły. Ksiądz Biskup wygłosił katechezę na temat chrześcijańskiej koncepcji wychowania.
"W wychowaniu chrześcijańskim istotnym elementem jest posłuszeństwo Słowu Bożemu. Wiara bowiem rodzi się ze słuchania Jezusa Chrystusa (Rz 10,9). Chrześcijanin żyje mocą Ewangelii. Błędem jest zredukowanie chrześcijaństwa do praktyk religijnych czy wypełniania prawa. Chrześcijanie to ludzie, którzy przeżywają przemianę swego życia przez słuchanie Słowa i sakramenty" – mówił Ksiądz Biskup.
Ksiądz Biskup odpowiadał również na pytania nauczycieli dotyczące współczesnych autorytetów oraz interpretacji zamieszania wokół krzyża na Krakowskim Przedmieściu.
Życzenia świąteczne i pamiątkowe zdjęcie zakończyły dzisiejsze spotkanie.

15 grudnia (godz. 11:00)
: W naszej szkole odbyło się spotkanie ze znakomitymi sportowcami:
- Radosławem Majdanem - bramkarzem, byłym reprezentantem Polski w piłce nożneji, wychowankiem Pogoni Szczecin. W swojej karierze występował również w klubach: Wisła Kraków, Polonia Warszawa oraz w Grecji, Turcji i Izraelu, a obecnie dyrektorem sportowym Polonii Warszawa
- Adrianem Mierzejewskim – reprezentantem Polski, kapitanem drużyny Polonii Warszawa,
- Danielem Purzyckim - wychowankiem Pogoni Siedlce, piłkarzem Górnika Łęczna, Stali Stalowa Wola, ŁKS Łódź, trenerem grup młodzieżowych Sweansea City, obecnie generalnym menedżerem Polonii Warszawa.
Spotkanie prowadził pan Andrzej Materski – znany i ceniony siedlecki dziennikarz sportowy. Dodatkową asystę stanowiła maskotka Jaguarzyca Beata Konwiktorska VI.
Atrakcją dla uczniów był także quiz, konkurs żonglerki oraz możliwość uzyskania autografów na kartkach z wizerunkami piłkarzy. "Poloniści" przekazali SP4 koszulkę meczową Adriana Mierzejewskiego z podpisami piłkarzy. Koszulka zostanie przekazana na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu 2011 roku. (zobacz linki: 1, 2, 3)


6 grudnia:
"Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
Niosą w wielkich koszach:
słodziutkie pierniki, ciastka i cukierki,
lalki, żołnierzyki.
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają samych grzecznych dzieci"
.
W dniu tym w naszej szkole gościliśmy św. Mikołaja. Z workiem słodyczy wędrował od klasy do klasy i przechadzał się po szkolnych korytarzach. Rozdawał cukierki i lizaki. Za pazuchą miał też rózgę. Jednak nie była potrzebna.
Atrakcją tego dnia w naszej szkole była także mikołajkowa loteria fantowa oraz występy artystów cyrkowych. Ich sprawność i umiejętności dostarczyły niezapomnianych wrażeń.


29 listopada: Tego dnia odbył się w świetlicy uroczysty "Wieczór Andrzejkowy", który przygotowała pani E. Sołtysiuk. Wieczór poprzedzony był cyklem zajęć, na których dzieci przygotowywały dekoracje, rekwizyty, stroje oraz wróżby. Najatrakcyjniejsze było lanie wosku, odczytywanie na ekranie symboli oraz objaśnianie ich znaczenia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wróżba celtycka z wirującą butelką i 12 świecami. Udane były również wróżby: "Orzeł – reszka", "Numerologia imion", "Kim będę?", "Jak będzie miał na imię mój przyjaciel?". W piękne, dobre wróżki wcieliły się uczennice z klasy 4b: Julia Celińska, Klaudia Krasuska, Jowita Osiak.
Z Andrzejkowych zabaw korzystali nie tylko wychowankowie świetlicy, ale również w wydarzeniu tym uczestniczyli uczniowie z klas: 3b z panią A. Szymani, 4b z panią T. Szybą oraz 2b z panią E. Malewicz.
W organizacji i opiece nad dziećmi panią Elżbietę Sołtysiuk wspierała pani Agnieszka Smolińska.


26 listopada: Dzisiaj obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły Adama Mickiewicza. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: ks. Eugeniusz Filipiuk Proboszcz Parafii Katedralnej oraz delegacja z Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Żelkowie na czele z Panią Dyrektor Małgorzatą Stańczuk.
Oficjalna część obchodów święta szkoły miała miejsce w Kąciku Patrona. Uroczystości towarzyszył sztandar SP 4. Odśpiewano hymn szkoły oraz ulubioną pieśń Mickiewicza i jego kolegów: "Hej użyjmy żywota". Uczniowie złożyli kwiaty przed popiersiem naszego wieszcza narodowego, a Pan Dyrektor Przemysław Anusiewicz zapalił znicz. Druga część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej. Obejrzeliśmy inscenizację na podstawie ballad Adama Mickiewicza. Wystąpili uczniowie klas szóstych, przygotowani przez panią Jolantę Niewęgłowską oraz chór szkolny pod kierunkiem pani Joanny Całki. Dekoracje były dziełem pani Joanny Soboty. Krystian z 6a nie tylko prowadził całość uroczystości, ale też rewelacyjnie grał Mickiewicza. Kostiumy np. Przemka czy Pauliny zachwyciły wszystkich, a napaść zbójców wywołała poruszenie wśród widzów.
Na koniec Pan Dyrektor wręczył nagrody laureatom wewnątrzszkolnego konkursu na najpiękniejszy wiersz pt. "Adam Mickiewicz – nasz Patron".
Marcin Mularzuk z klasy 6b - I miejsce,
Przemysław Redesiuk z 6a - II miejsce,
Joanna Ostrowska z 6a - III miejsce.

Miłą niespodzianką był kosz cukierków, czyli prezent od szkoły w Żelkowie.
Dziękujemy!!!


22-25 listopada: Uczniowie klasy 2a wspólnie z rodzicami zorganizowali świąteczny kiermasz. Można było m. in. kupić dekoracje bożonarodzeniowe, stroiki świąteczne, ozdoby wykonane szydełkiem i na drutach. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na wycieczkę uczniów klasy 2a.


10 listopada: W przededniu 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.
Dyrekcja, nauczyciele, zaproszeni goście oraz uczniowie ze wszystkich klas z zainteresowaniem obejrzeli przygotowany program artystyczny. Na sali gimnastycznej rozbrzmiewały znane i lubiane pieśni legionowe w wykonaniu chóru szkolnego. Uczniowie klasy 3b zaprezentowali rys historyczny ukazujący losy naszej Ojczyzny w dążeniu do odzyskania niepodległości, wygłosili wiersze patriotyczne oraz przedstawili spektakl "
Dzień Niepodległości – czyli rzecz o generale Kwiatkowskim" autorstwa Jana Jakuba Należytego. To nietuzinkowe przedstawienie ukazało dziecięcą rzeczywistość daleką od trosk i niepokojów, w której wspomnienie wojny było pretekstem do rozmowy o pokoju i urokach życia. Uroczystość została przygotowana przez Panią Agnieszkę Szymani.
Historycznym wydarzeniem w naszym mieście będzie odsłonięcie Pomnika Wolności w czasie uroczystości centralnych. Obejrzeliśmy więc prezentację multimedialną dotyczącą historii i rekonstrukcji pomnika upamiętniającego tak doniosłe dla naszego narodu chwile.
Następnie Dyrektor Szkoły Pan Przemysław Anusiewicz zapoznał zebranych z harmonogramem obchodów Święta Niepodległości w Siedlcach i zaprosił wszystkich do wspólnego świętowania w dniu 11 listopada.
Ważnym elementem obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole było wręczenie przez Dyrektora Pana Przemysława Anusiewicza legitymacji nowym członkom Szkolnego Koła Caritas. W warunkach pokoju bezinteresowna pomoc i praca na rzecz drugiego człowieka jest sposobem wyrażania miłości do Ojczyzny.
Gratulujemy nowym członkom koła, którego opiekunami są Pani Teresa Szyba i s. Urszula Krasuska.

5 listopada: Z głębokim smutkiem żegnamy Panią Barbarę Obara, długoletniego dyrektora naszej szkoły.
Była dyrektorem, nauczycielem i człowiekiem z klasą, wymagającym od innym, ale i od siebie. Dla pracowników szkoły i uczniów stanowiła wzór. W kontaktach z ludźmi wyróżniała się wysoką kulturą osobistą, życzliwością i otwartością. Ceniła sprawiedliwość, pracowitość i uczciwość. Była otwarta na problemy innych. Dla każdego miała przyjazny uśmiech i dobre słowo.
Pani Dyrektor odeszła od nas 1 listopada 2010 r. Uroczystości żałobne odbyły się 5 listopada w Kościele Garnizonowym. Następnie ciało zostało złożone na Cmentarzu Centralnym w Siedlcach.


24 października: Za nami kolejna wspólna akcja. Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Centrum Artystyczne "Strych" byli w niedzielę organizatorami trzeciej edycji "Wyprzedaży Garażowej". To kolejny wielki sukces naszych wspólnych działań. Z początku wszyscy podchodziliśmy do tego z wielkim dystansem, w głębi duszy licząc, że może się uda. I udało się ! Wszystko zaczęło żyć własnym życiem. Niewierni mówili, że z garażem to ona ma mało wspólnego. Jednak my widzieliśmy co innego.
Pamiętacie pierwszą edycję, na którą przyszła garstka sprzedających? To pewnie za sprawą pogody, jaka wtedy spłatała nam figla. Teraz już w odnowionym budynku z bardzo dobrymi warunkami moglibyśmy spokojnie spocząć na laurach. Jednak uczniowie i pracownicy Szkoły już myślą o przedsięwzięciu następnej Wyprzedaży Garażowej jak i innych akcjach.
Na koniec jeszcze tylko odpowiemy na pytania, które dostajemy, np. "Co można kupić i sprzedać na wyprzedaży?" – WSZYSTKO od chomika, futra z norek, książki, płyty, kalendarza, dwóch wieszaków czy malarza.





18 października: Jan Paweł II - Odwaga Świętości - to hasło X Dnia Papieskiego obchodzonego w tym roku 10 października. W kilka dni później, 18 X w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 32 rocznicę wyboru Polaka na Stolicę Piotrową. Część artystyczną przedstawiły dzieci z klasy II b pod kierunkiem siostry Józefy Kwiatkowskiej. Oprawę muzyczną przygotowała p. Joanna Całka.
Montaż literacko-muzyczny ukazujący historię pontyfikatu Jana Pawła II "mali artyści" przedstawili w następujących odsłonach recytatorskich:
1. Habemus Papam
2. Tu es Petrus
3. Miasto Papieża
4. Syn Beskidów
5. Niezwykły człowiek
Poszczególnym odsłonom towarzyszyły pieśni wykonane przez zespół muzyczny naszej szkoły. Uczestnicy akademii mogli usłyszeć "Polskie kwiaty", "Moje miasto Wadowice", "Nie lękajcie się", "Święty kocha Boga". W końcowej części akademii Ola Michalska z klasy II b wezwała wszystkich słuchaczy słowami "Miejcie odwagę być świętymi" - do realizacji świętości w szkole, w domu, podczas zabawy i odpoczynku. Do tej świętości zapraszał nas nieustanie Jan Paweł II.



13 października: Został zaprzysiężony nowy Samorząd Uczniowski. Bartosz Krasuski z zastępcami: Natalią Domańską i Aleksandrą Rak, przysięgali na sztandar m.in. "Być dobrymi gospodarzami szkoły; rzetelnie spełniać powierzone im obowiązki; godnie reprezentować szkołę na zewnątrz; jako myśl przewodnią przyjąć słowa Patrona szkoły: Ojczyzna, Nauka, Cnota". Następnie z rąk p. dyrektora Przemysława Anusiewicza przyjęli symboliczny klucz do szkoły, czym zobowiązali się do współodpowiedzialności za naszą "Czwórkę".
W tym dniu odbyła się również akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Były życzenia i kwiaty, a przede wszystkim miła atmosfera, jak zawsze. (14 i 15 października były dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w naszej szkole)





5 października: Pasowanie na ucznia klasy pierwszej.
"Ślubuję uroczyście!
Będę się starał być uczciwym!
Będę strzegł honoru i dobrego imienia naszej szkoły!
Będę szanował nauczycieli i rodziców!
Będę się uczył tego co piękne i mądre!
Będę kochał i czcił moją Ojczyznę! Ślubuję!"

Tak brzmiały słowa przysięgi, którą złożyły pierwszaki 5 października 2010r. w obecności rodziców i wychowawców. Uroczystości towarzyszył sztandar szkoły. Po zaśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał p. dyrektor Przemysław Anusiewicz. Następnie p. Karolina Sobol dokładnie opisała wygląd sztandaru naszej szkoły. Zwróciła uwagę na słowa "Ojczyzna, Nauka, Cnota" Adama Mickiewicza, które są umieszczone na sztandarze. Potem pierwszaki w obecności swoich rodziców złożyły uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.
Po złożonej przysiędze nastąpiło pasowanie na ucznia. Pan dyrektor dotknął każdego pierwszaka w ramię piórem, zaś p. Anna Pluta przypięła tarcze. Każdy uczeń złożył podpis w pamiątkowej księdze poprzez przyłożenie swojego odcisku palca. W dalszej części uroczystości pierwszaki zaprezentowały krótki program artystyczny. Potem wszystkie dzieci udały się wraz z wychowawcami i rodzicami do sal.
Dzień 5 października będzie długo zapamiętany przez uczniów klas pierwszych i ich rodziców.


1 września: Tak, dzisiaj rok szkolny rozpoczął się. O godz. 9:30 rozpoczęły go u nas klasy 0-3, a o 11:00 klasy 4-6. Warto też pamiętać, że tego dnia 71 lat temu rozpoczęła się II Wojna Światowa, napaścią hitlerowskich Niemiec na Nasz kraj.




W czasie wakacji trwały remonty wewnątrz szkoły. Odnowiono sale gimnastyczne, hol na dolnym korytarzu oraz sale nr 4 i 9 (Sala 9 stała się profesjonalną salą do nauki języków obcych).




Rok szkolny 2009/2010

23 czerwca: W szkole w klasie "0"B zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci z artystą malarzem p. Mirosławem Grelukiem. Podczas spotkania dzieci wykonywały prace plastyczne farbami pt. "Łąka w kwiatach" lub "Wakacyjna podróż".

17 czerwca: Klasy szóste maiły swój bal pożegnalny.

15 czerwca: Dzieci z klasy "0"B uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. "Księżna Aleksandra Ogińska" w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Zwiedzały wystawę poświęconą Księżnej, malowały jej portrety, a wg projektu i pod kierunkiem wychowawczyni Iwony Macioł wykonywały przestrzenne modele ratusza siedleckiego.

14 czerwca: Z okazji obchodów Jubileuszu 200. rocznicy urodzin najwybitniejszego polskiego kompozytora i Roku Chopinowskiego 2010 nasza szkoła ogłosiła 7 maja 2010r. Międzyszkolny Konkurs dla uczniów klas I – III siedleckich szkół podstawowych "Fryderyk Chopin - geniusz z Mazowsza".
Honorowym patronatem konkurs objęli Mazowiecki Kurator Oświaty – Karol Semik oraz Przewodniczący Rady Miasta Siedlce – Mariusz Dobijański.
Konkurs odbywał się w trzech kategoriach i wzięli w nim udział uczniowie sześciu szkół.
Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina "Fryderyk Chopin twórca nam najbliższy". Do zmagań przystąpiło sześć drużyn z czterech szkół .
Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca – dr Grażyna Szymańska Akademia Podlaska w Siedlcach, członkowie: mgr Agata Rogalska – wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatury w Siedlcach oraz mgr Anna Pluta wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach przyznała:
I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach
II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach
III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Siedlcach
IV miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Siedlcach
V miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Siedlcach
VI miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Siedlcach
Na konkurs plastyczny Pejzaż Mazowsza w muzyce Fryderyka Chopina nadesłano 29 prac
z sześciu szkół.
Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca – dr Janina Florczykiewicz Akademia Podlaska w Siedlcach, członkowie: mgr Michał Gardziński Akademia Podlaska w Siedlcach, mgr Robert Szymani Akademia Podlaska w Siedlcach przyznała:
I miejsce Łukasz Karczewski Szkoła Podstawowa nr 5 w Siedlcach
II miejsce Maria Gołąbek Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach
III miejsce Patrycja Popiel Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach
Wyróżnienia
Szymon Trochimiak Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach
Aleksandra Paczuska Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach
Zuzanna Kurowska Szkoła Podstawowa nr 12 w Siedlcach
Łukasz Waszczuk Szkoła Podstawowa nr 6 w Siedlcach
Do konkursu literackiego Natchnienie muzyka Fryderyka Chopina zgłoszono 15 prac.
Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca – mgr Justyna Anna Kopeć – Stępnik poetka, członkowie: dr Małgorzata Jasińska językoznawca Akademia Podlaska w Siedlcach, Michał Matlengiewicz redaktor przyznała;
I miejsce Natalia Somla Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach
II miejsce Ignacy Wysokiński Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach
III miejsce Kamila Śledź Szkoła Podstawowa nr 5 w Siedlcach
Wyróżnienia
Klaudia Krasuska Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach
Julia Jarzębska Szkoła Podstawowa nr 5 w Siedlcach
Gabriela Krasuska Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach
14 czerwca w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników konkursu we wszystkich kategoriach oraz wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom i uczestnikom konkursu, którzy przybyli do naszej szkoły razem z opiekunami. Fundatorami nagród byli Mazowiecki Kurator Oświaty, Przewodniczący rady Miasta Siedlce, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach oraz Michał Matlengiewicz.
W uroczystości uczestniczył Przewodniczący Rady Miasta Siedlca Pan Mariusz Dobijański,
Pani Agata Rogalska wizytator Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Siedlcach,
przewodniczący i członkowie jury, dyrektor i wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
w Siedlcach, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.
Uroczystość uświetnił występ Alberta Steca ucznia naszej szkoły, który wykonał dwa walce F. Chopina.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom oraz ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów na niwie sztuki.

7 czerwca: Obchodzony był u nas jako dzień bez przemocy.

1 czerwca: To święto dzieci. Dzień ten zaczął się sportowo, potem odwiedziłi nas motocykliści, policja, strażacy i pogotowie, a na koniec odbyła się dyskoteka.

25 maja: Rok 2010 został ogłoszony Rokiem Chopinowskim? Dlaczego? Bo 200 lat temu nasz największy kompozytor urodził się w Żelazowej Woli. Nie ma Polaka, który nie znałby tego nazwiska, który nie rozpoznałby chociaż jednego utworu wielkiego Fryderyka!
Tego dnia uczniowie z klas 5b i 5a, pod kierunkiem pani Jolanty Niewęgłowskiej, przygotowali przedstawienie zatytułowane "Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel ..." – jak napisał o F. Chopinie 18 X 1849r w nekrologu w "Dzienniku Polskim" C. K. Norwid.
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z najważniejszymi faktami z życia kompozytora, poznali jego twórczość, ale przekonali się też, że miał poczucie humoru. Na koniec Albert Stec z kl. 6 zagrał fragment rozpoznawanego na całym świecie koncertu fortepianowego e-moll..

21 maja: Naszymi gośćmi byli dyrektorzy szkół siedleckich, laureaci VIII Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej, ich nauczyciele i rodzice. Finalistom z poszczególnych przedmiotów nagrody wręczał Pan Sławomir Kurpiewski, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce.
W gronie laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły:
1. Albert Stec – I miejsce przyroda; I miejsce muzyka
2. Justyna Maciak – II miejsce informatyka
3. Michał Dziewulski – III miejsce informatyka; III miejsce przyroda
4. Alicja Wiligórska – III miejsce kształcenie zintegrowane

13 maja: W naszej szkole trwał dzień europejski.

8 maja: Obchodzone jest wspomnienie Św. Stanisława patrona naszego miasta. Akademia w naszej szkole odbyła się w piątek 7 maja.

3 maja: To Święto Konstytucji pierwszej w Europie, a drugiej na świecie. W tym roku przypada 219 rocznica jej uchwalenia. Jest to dzień wolny, więc nasza akademia upamiętniająca to wydarzenie odbyła się 30 kwietnia.

22 kwietnia: W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

8 kwietnia: o godz. 9:00 klasy szóste zaczęły pisać swój pierwszy egzamin. W tym dniu nie było lekcji.

1-6 kwietnia: W tych dniach trwają ferie świąteczne związane ze Świętami Wielkanocnymi. Do szkoly wracamy 7 kwietnia (środa).

24 marca: Dzisiaj w naszej szkole odbyły się zajęcia z nauki udzielania pierwszej pomocy medycznej. Dwóch panów ratowników pokazywało nam co zrobić w razie nagłego wypadku. Każdy mógł podejść i spróbować udzielić pomocy na specjalnym manekinie. Pokazywali nam również urządzenie, które mówi nam co mamy zrobić z poszkodowanym. W dzisiejszych czasach, kiedy zdarza się coraz więcej wypadków takie umiejętności są na wagę złota.

8 marca: Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet (ba nawet 100 rocznica od chwili jego ustanowienia). W tym dniu wszystkim Paniom życzymy wszystkiego co najlepsze i żeby ten dzień trwał nie tylko dzisiaj, ale i codziennie albo częściej:)

16 lutego: Zabawa, zabawa, zabawa, czyli dyskoteka ostatkowa obyła się w tym dniu. A tak niedawno mieliśmy dyskotekę karnawałową. Czy ten czas tak szybko leci?

15 lutego: Dzisiaj wróciliśmy do nauki po feriach:). W trakcie ferii odbywały się półzimowiska.
A oto sprawozdanie uczestniczek jednego z zimowisk, uczennic Alicji Wielgórskiej i Julii Lateckiej:
"Od 1.02 do 12.02 w naszej szkole trwało zimowisko pt. "Sopelkowa grota". Codziennie zajęcia rozpoczynały się o 9:00, a kończyły o 15:00.
Półzimowisko rozpoczęliśmy od dnia organizacyjnego, w którym podzieliliśmy się na grupy. Pani powiedziała, co będziemy robić przez dwa tygodnie. Już we wtorek mieliśmy wycieczkę po Siedlcach. Zwiedziliśmy podziemia Pałacu Ogińskich, Ratusz Jacek, Kaplicę księżnej Ogińskiej. W środę wybraliśmy się do kina na film pt. "Alwin i wiewiórki 2". Natomiast w czwartek pojechaliśmy na basen do Sokołowa Podlaskiego. W piątek był kulig w Stoku Wiśniewskim.
Na początku następnego tygodnia zorganizowaliśmy konkurs pt. Mam Talent, w którym każdy mógł się zaprezentować z najlepszej strony. Następnego dnia byliśmy w Muzeum Diecezjalnym i w Katolickim Radiu "Podlasie". W środę byliśmy ponownie na basenie w Sokołowie Podlaskim, a w czwartek odpoczywaliśmy od zwiedzania.
W piątek zakończyliśmy zimowisko balem karnawałowym. Każdy z nas otrzymał upominek i słodycze.
Bardzo nam się podobało, było fantastycznie i wesoło. Była miła atmosfera, ciekawe zabawy i zajęcia sportowe, oraz bardzo sympatyczni opiekunowie.
Chcielibyśmy, aby zimowisko było zorganizowane za rok i byśmy mogli w nim uczestniczyć."

W tym samym czasie trwało drugie zorganizowane przez Stowarzyszenie Wolontariatu "Prometeusz"
w porozumieniu z Dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 4 w Siedlcach Panem Przemysławem Anusiewiczem. Uczestniczyło w nim 46 dzieci naszej szkoły.
Podczas półzimowiska odbyły się spotkania z nauczycielem i słuchaczami Studium Medycznego, którzy uczyli uczniów udzielania pierwszej pomocy w przypadkach: zasłabnięcia, utraty przytomności, drgawek, wypadku drogowego. Informowali, do kogo wówczas można zwrócić się o pomoc. Uczniowie mieli okazję spotkać się z pracownikami Straży Pożarnej i absolwentami „Akademii Misia Ratownika”, którzy uczyli udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających życiu: pożaru, wypadku samochodowego, wypadku na akwenach wodnych. Na początku drugiego tygodnia ferii spotkali się z pracownikiem WORD i policjantem, którzy uczyli bezpiecznego poruszania się po ulicach, mówili o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych.
Uczestnicy półzimowiska brali udział w zajęciach edukacyjnych w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Woli Suchożebrskiej, gdzie poznali proces utylizacji i recyklingu odpadów.
Niewątpliwą atrakcją i odprężeniem dla uczniów były seanse w Nowym Kinie. Oglądali dwa filmy „Planeta 51” i „Alwin i wiewiórki 2”.
Z wypiekami na twarzach wszyscy uczestnicy wspominają wyjazd do Krainy Przygód w Iganiach, gdzie zorganizowany był kulig, bieg slalomem po śniegu, jazda na quadach, paintball i ognisko.
Niesłabnącym zainteresowaniem, podobnie jak podczas roku szkolnego cieszył się wyjazd na krytą pływalnię do Sokołowa Podlaskiego, gdzie uczniowie korzystali z różnorodnych atrakcji wodnych i uczyli się pływać.
W trakcie trwania półzimowiska uczniowie poznali również zasady gry w unihokeja, ćwiczyli swoje umiejętności.
Reasumując, wypoczynek dla uczniów był aktywny i bezpieczny. Uczestnicy półzimowiska kształtowali umiejętności bezpiecznego reagowania w trudnych sytuacjach w ramach spotkań prowadzonych przez zaproszonych gości. Wszystkie działania podjęte w czasie ferii służyły nabyciu i pogłębieniu umiejętności bezpiecznego wypoczynku i stosowania ich w codziennym życiu.

14 stycznia: Zbliża się koniec semestru. Kto solidnie pracował - cieszy się z uzyskanych wyników, kto naukę odkładał na bliżej nieokreślone „później” – rozpaczliwie poprawia oceny (odpędzając uporczywie powracającą wizję kar, szlabanów, zakazów wyjazdów itp.). Jednak tego dnia wszyscy na chwilę przypomnieli sobie o tym, że przecież trwa karnawał! Tego dnia w naszej szkole odbyła się choinka. Uczniowie bawili się na dwóch zabawach. Klasy 0-3 zorganizowały sobie bal przebierańców. Można było się przekonać, że wyobraźnia mam i babć jest nieograniczona! Przede wszystkim przybyli bohaterowie ratujący świat przed wszelkimi kataklizmami. Na sali gimnastycznej tańczyli więc m.in. Batmani, Zorro i Ludzie - pająki. Dziewczynki wolały bardziej eleganckie szaty. Nie brakowało zatem księżniczek i innych postaci z baśni. Uwagę zwracało przebranie Alicji z kl. IIIa, która założyła oryginalną spódniczkę z trawy, może zapoczątkuje nową modę? Klasy 4-6 bawiły się po południu. Tu królowały stroje dyskotekowe. W niezwykłych blaskach migających świateł uczniowie tańczyli, a w przerwach brali udział w konkursach. Niektórzy, podczas zabawy karaoke, odkryli w sobie talenty wokalne! O 18.30, w doskonałych nastrojach, syci wrażeń, wszyscy udali się do domów!
Bawiono się jak słyszycie wyśmienicie.

4 stycznia: Dzisiaj skończyła się przerwa świąteczna i czas wracać do szkoły. Wracajcieeeeeee:)

31 grudnia/1stycznia: Kilka dni wcześniej obchodziliśmy Święta Bożego Narodzenia, a teraz o godzinie 24:00, inni powiedzą 0:00 zakończył się stary i nastał Nowy Rok 2010. Z tego miejsca wszystkim życzymy wszystkiego, wszystkiego najlepszego na następne 365 dni.

14 grudnia: Roztrzygniety został etap szkolny konkursu organizowanego przez SCDiDN na animowaną kartkę świąteczną. Do dalszego międzyszkolnego zakwalifikowały się prace Jędrzeja Wyczółkowskiego (6b), Adriana Grudy (6b) i Justyny Maciak (6a). Ponadto komisja konkursowa wyróżniła prace Dominiki Ratajczyk (6b), Alberta Steca (6a), Diany Maksymiuk (6b), Rafała Wasilewskiego (5a), Dominika Mędzy (5a), Kamila Kiryło (6a), Anny Trzeciak (6a) i Marty Mazur (6a).

1 grudnia: Klasy trzecie wystartowały w turnieju sportowym Rambit. Na koniec najlepsza okazała się klasa 3c, następnie klasa 3a i na trzecim miejscu znalazła się klasa 3b.

30 listopada: Odbyło się spotkanie Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego z uczniami, a następnie pracownikami naszej szkoły.

26 listopada: Dzisiaj w naszej szkole jest dzień wolny od nauki. Okazją do tego jest przypadające dzisiaj święto naszego patrona - Adama Mickiewicza.
26 listopada to rocznica śmierci Adam Mickiewicza. W naszej szkole obchodzimy tego dnia święto patrona.
Uroczystości rozpoczęliśmy od Mszy św. w Katedrze. W kościele towarzyszył nam sztandar. Poczet sztandarowy pięknie wyglądał w nowych strojach. O godzinie 12 zebraliśmy się w kąciku patrona. Pan dyrektor Przemysław Anusiewicz zapalił znicz, delegacje klas złożyły kwiaty, a uczniowie przygotowani przez panią Joannę Całkę i Agnieszkę Szymani, wykonali kilka pieśni autorstwa Adama Mickiewicza. Słuchaczom szczególnie spodobała się ballada Świteź w wykonaniu Natalki Domańskiej z 4b i Adrianny Wąsowskiej z 4a. To był dopiero początek atrakcji. Wszyscy przeszli do sali gimnastycznej, gdzie pan dyrektor oficjalnie przywitał gości. Następnie pani wiceprezydent Siedlec Marta Sosnowska wygłosiła przemówienie, po niej zabrała głos pani dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły w Żelkowie i ksiądz proboszcz parafii katedralnej Eugeniusz Filipiuk. Następnie ogłoszone zostały wyniki konkursów: Z wiedzy o życiu i twórczości Adam Mickiewicza oraz Prezentacja na temat związany z patronem szkoły. Uszczęśliwionym zwycięzcom zostały wręczone nagrody i nadszedł czas na przedstawienie. W tym roku były to Dziady część II. Z tym trudnym utworem odważnie zmierzyli się uczniowie klas piątych pod bacznym okiem pani Jolanty Niewęgłowskiej. Trzeba przyznać, że Krystian Kosyl z 5a był wspaniałym guślarzem, a inni aktorzy również stanęli na wysokości zadania. Uczniowie i zaproszeni goście mieli wrażenie, że oglądają autentyczny obrzęd wywoływania duchów. Na scenie ustawiono namiot symbolizujący kaplicę, otaczał go stary cmentarz. W środku, dookoła „trumny” na której ustawiono dymiący „kocioł”, stali przejęci uczestnicy „Dziadów”. W trakcie spektaklu, z każdego kąta sali wyłaniał się duch, który następnie był odganiany groźnym „a kysz!”. Na koniec przedstawienia uśmiechnięci wykonawcy zostali nagrodzeni burzą braw. Warto było! Ten dzień zakończył się dyskoteką, w czasie której można było kupić pyszne ciasto sprzedawane przez rodziców.

25 listopada: Po raz drugi w naszej szkole tego dnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszyscy uczniowie i pracownicy przyszli do szkoły z pluszowymi misiami. Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty, rysunki, wiersze oraz opowiadania, których głównym bohaterem był właśnie MIŚ. Tego dnia wszystkim dopisywały humory, bo nie często mamy okazję zobaczyć panią od matematyki czy historii z pluszową przytulanką.
25 listopada, to również imieniny Katarzyny, która jest patronką piernika. Z tej okazji Pani Agnieszka Protasiuk i Pani Anna Szostak przygotowały dla wszystkich uczniów pierniczki w kształcie misia. Nauczycieli i pracowników szkoły uczniowie z Samorządu Uczniowskiego częstowali przepysznym, aromatycznym ciastem piernikowym.

11 listopada: Dzisiaj odbywają się w całym kraju uroczystości związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości (przez 123 lata Polski nie było na mapie, lecz była w sercach). Główne uroczystości w naszej szkole odbywały się wczoraj.

28 października: W tym dniu odbyło się uroczyste zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczący Ignacy Siwicki złożył przysięgę na sztandar, a pan dyrektor Przemysław Anusiewicz przekazał symboliczny klucz do szkoły, podkreślając przy tym, że odtąd uważa SU za współgospodarzy szkoły.

16 października: Tego dnia odbyła się akademia poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. W tym tygodniu w całej Polsce obchodzone były Dni Papieskie.

13 października: Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji przypadającego 14 października Dnia Komisji Edukacji Narodowej znanego też jako Dzień Nauczyciela.

9 października: W tym dniu miała miejsce uroczystość pasowania dzieci z klas pierwszych na uczniów.

28 i 29 września: W tych dniach w naszej szkole odbyły się DNI JĘZYKÓW OBCYCH, których celem było zachęcenie uczniów do nauki języków oraz propagowanie kultury obszarów anglojęzycznych. Ważnym aspektem było również uświadomienie roli i znaczenia języków obcych w rozwijającej się Europie i świecie. Z tej okazji odbyły się lekcje tematyczne, gry i zabawy oraz liczne konkursy języka angielskiego m. in. klasy 1-3 "Królowa Elżbieta II w oczach dziecka" i konkurs piosenki. Klasy starsze startowały w konkursach na plakaty o miejscu anglojęzycznym i konkursie pt. "Warto uczyć się języków obcych", najlepsze przebranie, ciekawostki, wierszyki, imiona i przysłowia w języku angielskim oraz wiele innych. Najlepsze prace zaprezentowano w holu głównym szkoły. Na wszystkich zwycięzców czekały dyplomy i nagrody. Dni Języków Obcych przygotowały : pani Agnieszka Kordys i pani Aleksandra Stecińska-Wymiatał.

21 września: W tym dniu klasa Ic, IIIb i IIIc pojechały na wycieczkę razem ze swoimi paniami wychowawczyniami, czyli p. Marciszewską, p. Kańską i p. Krawczyk. Tak o tym napisały:
"Pojechaliśmy na wycieczkę do lasu Lipniaka. Jest to las mieszany liściasto-iglasty. Spotkaliśmy się tam panem leśniczym, który powiedział nam jakie zwierzęta żyją w lesie. Dowiedzieliśmy się, że las składa się z runa, podszytu i z koron wysokich drzew. W skład runa wchodzą paprocie, trawa, grzyby, mech i suche licie. Podszyt natomiast to młode drzewka i krzewy. Później pan leśniczy zorganizował fajne ognisko na którym piekliśmy kiełbaski i chleb. Po ognisku poszliśmy zbierać grzyby. Gdy skończyliśmy grzybobranie nadszedł czas na plac zabaw. Wszystkie zabawki były tam wykonane z drewna. Wycieczka bardzo nam się podobała wzbogaciliśmy się o nowe doświadczenie. W klasie długo ją wspominaliśmy."

11 września: Odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszami policji dotyczące bezpieczeństwa dzieci.

1 września: Jak co roku uroczyście zaczął się rok szkolny. W tym roku rozpoczął go w naszej szkole nowy dyrektor Pan Przemysław Anusiewicz. W uroczystości wzięli udział:
Przewodniczący Rady Miasta a zarazem Wicekurator Kuratorium Oświaty w Warszawie Pan Mariusz Dobijański
Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Sławomir Kurpiewski
Dyrektor Delegatury Siedlce Kuratorium Oświaty w Warszawie Pani Joanna Kaniuk
Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Grażyna Myrcha
oraz nauczyciele, rodzice i najbardziej zainteresowani, czyli sami uczniowie

31 sierpnia: Jeszcze nie tak dawno (tuż poniżej) pisaliśmy o rozpoczynających się wakacjach, a już musimy napisać, że się skończyły:( Czas wracać!
Ding-Dong komunikaty:
- z dniem 1 września dyrektorowanie naszą szkołą przejdzie z rąk pani Anny Kulickiej w ręce pana Przemysława Anusiewicza.
- szkoła wypiękniała (co można było już częściowo zauważyć pod koniec poprzedniego roku szkolnego): piękna kolorowa elewacja, wymieniona instalacja centralnego ogrzewania i inne zmiany, które zobaczycie po powrocie z wakacji
- inauguracja nowego roku odbędzie się o godz. 9:15 dla klas 4-6, a o 12:15 dla klas 1-3
- w tym roku przypada okrągła 70 rocznica wybuchu II Wojny Światowej (delegacja uczniów złoży na miejscowym cmentarzu na Grobie Dzieci Zamojszczyzny wiązankę kwiatów)