- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza

Idź do spisu treści

Menu główne

ROK SZKOLNY 2014/2015


26 czerwca: Zakończył się rok szkolny 2014/2015. Uczniowie po akademii udali się do klas, a następnie na wakacyjny wypoczynek.

MAMY WAKACJE!!!


19 czerwca: Uczniowie klasy 3d z wychowawczynią p. Martyną Kurpiewska uczestniczyli w dniu otwartym w Przedsiębiorstwie Energetycznym w Siedlcach. Dzieci miały okazję obejrzeć krótki film pt. „Walcz z nami… z Dymonami” oraz prezentację „Działania proekologiczne w PEC Siedlce, kogeneracja, ciepło systemowe, likwidacja niskiej emisji”. Dzieci dowiedziały się jak można ograniczyć poziom zanieczyszczeń powietrza oraz czym się zajmuje elektrociepłownia gazowa. Uczniowie bardzo zaciekawieni byli oglądaniem obrazów przez kamerę termowizyjną. Na pamiątkę zostały nią zrobione zdjęcia. Miały również okazję zwiedzić elektrociepłownię oraz laboratorium. Miłą niespodzianką były upominki otrzymane od pracowników PEC.



17 czerwca: Uczniowie z klas 5d, 6a i 6b pod opieką p. Anny Jeznach-Mierzejewskiej i p. Rafała Piątka wzięli udział w IV Rowerowym Rajdzie "Dwójki" Szlakiem Rezerwatów Przyrody.Organizatorem rajdu było Publiczne Gimnazjum nr 2, któremu serdecznie dziękujemy za zaproszenie.


15 czerwca: W Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca ogólnopolski projekt MEN „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Konferencję uświetniło wystąpienie Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Minister Edukacji Narodowej oraz Prezesa FRDL Jerzego Stępnia. Celem konferencji było podsumowanie zrealizowanych w projekcie działań, omówienie jego długofalowych efektów oraz prezentacja doświadczeń zarówno uczestników jak i członków zespołu projektu oraz trenerów. Naszą szkołę reprezentowała p. Izabela Piwowarczyk- współkoordynator projektu. Na ten rok szkolny działania są zakończone, ale na przyszły mamy kilka ciekawych pomysłów do wspólnej realizacji z rodzicami, uczniami i nauczycielami.



10 czerwca: W ramach Projektu MEN "Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły", odbyły się warsztaty kulinarne. Rodzice (a dokładnie mamy) uczniów z klasy 3a przeprowadzili zajęcia kulinarne. Dzieci zostały podzielone na cztery grupy, z których każda otrzymała opiekuna - mamę. Zespoły miały za zadanie upieczenie ciasta. Wszystko, oczywiście zostało wcześniej zaplanowane i rozdzielone. Po przygotowaniu miejsc pracy, ekipy zabrały się do działania. Towarzyszyło temu wiele emocji i zadowolenia. Uczniowie nie mogli się doczekać efektu końcowego. Na szczęście nad wszystkim czuwały mamy, które krok po kroku prowadziły nowicjuszy kulinarnych. Warto było podjąć takie wyzwanie, bo wspólna praca i wypieki dały wszystkim satysfakcję. Ciekawe, jakie będzie kolejne zadanie w ramach projektu "Szkoła współpracy..."?



3 czerwca: Uczniowie klasy 5a, pod opieką wychowawcy p. Jolanty Niewęgłowskiej, uczestniczyli w warsztatach języka niemieckiego. Odbywały się one w Publicznym Gimnazjum nr 2, a dzieci zostały zaproszone przez p. Joannę Całkę - Kotobelli. Zajęcia prowadziła lektorka języka niemieckiego w ramach projektu realizowanego przez Instytut Goethego pod nazwą Deutsch-Wagen-Tour. Spotkania te mają na celu promocję nauki języka niemieckiego. Prowadząca wykorzystała ciekawe, innowacyjne metody, aby zapoznać uczniów z podstawowymi zwrotami języka naszych zachodnich sąsiadów. Zabawie towarzyszyły salwy śmiechu. Okazało się, że język niemiecki wcale nie jest taki trudny! Na zakończenie uczniowie otrzymali drobne upominki.



2 czerwca: Z okazji Dnia Dziecka klasa 4c udała się do pizzerii Verona. Uczniowie zjedli smaczną pizzę i lody. Klasowe wyjście zakończyło się spacerem i smaczną niespodzianką od wychowawczyni.


1 czerwca: Dzień Dziecka w naszej szkole , w tym roku był inny niż dotychczas. Realizując kolejne zadanie projektu MEN "Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły", nauczyciele i rodzice postanowili przygotować swoim milusińskim niespodziankę. Było nią przedstawienie pt. "Trzewiczki szczęścia", w którym w role bohaterów wcielili się dorośli. Jakże wielkie zdziwienie malowało się na twarzach dzieci, kiedy na scenę weszli ich rodzice i nauczyciele.


Wszyscy z zainteresowaniem śledzili akcję sztuki, gdzie były momenty humorystyczne i poważne. Jedną z głównych ról grał p. dyrektor Przemysław Anusiewicz, co naszym uczniom szczególnie się podobało. Mieli możliwość uczestniczenia w niecodziennym szkolnym przedsięwzięciu, w którym tym razem ich wychowawcy byli na scenie , a oni na widowni. Oczywiście sukces sceniczny nie byłby możliwy, gdyby nie reżyser p. Edyta Malewicz. Mamy nadzieję, że niespodzianka nam się udała, a wychowankowie zapamiętają ten Dzień Dziecka na długo.



1 czerwca: Z okazji Dnia Dziecka klasa III d wraz z wychowawczynią – p. Martyną Kurpiewską udała się do kręgielni w siedleckim Aquaparku. Dzieci świetnie się bawiły podczas gry w kręgle. Nie zabrakło również  pyszności. Uczniowie ze smakiem skosztowali pizzy i soku.



27 – 29 maja: Uczniowie z klasy 4d, 5c i 6a wspólnie z wychowawczyniami – panią Katarzyną Karpiarz, panią Anną Szostak, panią Hanną Sadowską oraz panią pedagog Mają Barszczak poznawali historię Polski w czasie wycieczki Szlakiem Piastowskim. Siedlce opuszczaliśmy wczesnym rankiem żegnani strugami deszczu. Odjeżdżaliśmy z nadzieją, że deszcz zostawimy za sobą… i tak też się stało. Im więcej kilometrów mieliśmy za sobą i im bliżej byliśmy celu na niebie pojawiało się coraz więcej błękitu i promieni słońca. Pierwszym punktem napiętego programu naszej wycieczki była krótka podróż kolejką wąskotorową z Wenecji do Biskupina. Ta atrakcja podobała się szczególnie tym, którzy mieli okazję przejechać się odkrytymi wagonikami. U celu naszej podróży podzieliliśmy się na dwie grupy i rozpoczęliśmy zwiedzanie wioski neolitycznej z epoki kamienia, następnie udaliśmy się do osiedla obronnego ludności kultury łużyckiej. Obejrzeliśmy tam obronne wały i wyposażenie domów. Było to również miejsce zakupu pierwszych pamiątek. Kolejnym etapem naszych historycznych wędrówek była wizyta w wiosce wczesnopisastowskiej. Tam poznaliśmy zasady pracy tkaczki, garncarza, rogownika, widzieliśmy również w jaki sposób biło się monety. Mieliśmy okazję obejrzeć śliczne koniki polskie i…. prosiaczki. Następnie pojechaliśmy z powrotem do Wenecji i tam podziwialiśmy zabytkowe eksponaty w Muzeum Kolejki Wąskotorowej, a następnie przespacerowaliśmy się do Zamku Diabła Weneckiego – jest to jeden z pierwszych prywatnych zamków obronnych w Polsce. Według lokalnych podań - tutaj właśnie “testowano” bombardy (armaty) przed bitwą pod Grunwaldem. Swą nazwę zamek zawdzięcza Mikołajowi Nałęczowi - panu na Wenecji, sędziemu kaliskiemu, który – jak głosi legenda - ze względu na surowość swych sądów przezwany został Krwawym Diabłem Weneckim lub Krwawcem. Chłopcom podobał się jeden z największych w Europie zbiór machin oblężniczych, a szczególnie taran. Smakowita obiadokolacja w przepięknie położonym ośrodku w Wiktorowie była oficjalnie ostatnim punktem programu, ale nieoficjalnie dzień zakończyliśmy wesołymi zabawami na obiektach sportowych ośrodka. Wspólnie graliśmy w koszykówkę i piłkę nożną, wspinaliśmy się na ściankę i… generalnie uwalnialiśmy nadwyżki energii zgromadzonej podczas wielogodzinnej podróży.
Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy bardzo wcześnie, bo o 6. 30. Po szybkim prysznicu i pysznym śniadaniu udaliśmy się go Gniezna, gdzie zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską – miejsce koronacji pięciu królów Polski, następnie poznaliśmy historię św. Wojciecha przedstawioną na Drzwiach Gnieźnieńskich i obejrzeliśmy wystawę i filmy edukacyjne w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Pod męczącym przedpołudniu udaliśmy się na obiad, aby nabrać sił przed kolejnymi punktami napiętego programu dnia. Po sycącym posiłku autokarem udaliśmy się do w stronę Jeziora Lednica, a następnie promem na wyspę Ostrów Lednicki. Kolejne miejsce odwiedzone przez nas to Park Etnograficzny w Dziekanowicach, gdzie oglądaliśmy zachowane w doskonałym stanie domostwa z terenów województwa wielkopolskiego, a także mieliśmy okazje pobawić się zabawkami z poprzedniego wieku. Największym zainteresowaniem cieszyły się szczudła, szmaciana piłka „do nogi” i … drewniane koniki :)
W piątek musieliśmy wstać jeszcze wcześniej, bo poza zwiedzaniem kilku zabytków Poznania i Kórnika czekała nas jeszcze długa podróż do domu. Po energetycznym śniadaniu i spakowaniu bagaży udaliśmy się do Poznania. Głównym punktem spaceru po tym pięknym mieście było obejrzenie poznańskich koziołków, które codziennie tuzinem tryknięć oznajmiają godzinę 12. Następnym odwiedzonym przez nas miejscem była Katedra Poznańska i spacer po Ostrowie Tumskim i Góra Przemyśla. Na Starym Rynku kupiliśmy kolejną porcję upominków dla najbliższych i oczywiście dla siebie, a także przepyszne rogale św. Marcina i ciasteczka ”brzydkie ale dobre”. Niestety już ostatnim miejscem jakie odwiedziliśmy był Zamek w Kórniku oraz powozownia. Chyba nie było osoby w naszej grupie, której nie podobały się przepiękne eksponaty – meble i obrazy, a także niezwykle gustowne buciki ochronne ;).
W Kórnickiej restauracji „Biała Dama” zjedliśmy pyszny obiad i wyruszyliśmy do Siedlec.
Po siedmiogodzinnej podróży cali i zdrowi dotarliśmy pod szkołę, gdzie czekali na nas pomimo późnej godziny stęsknieni Rodzice.


29 maja: W ostatnim tygodniu maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym: Osoba niepełnosprawna - poznać znaczy zrozumieć, organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Poza tym włączyliśmy się w zbiórkę gadżetów przeznaczonych na loterię fantową organizowaną w Ośrodku z okazji Dnia Dziecka. Osobą odpowiedzialną z naszej szkoły była p. Jolanta Niewęgłowska i opiekunki SU: p. Justyna Troć i p. Izabela Piwowarczyk.


29 maja: W Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej. W bieżącym roku szkolnym uczennica z klasy 6b - Aleksandra Michalska osiągnęła bardzo wysokie wyniki w tym konkursie:
• I miejsce w lidze z matematyki, nauczyciel przygotowujący - pani Agnieszka Protasiuk,
• I miejsce w lidze z informatyki, nauczyciel przygotowujący - pan Dariusz Enihowt,
• III miejsce w lidze z techniki, nauczyciel przygotowujący - pan Piotr Kozak.
Oli, jej rodzicom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.



28 maja: W Publicznym Gimnazjum nr 2 w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie XXIV edycji Międzynarodowego Konkursu KANGUR w Regionie Siedleckim.
Wśród nagrodzonych wynikiem bardzo dobrym znalazły się 2 uczennice naszej szkoły:
• Nina Jarkowska, kl. 2c
• Aleksandra Michalska, kl. 6b
14 uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych w tym konkursie. Są to:
z klas 2: Maciej Niczyporuk, Malwina Powałka, Michał Nurzyński
z klas 3: Maks Mnich
z klas 4: Wiktoria Sawicka, Miłosz Powałka, Szymon Sienkowski, Aleksandra Waldzińska
z klas 5: Maciej Karabin, Joanna Wyrzykowska, Marysia Lichograj, Amelia Lipińska
z klas 6: Wojciech Ciok, Michał Wyrębiak
Nasza szkoła została wyróżniona za liczny udział w Kangurze (113 osób zgłoszonych). Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Już dziś zapraszamy do udziału w Kangurze w przyszłym roku.

Szkolny koordynator konkursu
Agnieszka Protasiuk


27 maja: W bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy „W podróż z Maleszką”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas 4 - 6. Poniżej prezentujemy listę osób z najwyższymi wynikami.

I miejsce

Aleksandra Reinholz  klasa 4a – 29 pkt.

II miejsce

Karolina Matejczuk klasa 5d – 28 pkt.
Natalia Skarus klasa 5a – 28 pkt.

III miejsce

Weronika Mieśnik klasa 4c – 25 pkt.
Joanna Gładysz klasa 5d – 25 pkt.

Gratulujemy



26 maja: Po szkolnej uroczystości zorganizowanej dla Mam, uczniowie III d zaprosili swoje kochane Mamy do klasy, gdzie zaśpiewali dla nich piosenki i wręczyli samodzielnie zrobione bukieciki.



25 maja: 23 kwietnia w ramach Międzynarodowego Dnia Książki został ogłoszony konkurs plastyczny. Przeznaczony był dla uczniów klas II – VI. Zadaniem konkursowym było stworzenie plakatu promującego bibliotekę i czytelnictwo przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych. Plakat miał zawierać hasło zachęcające do czytania i korzystania z biblioteki.

Nagrodzone prace:
klasy  IV
- VI

I miejsce - Natalia Skarus  kl. 5a

Klasy  II - III

I miejsce - Gabrysia Kowalczyk kl. 3b
II miejsce
- Amelia Kucharska kl. 3b, Dawid Świniarski kl. 2a
III miejsce
- Wiktoria Gotowicka  kl. 3b, Aleksandra Marciniak kl.3a

Wyróżnienia:

Kinga Andraszek kl.2a , Patryk Olszewski kl.2a ,Julia Chropow kl. 2a , Zuzanna Bareja kl. 3a , Zofia Lichograj kl.3a , Magdalena Jabłkowska kl.3a , Natalia Korszeń kl. 3a.

Gratulujemy


25 maja: Klasa III d pod opieką p. Martyny Kurpiewskiej i p. Anny Spruch udała się do Muzeum Regionalnego w Siedlcach, gdzie miała okazję zobaczyć jak się ubierali kiedyś ludzie w podsiedleckich wsiach, jak wyglądała ich chata, jak była wyposażona oraz w jakimi narzędziami posługiwali się rolnicy. Dzieci oglądały również inne eksponaty po konserwacji. Na koniec każdy uczeń namalował własną wystawę.



20-21 maja: Klasy 4a, 5b i 5d pod opieką wychowawców pani wicedyrektor Anny Pluty, pani Teresy Szyby i pani Anny Jeznach-Mierzejewskiej były na wycieczce w Płocku i Łodzi.
Podczas wyjazdu zwiedziliśmy wiele atrakcyjnych zabytków, takich jak: Stary Rynek z Ratuszem, Katedrę i Drzwi Płockie oraz Małachowiankę, jedną z najstarszych szkół w Polsce, której korzenie sięgają 1180 roku.
Ze Wzgórza Tumskiego podziwialiśmy piękny widok na rzekę Wisłę, a w ogrodzie zoologicznym dzikie zwierzęta.
W Łodzi zobaczyliśmy Muzeum Kinematografii oraz Księży Młyn. Następnie udaliśmy się na spacer ulicą Piotrkowską, przy której zachowały się obiekty o charakterze przemysłowym. Ostatnim punktem naszej wycieczki był spacer po Manufakturze, zrewitalizowanym
XIX wiecznym kpmpleksie fabrycznym, który dziś pełni funkcję centrum handlowo-rozrywkowego.
Pełni wrażeń i ciekawych wspomnień wróciliśmy do domu.



18 maja: W auli Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych, zorganizowanych w roku szkolnym 2014/2015 przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
W konkursach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów województwa mazowieckiego. W województwie mazowieckim spośród 386 uczestników etapu wojewódzkiego konkursów dla szkół podstawowych (konkurs matematyczny, polonistyczny, przyrodniczy) wyłoniono 228 laureatów i 132 finalistów. Dyplomy i zaświadczenia wyróżnionym uczniom wręczyła m.in. Katarzyna Góralska Mazowiecki Wicekurator Oświaty. Pani Kurator pogratulowała również dyrektorom i nauczycielom szkół, którzy potrafili rozpoznać talent ucznia i właściwie nim pokierować.
Jednym z punktów uroczystości był wykład dziennikarza TVP Radosława Brzózki „Małe jest wielkie!!!”.
Laureatką konkursu matematycznego oraz finalistką konkursu polonistycznego została uczennica naszej szkoły z klasy 6b – Aleksandra Michalska.



18 maja: W naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas IV - VI z Panem Profesorem UPH Markiem Żabką. Podczas spotkania Profesor przybliżył dzieciom i nauczycielom obecnym na spotkaniu świat pająków. Tematyka dotyczyła biologii i różnorodności pająków na świecie i w Polsce. Wykład wzbogacony był o pokaz zachowań niektórych pająków, wydawanych dźwięków i ich wyglądu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały prelekcji, a na koniec zadały pytania na które oczywiście uzyskały odpowiedzi. Warto wiedzieć, że w Polsce nie ma jadowitych pająków, a ich obecność wskazuje na dobrą jakość środowiska. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tego wydarzenia. Dziękujemy Panu Profesorowi za bardzo ciekawe i przystępne przedstawienie tematyki dotyczących życia nielubianej grupy zwierząt (mam nadzieję do dziś). Teresa Szyba - nauczycielka przyrody.


14 maja: Klasy 5a, 4c, uczniowie z klas 6a, 6b, 5c i 4a oraz opiekunowie: panie Jolanta Niewęgłowska, Justyna Troć i Izabela Piwowarczyk, byli na wycieczce w Hołownie, w Ośrodku Edukacji Regionalnej. Miejsce to, znane bardziej jako Kraina Rumianku, oferuje niezwykle ciekawy sposób spędzenia czasu. Uczniowie wzięli udział w dwóch warsztatach: Dawne zajęcia domowe i Od ziarna do chleba. Dużo radości sprawiło dzieciom robienie masła, pranie na tarze czy prasowanie żelazkiem z duszą. W tym czasie inna grupa uczyła się tego, do czego służył cep, jak ciężko było mielić na żarnach, co to jest piec chlebowy i kto na nim spał. Poza tym uczniowie samodzielnie przygotowali drożdżowe rogaliki. Kolejnym punktem wycieczki była gra terenowa Awantura w Krainie Rumianku. Uczestnicy podzieleni na trzy zespoły musieli dowiedzieć się kto dokucza spokojnym mieszkańcom wsi i jak się go pozbyć. W tym celu, w mapą w ręku, wędrowali do poszczególnych postaci: zielarki, żupniczki, pustelnika, karczmarki i.in., wykonywali polecenia i zbierali rumiankowe monety. Gra była niezwykle emocjonująca, wymagała współpracy i dokładnego czytania mapy. Na koniec na wszystkich czekało pieczenie kiełbasek przy ognisku, chleb z własnoręcznie zrobionym masłem i rogaliki.



14 maja: W Sali Białej Prezydent Siedlec Pan Wojciech Kudelski wręczył stypendia I stopnia za pierwszy semestr roku szkolnego 2014/2015. Przyznawane są uczniom, którzy wyróżniają się w nauce i mają osiągnięcia sportowe oraz artystyczne. Z naszej szkoły stypendia I stopnia otrzymali: Zuzanna Dziosa, Miłosz Lubelski, Gabriela Remiszewska, Wiktoria Trochimiak, Klaudia Wyspiańska, Julia Zybertowicz.

Gratulujemy.



13 maja: 12 maja uczniowie klasy 4a dla swoich rodzin przedstawili spektakl pt. „Bajecznie poplątane”. W sztuce spotkali się bohaterowie z różnych bajek. Pomimo przestróg wiewiórki Czerwony Kapturek nie bał się wilka. Złe czarownice dbały o swoją urodę, ponieważ używały kremów renomowanych firm kosmetycznych i chciały zostać miss świata. Jaś Wędrowniczek przemienił się w Jasia i spotkał Małgosię, która chciała być najpiękniejsza i zamieniła się w Śnieżkę. Jej urodę podziwiali: żabka, kruk, kotek, krasnoludki. Alicja z Krainy Czarów zmniejszyła się, kiedy wypiła eliksir przygotowany przez czarownicę, a Śpiąca Królewna zasnęła na 100 lat i nie było komu jej obudzić. Na koniec narrator wygłosił przesłanie: „Najlepiej być sobą”.
13 maja 2015 r. przedstawienie obejrzeli uczniowie naszej szkoły.



6 maja: Klasy II a i III d pod opieką p. Barbary Chomickiej, p. Martyny Kurpiewskiej oraz p. Agnieszki Smolińskiej wybrały się na wycieczkę do Warszawy, gdzie uczestniczyły w warsztatach w Pijalni Czekolady Wedel. Dzieci wysłuchały opowieści o czekoladzie i posmakowały jej. Następnie tworzyły ciekawe kompozycje z Czekolepek. W Konstancinie Jeziorna uczestniczyliśmy w warsztatach w Muzeum Papiernictwa. Przewodnik wycieczki przedstawił historię papieru. Dowiedzieliśmy się skąd wywodzi się papier, na jakich materiałach pisano przed wynalezieniem papieru, a także o historii papierni. Oglądaliśmy także makietę zakładu. Największą atrakcją było własnoręczne czerpanie papieru. Czerpalnia znajduje się w zabytkowym budynku z 1894 r. Papier czerpaliśmy z masy celulozowej. Dowiedzieliśmy się, co oznaczają takie pojęcia jak: celuloza, makulatura, sito, masa papiernicza, filigran, znak wodny oraz skąd pozyskujemy w Polsce  surowce do produkcji papieru, czyli celulozę i makulaturę. Na koniec mieliśmy okazję zrelaksować się podczas spaceru po Parku Zdrojowym w Konstancinie.



3 maja: Poczet sztandarowy oraz uczniowie klasy 4b pod opieką pań wicedyrektor: Agnieszki Szymani i Anny Pluta wzięli udział w uroczystościach miejskich z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.



30 kwietnia: Uczniowie klas 0-3 również uczestniczyli w akademii z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wielką rangę tego dokumentu zaprezentowali uczniowie z klasy 3 a, pod kierunkiem p. Beaty Ługowskiej, przenosząc zebraną widownię w czasy król Augusta Poniatowskiego. Aktorzy przedstawili najważniejsze zmiany dla naszego kraju, które znalazły się w Konstytucji. Uroczystość uświetniona była tematyczną prezentacją, przygotowaną przez p. Rafała Piątka, a także piękna dekoracją autorstwa p. Ewy Marciniuk. Mali widzowie z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie. Mamy nadzieję, że była to dobra lekcja historii.


30 kwietnia: 3 maja 2015 przypada 224. rocznica uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Z tej okazji uczniowie klasy 5a, pod kierunkiem p. Jolanty Niewęgłowskiej, przygotowali uroczysty apel. Uczniowie spotykają ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego, który przenosi ich w czasie. Są świadkami dyskusji zwolenników i przeciwników uchwalenia Konstytucji. Dowiadują się czego dotyczyły zapisy i co miało zmienić się w naszym kraju. Atutem przedstawienia były piękne stroje uczniów. Podczas uroczystości można było obejrzeć ciekawą prezentację o wydarzeniach z XVIII i XIX w., przygotowaną przez p. Rafała Piątka oraz posłuchać piosenek w wykonaniu szkolnego chóru pod opieką p. wicedyrektor Agnieszki Szymani. Po części artystycznej p. wicedyrektor Anna Pluta i p. wicedyrektor Agnieszka Szymani wręczyły stypendia II stopnia przyznane naszym uczniom przez Prezydenta Miasta Siedlce, p. Wojciecha Kudelskiego. Stypendia II stopnia otrzymali: Bartosz Darczuk, Sylwia Dębska, Julia Jakubik, Jakub Karczewski, Jan Kirsch, Karolina Kowalczyk, Milena Krzymowska, Karolina Mackiewicz, Aleksandra Michalska, Bartosz Mierzejewski, Justyna Patoleta, Szymoń Sieńkowski, Justyna Szczygielska, Aleksandra Waldzińska, Wiktoria Wielogórska, Joanna Wyrzykowska.
W późniejszym terminie zostaną wręczone przez Prezydenta Miasta Siedlce stypendia I stopnia. Otrzymali je uczniowie: Zuzanna Dziosa, Miłosz Lubelski, Gabriela Remiszewska, Wiktoria Trochimiak, Klaudia Wyspiańska, Julia Zybertowicz.

Poza tym rozstrzygnięto konkurs literacki: „Jestem Polskiem i jestem z tego dumny!” Wyróżnienia przyznano: Filipowi Zgorzałkowi z kl. 4b, Wiktorii Langowskiej z kl. 5d, Jakubowi Krukowskiemu z kl. 5b oraz Kindze Kickiej z kl. 5b.

Gratulujemy stypendystom i wyróżnionym.



27 kwietnia: w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas IV b oraz IV c przygotowali sztukę teatralną pt. „Rozprawa sądowa przeciwko ludziom, którzy zniszczyli las”, wyreżyserowaną przez p. Grażynę Malinowską. Bohaterami przedstawienia byli mieszkańcy lasu: wiewiórki, mrówki, jelonki, żaby i zające. Zwierzęta cieszyły się pięknem przyrody oraz korzystały z jej bogactwa. Mrówki z igieł budowały mrowisko, wiewiórki gromadziły orzechy, zajączki chrupały marchewkę, jelonki jadły siano przygotowane przez leśniczego a zielone żabki skakały. Pan Leśniczy czuwał nad bezpieczeństwem mieszkańców lasu.
Nagle pojawili się trzej oskarżeni, którzy niszczyli bogactwo lasu! Porozrzucanymi papierami, butelkami i puszkami zaśmiecali przyrodę. Zwierzęta bały się. Niewinny jelonek padł ofiarą ich chuligańskich zabaw. Byliśmy świadkami rozprawy sądowej przeciwko ludziom, którzy zniszczyli las.
Piękne stroje, w wykonanie których zaangażowali się rodzice uczniów, podkreślały nastrój przedstawienia.
Widzowie z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów. Mamy nadzieję że była to lekcja przyrody na długie lata.



21 kwietnia: Światowy Dzień Ziemi – to największe ekologiczne święto świata, obchodzone obecnie w 192 krajach. Różnie na całym świecie odbywają się te obchody – są marsze, wystawy, wiece, wspólne sadzenie drzew. W naszej szkole 21 kwietnia odbył się apel zorganizowany przez uczniów klasy 2b pod kierunkiem p. Marii Kańskiej. Dzieci zaprezentowały przedstawienie na wesoło, w jaki sposób chronić środowisko.



20 kwietnia: W naszej szkole odbyło się podsumowanie V Dyktanda Siedleckiego. Na uroczystość przybyli: Prezydent Miasta Siedlce pan Wojciech Kudelski, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego JM prof. dr hab. Tamara Zacharuk, prezes ZNP Maria Szmeja, dyrektorzy siedleckich szkół, nauczyciele, uczniowie-uczestnicy dyktanda.
V Dyktando Siedleckie zostało objęte Honorowym Patronatem przez Prezydenta Miasta Siedlce, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach.
Patronatem medialnym nasze przedsięwzięcie objęli: Katolickie Radio Podlasie, Tygodnik Siedlecki, TV Wschód.
Projekt Dyktando Siedleckie swoją oprawę zawdzięcza zaangażowaniu sponsorów. Należą do nich: Urząd Miasta Siedlce, Szkoła Języków Obcych Euroschool -dyrektor p. Magdalena Fedorowicz, p. Mariola Kalinowska, Dyrektor ośrodka Akademia Nauki, p. Joanna Choromańska, właściciel Szkoły Języków Obcych dla dzieci Mała Lingua, Firma Agmar. Dostawca mleka i owoców do szkół, Firma Fil-Mag,
FOLDRUK, Anna i Arkadiusz Kurowscy, firma FotoTrendy, Grzegorz i Irena Zdzichowscy - Handel hurtowy i obwoźny, Kino Helios, Anna i Jan Jaroszyńscy. Studio tańca towarzyskiego, p. Marcin Gryczka, firma Martech Systems, Salus Rehmedica, Zentis Polska Sp. z o.o., Bank Zachodni WBK.


Autorami tekstów dyktand dla uczestników są: pani prof. dr hab. Krystyna Wojtczuk, pani mgr Jadwiga Olczak, pani wicedyrektor mgr Agnieszka Szymani, pani mgr Edyta Malewicz, pani mgr  Krystyna  Zbucka  i  pan mgr Feliks Krzywicki, pani mgr Magdalena Wróblewska – Pliszka.
Koordynatorem projektu edukacyjnego „V Dyktando Siedleckie” jest wicedyrektor SP nr 4 mgr Anna Pluta.
Nauczyciele, którzy pracowali w komisjach sprawdzających dyktanda: Jolanta Niewęgłowska, Martyna Kurpiewska, Paulina Krawczyk, Bożena Stosio ZS nr 1, Izabela Zalewska SP nr 9, Beata Pniewska - Publiczne Gimnazjum nr 1, Dorota Gajewska - Publiczne Gimnazjum nr 3, Edyta Burska - Publiczne Gimnazjum nr 3, Barbara Murek - Zespół Szkół nr 2, Bożena Czarnecka - Akus - Zespołu Szkół nr 1, Ewa Woźnica - Publiczne Gimnazjum nr 2, Dorota Osiak - Publiczne Gimnazjum nr 2, Izabela Jabłkowska II LO, Małgorzata Kotarska, Agnieszka Koza I LO, Mirosława Postrzygacz II LO.
Laureatami V Dyktanda Siedleckiego w kategorii szkół podstawowych klasy I-III zostali:
Zuzanna Mroczkowska SP 6 -  Wicemistrz Ortografii 2015
Natalia Wodzińska SP 6 – Wicemistrz Ortografii 2015
Wiktoria Gąsowska SP 7 – Mistrz Ortografii 2015
W  2015 r. tytuł „Szkoły Mistrzów Ortografii” klasy I-III zdobyła Szkoła Podstawowa nr 7  im. Czesława Kamińskiego
Laureatami V Dyktanda Siedleckiego w kategorii szkół podstawowych klasy IV-VI zostali:
Wiktoria Branowska SP 6 -  Wicemistrz Ortografii 2015
Adrianna Gnat SP 7 – Wicemistrz Ortografii 2015
Alicja Wróblewska  SP 12
– Mistrz Ortografii 2015
W  2015 r.  tytuł „Szkoła Mistrzów Ortografii 2015” klasy IV-VI zdobyła Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach
Laureatami V Dyktanda Siedleckiego w kategorii GIMNAZJA zostali:
Beata Olszewska ZS 2
- Wicemistrz Ortografii 2015
Wiktoria Lipińska PG 2
- Wicemistrz Ortografii 2015
Aleksandra Wysokińska PG 1
- Mistrz Ortografii 2015
W  2015 r.  tytuł „Szkoła Mistrzów Ortografii 2015” zdobyło
Publiczne Gimnazjum nr 2 im. G. Narutowicza w Siedlcach
Laureatami V Dyktanda Siedleckiego w kategorii SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE  zostali:
Marta Milewska z I LO  -  Wicemistrz Ortografii 2015
Marek Polak z II LO  – Wicemistrz Ortografii 2015
Arkadiusz Pietrucha z I LO – Mistrz Ortografii 2015  

wyróżnienie - Natalia Świerczewska z II LO
wyróżnienie - Michał Świercz z II LO

W  2015 r.  tytuł „Szkoła Mistrzów Ortografii 2015” zdobyło I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach
Laureatami V Dyktanda Siedleckiego w kategorii STUDENCI  zostali:
p. Karolina Sówka (bezpieczeństwo narodowe) -  Wicemistrz Ortografii 2015
p. Anna Lasota (bezpieczeństwo narodowe) – Wicemistrz Ortografii 2015
p. Katarzyna Sobiech (zarządzanie) – Mistrz Ortografii 2015
Mistrzynie Ortografii Szkoły Podstawowej nr 4
: Magdalena Jabłkowska  z kl. IIIa i Aleksandra Michalska z kl. VIb.

Piszą także o V Dyktandzie Siedleckim



15 kwietnia: W Szkole Podstawowej nr 4 w Siedlcach odbyła się Międzyszkolna Liga Przedmiotowa z Wychowania Fizycznego. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Wasilczyk Sebastian z kl.5a (nauczyciel przygotowujący Folwarski Artur), Karabin Maciej z kl.5d (nauczyciel przygotowujący Jeznach-Mierzejewska Anna), Skóra Emilia z kl.6b (nauczyciel przygotowujący Kamiejsa Marta).



ze strony podlasie24.pl

10 kwietnia: O godz. 10.00 uczniowie siedleckich szkół oraz studenci wzięli udział w V Dyktandzie Siedleckim. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem przez Prezydenta Miasta Siedlce, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach.
Organizatorami konkursu są: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach, Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.
Celem konkursu jest upowszechnianie kultury języka, kształcenie umiejętności prawidłowego stosowania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych, doskonalenie umiejętności świadomego, samodzielnego korzystania ze słowników ortograficznych, rozwijanie umiejętności ortograficznej samokontroli, propagowanie nawyków zdrowej rywalizacji, popularyzacja idei konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów.
W naszej szkole dyktando pisali już piąty raz uczniowie klas IV – VI z siedleckich szkół. W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy w Dyktandzie Siedleckim wzięły udział dzieci z klas I –III.
Podsumowanie V Dyktanda Siedleckiego odbędzie się 20.04.2015 r. o godz. 11.00 w naszej szkole.
(Na tvsiedlce.pl film z tamtych wydarzeń - zobacz)





31 marca: Pisanki, kraszanki, wyklejanki... Jak ozdobić jajka, które umieścimy w koszyczku ze święconką? Dziś, w naszej szkole, odbyły się warsztaty, które prowadziła p. Edyta Sak, pracownik Muzeum Regionalnego w Łukowie. Uczniowie klas: 3a, 3d, 4b, 4d, 5d wysłuchali opowieści o tym jak dawniej przygotowywano pisanki, a potem próbowali własnych sił w tej niełatwej sztuce! Pani Edyta pokazała jak w domowych warunkach farbować jajka i jak je zdobić woskiem. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania! Pisanki przygotowane przez uczniów z pewnością będą piękną ozdobą świątecznego stołu.

31 marca: klasa II c zaprezentowała apel z cyklu Kultura bycia, przygotowany pod kierunkiem wychowawcy p. Pauliny Krawczyk. Podczas apelu uczniowie przypomnieli, co to jest savoir-vivre i przytoczyli zasady kulturalnego zachowania. Dzieci z klasy II c zaprezentowały również scenki przedstawiające prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach, np. podczas przedstawiania sobie nowych osób, w sekretariacie, w bibliotece, gdy wypożyczamy książkę itp.



31 marca: Koło Caritas, działające w naszej szkole, zakończyło wielkopostną zbiórkę żywności, która została przekazana w czwartek  dla świetlicy Caritas.
Wszystkim dzieciom i ich rodzicom zaangażowanych w dzielenie się darami dziękuję w imieniu potrzebujących.

Opiekun SKC
Teresa Szyba



26 marca: Ogłoszony przez Dyrektora Szkoły Pana Przemysława Anusiewicza Szkolny Konkurs „Palmy Wielkanocne”, którego celem było kultywowanie tradycji narodowych, został rozstrzygnięty.
Do konkursu zostały zgłoszone dzieła  23 klas łącznie z oddziałami przedszkolnymi. Jury miało niełatwe zadanie dokonując wyboru najładniejszej i najbardziej oryginalnej palmy.
Po obradach Jury, w tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmowa Pan Dyrektor przekazał kilkanaście konkursowych palm do Urzędu Miasta.
Zwycięzcami zostały klasy: I miejsce klasa 3b, II miejsce klasa 1b i III miejsce klasa 3c.
Gratulujemy pomysłowości i zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach.



24 marca: Uczniowie z klas 1e i 2b pod opieką pani Ewy Celińskiej-Drozd, Marii Kańskiej oraz Doroty Świderskiej pojechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli przekonać się o jedności nauki i kultury. Po doświadczeniach przeprowadzonych w „Koperniku” udaliśmy się na film pt. „Ziemia, księżyc i słońce”, by dowiedzieć się więcej o zjawiskach astronomicznych.


Następnie udaliśmy się do Fabryki Czekolady E. Wedla, by obejrzeć galerię rzeźb czekolady oraz gabinet Jana Wedla oraz popróbować słodkości tam wytwarzanych. Naszą niesamowicie pełną wrażeń wycieczkę uwieńczył spacer po Krakowskim Przedmieściu i Starówce.



20 marca: Powitaliśmy pierwszy dzień wiosny.



20 marca: Na terenie naszego kraju zaobserwowaliśmy częściowe zaćmienie Słońca. 75 proc. tarczy naszej gwiazdy przesłoniło Księżyc.
Maksymalna faza zaćmienia nastąpi ok. godziny 10.52. Na czym polega zjawisko zaćmienia Słońca? Zaćmienie Słońca następuje, gdy Księżyc przesłania tarczę naszej gwiazdy. W zależności od miejsca pobytu obserwatora może być ono obserwowane jako zaćmienie całkowite, gdy znajdujemy się w cieniu Księżyca lub częściowe, gdy znajdujemy się w półcieniu. Wyróżniamy również zaćmienie pierścieniowe i hybrydowe. Po raz ostatni w Polsce zaćmienie można było obserwować 4 stycznia 2011 r.



18 marca: W ramach projektu „Szkoła Współpracy” p. Teresa Szyba zorganizowała spotkanie dla uczniów klas IV-VI z inżynierem leśnictwa p. Maciejem Szczygielskim, tatą naszej uczennicy. W sposób bardzo interesujący omówił najistotniejsze sprawy dotyczące polskich lasów i przedstawił prezentację multimedialną. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, a na koniec zadawały pytania.


17 marca: W naszej szkole, już kolejny rok z rzędu, Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Świętego Patryka. Na drzwiach i ścianach pojawiły się koniczynki, które są symbolem Irlandii, a nasi uczniowie ubrali się na zielono. Tego dnia  na lekcjach angielskiego rozmawialiśmy o tradycjach i obchodach tego święta.



13 marca: Na zaproszenie nauczycieli bibliotekarzy, przybył do naszej szkoły znany i uwielbiany przez najmłodszych pisarz- Grzegorz Kasdepke. Gościł u nas już po raz drugi.
Jest to autor wielu powieści, opowiadań dla dzieci i młodzieży. Jego książki sprzedały się w nakładzie ponad 2 mln egzemplarzy. Jest autorem takich książek jak: „ Kacperiada”, „Co to znaczy”, „Kuba i Buba” oraz „Dziwne przypadki bajkopisarza". Pisarz za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany -m.in. jest laureatem Nagrody imienia Kornela Makuszyńskiego za książkę „Kacperiada...", zdobywcą - dwukrotnie - Nagrody Edukacyjnej XXI, otrzymał także wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY za książkę „Horror, czyli skąd się biorą dzieci".
Na spotkanie autorskie w naszej szkole przybyli, wraz z nauczycielami, uczniowie klas 0 - 3. Pan Grzegorz natychmiast nawiązał wspaniały, serdeczny i pełen humoru kontakt z czytelnikami.  Ogłosił mini konferencję prasową, po czym  spadła na niego lawina pytań. Niektóre były naprawdę trudne i zaskakujące! Autor odpowiedział na każde bez wyjątku, w dodatku z charakterystycznym dla siebie humorem - dzieci były zachwycone.
Na koniec spotkania pisarz rozdawał młodym czytelnikom autografy.



9 marca: Uczniowie klasy III b postanowili napisać i wysłać list do Prezydenta Polski pana Bronisława Komorowskiego z prośbą o opisanie i przybliżenie życia i pracy Prezydenta. Nad pomysłem tym czuwała nasza wychowawczyni pani Edyta Malewicz. Wspólnymi siłami napisaliśmy list. Do listu dołączyliśmy rysunek przedstawiający naszą klasę z panem Prezydentem. Po dwóch tygodniach otrzymaliśmy odpowiedź oraz prezenty: smycze, chusty, pendrajwy i szkic pałacu Prezydenta oraz gry i wiele książek, które przekazaliśmy do biblioteki szkolnej.

Wiktoria Kruk klasa III b


8 marca: Protokół z przeprowadzonej akcji charytatywnej pt. "Ołówek dla Afryki".
W dniach 1 – 28 luty 2015 na terenie szkoły SP4 w Siedlcach przeprowadzono akcję pt. "Ołówek dla Afryki". Do Akcji włączyło się bardzo dużo dzieci, darując komplety ołówkowe dla swoich rówieśników w krajach afrykańskich. Zebrane przedmioty wysłano do Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoriss Missio.

Organizatorzy akcji
Zuzanna Kwiatkowska
Urszula Krasuska
Michał Woźniak

Uczniom i wychowawcom naszej szkoły składamy serdeczne podziękowanie za udział w Akcji Charytatywnej na rzecz dzieci na kontynencie afrykańskim pt. "Ołówek dla Afryki". Solidarność, troska i zaangażowanie poszczególnych osób i chęć dzielenia się z innymi naszej wspólnoty uczniowskiej pokazuje szlachetność serc i umysłów. Dzieci w najbiedniejszych krajach będą mogły chodzić do szkoły, zdobywać wiedzę i spełniać swoje marzenia. Wszystkim darczyńcom DZIĘKUJEMY s.Urszula Krasuska, s.Zuzanna Kwiatkowska, p.Michał Woźniak.



13 luty: W naszej szkole odbył się Walentynkowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Podczas konkursu uczniowie mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami wokalnymi i językowymi. Konkurs przeplatany był quizami walentynkowymi, w których uczniowie mogli wygrywać słodkie nagrody.



12 luty: W ramach promowania zdrowego stylu życia, uczniowie klasy III d pod opieką wychowawczyni p. Martyny Kurpiewskiej samodzielnie przygotowali sałatkę owocową. Celem zajęć było wzbogacenie wiedzy na temat zdrowego odżywania i roli witamin potrzebnych do prawidłowego rozwoju organizmu. Dzieci ze smakiem zjadły kolorowe, pyszne sałatki.


11 i 12 luty: W  bibliotece szkolnej  odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy IV b Laurę Latecka , Milenę Krzymowską VIa Julię Słowińska VIb Aleksandrę Michalską. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Obejrzeli  także bajkę „ Franklin i książka z biblioteki” , która w przystępny sposób zapoznała dzieci z zasadami obowiązującymi w bibliotece . Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.
I wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.



9 luty: Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy klasa 4d wraz z opiekunami p. Katarzyną Karpiarz i p. Dariuszem Enihowtem udała się do Siedleckiej Brofaktury. Uczniowie wzięli tam udział w organizowanym po raz pierwszy w Siedlcach projekcie kulinarno - edukacyjnym pt. „PIZZA SCHOOL, czyli szkoła robienia pizzy”. Dzieci poznały historię pizzy oraz pod czujnym okiem Mistrza Kuchni p. Jarosława Roszaka mogły przygotować pizzę, którą później skonsumowały. Zajęcia bardzo  podobały się dzieciom, a własnoręcznie zrobiona pizza smakowała wyjątkowo.



7 luty: w godzinach od 10.00 do 13.00 odbył się bal choinkowy klas 0-III.



5 luty: Z inicjatywy Dyrekcji i pedagoga odbyło się w naszej szkole przedstawienie profilaktyczne krakowskiego Teatru Kurtyna pt. „Szkoła z klasą”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV – VI pod opieką nauczycieli. Przedstawienie poruszało tematy bliskie naszym uczniom oraz kształtujące w nich postawy prospołeczne. Zwrócono szczególną uwagę na problem nietolerancji, zażywania używek, agresji, asertywności. Szkoła została przedstawiona, jako przyjazne i bezpieczne miejsce, w którym we wzajemnej komunikacji dominuje szacunek i tolerancja.


4 luty: W ramach działań szkoły na rzecz profilaktyki agresji i przemocy odbyło się spotkanie z przedstawicielem Policji p. Sławomirem Stefaniakiem, poświęcone przemocy w cyberprzestrzeni. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV – VI ze swoimi wychowawcami. Pan Policjant w ciekawy i przystępny sposób przedstawił nam jak bezpiecznie korzystać z telefonów komórkowych i Internetu. Opowiedział uczniom, co to jest cyberprzemoc i zwrócił szczególną uwagę na fakt, że wszystkie nasze działania nie są anonimowe. Przypomniał, że ofiary lub świadkowie cyberprzemocy powinny szukać wsparcia u osób dorosłych: rodziców, pedagoga, wychowawcy bądź u innej zaufanej osoby dorosłej.


19 stycznia - 1 luty: Ferie zimowe







19 grudnia: Klasy 3b i 4b wystwiły Jasełka.



17 grudnia: W ramach projektu „Szkoła Współpracy” odbyły się warsztaty kulinarne. Z okazji zbliżających się świąt uczniowie pod czujnym okiem rodziców przygotowali ciasto. Następnie wszyscy wspólnie wycinali i wypiekali pierniki. Po starannym udekorowaniu ciastek odbyła się degustacja.



16 grudnia: Klasa II b miała swoje święto. Dzieci razem z wychowawczynią p. Marią Kańską przygotowały dla rodziców Jasełka. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się niezwykle barwnie i ciekawie. Sporą niespodzianką dla rodziców było wspólne śpiewania kolęd.



16 grudnia: Już po raz drugi Świetliczaki wzięły udział w akcji "Kartka bożonarodzeniowa dla naszych szkolnych sąsiadów". Dzieci pod opieką p. Anity Dziewulskiej i p. Doroty Świderskiej dostarczyły przygotowane własnoręcznie podczas zajęć świetlicowych kartki ze świątecznymi życzeniami do wszystkich mieszkańców ul. 10- Lutego. Sprawiło to wiele radości uczniom naszej szkoły, ponieważ spotkaliśmy się  z miłą reakcją naszych sąsiadów.



11 - 12 grudnia: W naszej szkole po raz drugi odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Każdy mógł nie tylko poczuć magię zbliżających się świąt, ale też miał okazję zaopatrzyć się w oryginalne podarunki dla najbliższych. Wśród bogatej oferty artykułów związanych z tematyką świąt Bożego Narodzenia znalazły się między innymi ozdoby z papieru, gipsu, masy solnej, makaronu, filcu, orzechów czy szyszek. Wszystkie zachwycały wykonaniem i pomysłowością, a co najważniejsze, były wykonane ręcznie.
Środki zebrane na kiermaszu będą wykorzystane na wyposażenie świetlicy szkolnej. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.



10 grudnia: Uczniowie klasy 3c, 3d, 4a i 4c pod opieką pani Marzeny Marciszewskiej, Martyny Kurpiewskiej, Justyny Troć i wicedyrektor Anny Pluty wyjechali na wycieczkę do Warszawy.  Pierwszym punktem programu było obejrzenie przedstawienia pt. „Wanna Archimedesa” w Teatrze „Rampa”. Profesor Rozumny - główny bohater tego edukacyjnego spektaklu muzycznego wprowadza swoich uczniów w fantastyczny świat odkryć i wynalazków. Podziwialiśmy wspaniałą grę odtwórcy głównej roli - Krzysztofa Tyńca oraz pozostałych aktorów, piękne układy grupy akrobatyczno – tanecznej a także pełne humoru piosenki.
Następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy, który zwiedzaliśmy trasą piłkarza. W piłkarskiej szatni mieliśmy okazję zobaczyć stroje reprezentacji Polski na mecze krajowe i zagraniczne. Zobaczyliśmy także jak wygląda strefa zawodnicza i pomeczowa sala konferencyjna.
Po przyjeździe do Wilanowa uczestniczyliśmy w widowisku „Labirynt Światła”. Kolorowe światełka, tunele, labirynt, ogród wyobraźni tworzą spektakl rodem z „Alicji w Krainie Czarów”.
Do Siedlec wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.



źródło: Tygodnik Siedlecki

26 listopada: Zgodnie z tradycją naszej szkoły obchodziliśmy Dzień Patrona - Adama Mickiewicza. W dniu święta naszej szkoły swoją obecnością zaszczycili nas wspaniali goście: Pan Wojciech Kudelski Prezydent Miasta Siedlce, Pani Maria Szmeja – Prezes ZNP Oddział Siedlce, Pani Małgorzata Stańczuk - Dyrektor Zespołu Oświatowego im. Adama Mickiewicza w Żelkowie - Kolonii wraz z pocztem sztandarowym, Pani Jadwiga Zgorzałek – Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach wraz z pocztem sztandarowym.
Pierwsza część uroczystości miała miejsce w Kąciku Patrona. Zgodnie z ceremoniałem został odśpiewany hymn naszej szkoły, uczniowie złożyli kwiaty, a dyrektor szkoły pan Przemysław Anusiewicz zapalił znicz. Nie zabrakło recytacji poezji naszego wieszcza narodowego i pieśni chóru szkolnego. Po raz pierwszy przed popiersiem Adama Mickiewicza wartę pełniły zuchy z naszej nowo powstałej drużyny zuchowej i po raz pierwszy podczas uroczystości zostały wprowadzone sztandary zaproszonych szkół.
Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną na drugą część uroczystości. Nie zabrakło przemówień i życzeń. Mieliśmy okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany na podstawie utworów Adama Mickiewicza. Były to inscenizacje, recytacje i piosenki.
Program artystyczny dla uczniów klas 0 – III przygotowała klasa III c pod kierunkiem pani Marzeny Marciszewskiej, dla klas IV – VI – uczniowie z klasy VI a pod kierunkiem pani Hanny Sadowskiej. Część słowna przeplatana była występem chóru szkolnego, który wykonywał pieśni, przygotowane pod kierunkiem pani wicedyrektor Agnieszki Szymani. W czasie trwania części artystycznej uczestnicy oglądali prezentację multimedialną przygotowaną przez panie: Hannę Sadowską i Agnieszkę Protasiuk. Dekorację przygotowała pani Janina Florczykiewicz.

Z okazji Święta Patrona w naszej szkole odbył się konkurs literacki „Życie i twórczość Adama Mickiewicza”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV-VI. Komisja konkursowa wyróżniła prace:

Julii Karabin kl. Vd
Justyny Patolety kl. IVb
Jakuba Pieńkowskiego kl. Vc
Edwina Witczuka kl. IVc

Gratulujemy


25 listopada: "Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!". Nnasza szkoła przyłączyła się do świętowania najmilszej zabawki, najlepszego przyjaciela dzieci i niezastąpionej przytulanki przy zasypianiu - Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

Świadczy o tym ogromna liczba dzieci, która w tym dniu przyniosła do szkoły swojego misia. Zdjęcia wkrótce.


18 - 19 listopada: Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przeprowadzonych przez panią Karolinę Wróbel oraz przez panią Ewelinę Chojnowską z firmy „Mikstura”. W trakcie zajęć można było przeprowadzić analizę odcisków palców, stworzyć sztuczną krew, odpalić chemiczną lokomotywę czy też wyhodować własny kryształowy ogród. Najwięcej emocji wzbudzały eksperymenty z suchym lodem. Już w czasie zajęć uczniowie proponowali paniom odwiedzanie nas co tydzień. Dzieci brały udział w trzech różnych spotkaniach:
- „Kryminalistyka, czyli jak zostać detektywem”
- „Para, piana i cisnienie – prawdziwa chemiczno-fizyczna mikstura”
- „Kolorowe eksperymenty, czyli kameleon w szklance”
Podczas zajęć wszyscy bawili się świetnie, niezależnie od grupy w której byli. Wybuchy, rozwiązywanie kryminalistycznych zagadek i zabawy z kolorami - kto nie lubi takich rzeczy!  Dzięki tym zajęciom wszyscy dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy.



13 listopada: W ramach projektu „Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” odbyły się drugie warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Zuzanna Kielak, Kalina Celińska, p. Aneta Karczmarska, p. Robert Lichograj, p. Beata Ługowska i p. Izabela Piwowarczyk. Podczas spotkania uczestnicy zdobywali wiedzę i uczyli się jak stworzyć indywidualny „szyty na miarę potrzeb i możliwości” program współpracy, mający na celu integrację szkoły, uczniów i rodziców. Po burzliwej dyskusji ustalono dwa zadania na rok szkolny 2014/2015. Postanowiono zorganizować warsztaty  dla uczniów w trzech kategoriach: kuchenne, fotograficzne i naukowe. Będą one prowadzone przez rodziców. Drugim zadaniem będzie zorganizowanie przedstawienia z okazji Dnia Dziecka. Tym razem aktorami zostaną nauczyciele i rodzice.



klasy młodsze

klasy starsze

7 listopada: W tym roku przypada 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie naszej szkoły, także wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu odbyły się dwa apele dla poszczególnych grup wiekowych.
Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w niezwykłej podróży ku wolności. Uroczystość przygotowała klasa 5c, pod opieką wychowawcy Pani Anny Szostak.  Troje uczniów przybliżyło rówieśnikom historię Polski od I rozbioru, aż po rok 1918, czyli odzyskanie wolności przez nasz Ojczyznę. Opowieść ozdobiona była cytatami z poezji i fragmentami prozy, która pokrzepiała Polaków w czasie najtrudniejszych dni w historii naszego kraju.
Podczas tej akademii przybliżone zostały wszystkim uczestnikom ważne daty, postacie i wydarzenia historyczne. Pomogła w tym prezentacja multimedialna.
Występom towarzyszył śpiew chóru szkolnego pod kierunkiem Pani wicedyrektor Agnieszki Szymani.



4 listopada: Uczniowie klas 1a i 2c pod opieką p. Karoliny Sobol, p. Pauliny Krawczyk i p. Mai Barszczak wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Dzieci zobaczyły Stadion Narodowy, spacerowały trasą ekskluzywną. W Planetarium w Centrum Nauki Kopernik zobaczyły film pt. "Ziemia, Księżyc, Słońce". Podczas seansu dzieci dowiedziały się więcej o codziennych zjawiskach atmosferycznych. Najbardziej oczekiwanym punktem wycieczki była wizyta w Fabryce Czekolady E.Wedel. Uczniowie poznali historię fabryki, obejrzeli galerię rzeźb z czekolady. Mieli okazję podejrzeć pracę najlepszych cukierników i spróbować różnych rodzajów czekolady. Dzieci także obejrzały wystawę plenerową sprzętu wojskowego na terenie Muzeum Wojska Polskiego. Wycieczkę zakończył spacer po Starówce.



28 października: Uczniowie z trzech klas – 5b, 5c i 6b, pod opieką Pań: Marty Kamiejsy, Agnieszki Protasiuk i Anny Szostak wyjechali na wycieczkę do Białegostoku. Głównym punktem i atrakcją tego wyjazdu był spektakl muzyczny pt. „Brzydki kaczorek”, który uczestnicy wycieczki obejrzeli w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Było to interaktywne widowisko, podczas którego widownia mogła śpiewać i tańczyć razem z bohaterami sztuki. Aktorzy przebrani w oryginalne stroje opowiadali swą grą o przyjaźni, miłości, tolerancji i akceptacji dla inności drugiego człowieka. Dodatkową atrakcją tego spektaklu była możliwość wysłuchania „na żywo” muzyki wykonywanej przez muzyków Filharmonii i Opery Podlaskiej. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie przepięknych budowli znajdujących się w Białymstoku i spacer uliczkami tego urokliwego miasta pod opieką pani przewodnik, która zorganizowała dla uczniów i … nauczycieli konkurs dotyczący wiedzy o historii miasta. Białystok to miejsce wielu kultur, więc zwiedzanie rozpoczęliśmy od soboru prawosławnego. Przepiękne malowidła i historia św. Gabriela Młodzieńca zachwyciły wszystkich uczestników.
Po obiedzie udaliśmy się do białostockiej katedry. Następnie obejrzeliśmy ratusz, ogród i plac przed Pałacem Branickich, w którym obecnie znajduje się siedziba Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Kolejnym punktem programu była wizytaw Muzeum Medycyny i Farmacji. Mogliśmy tam obejrzeć urządzenia medyczne sprzed stu lat. Lekkie przerażenie wśród uczniów wywołały fotele dentystyczne, w których maszyny do tzw. borowania zębów uruchamiane były za pomocą pedału poruszanego siłą nóg stomatologa. Kiedyś ta „przyjemność” trwała nawet godzinę
... brrrr. Wiele radości sprawiła wszystkim możliwość wykonania gipsowych odlewów Pałacu Branickich, które zabraliśmy ze sobą. Pomimo zmęczenia, pełni wrażeń z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Siedlec, gdzie pod szkołą czekali stęsknieni Rodzice.


20 października: W Sali Widowiskowej Podlasie w Siedlcach odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych uczniom, którym zostało przyznane Stypendium I stopnia Prezydenta Miasta Siedlce. Wzięli w niej udział Prezydent Miasta Siedlce Pan Wojciech Kudelski, Przewodniczący Rady Miasta Pan Henryk Niedziółka, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce Pan Sławomir Kurpiewski. W Sali Widowiskowej Podlasie nie zabrakło również dumnych Rodziców, Dyrektorów i Nauczycieli z siedleckich szkół. W gronie nagrodzonych, 154 zostało wyróżnionych stypendiami I stopnia za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub rekreacyjno-sportowe na szczeblu ogólnopolskim lub międzynarodowym. Stypendia I stopnia z naszej szkoły otrzymało 23 uczniów:

Zuzanna Dziosa (VI b),
Julia Karabin (V d),
Maciej Karabin (V d),
Zuzanna Kielak (VI b),
Wiktoria Langowska (V d),
Maria Lichograj (V c),
Miłosz Lubelski (V b),
Karol Mateńko (VI a),
Aleksandra Michalska (VI b),

Wiktoria Trochimiak (V a),
Michał Wyrębiak (VI b),
Klaudia Wyspiańska  (VI b),
Julia Zybertowicz (VI b),
oraz 10 absolwentów:
Sebastian Barej,
Jakub Góralski,
Marcin Grochowski,
Mateusz Karczmarski,
Maciej Litwiński,
Hubert Lubelski,
Adrianna Mróz,
Gabriela Włodek,

Maciej Rosołek,
Piotr Żukowski


Stypendia II stopnia za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub rekreacyjno-sportowe na szczeblu regionalnym lub wojewódzkim otrzymało 319 osób, wśród nich znaleźli się również uczniowie i absolwenci naszej szkoły:

Zuzanna Janeczko (V c),
Karolina Kowalczyk (V a)
,
Klaudia Łęczycka (VI a)
,
Julia Rejewska (VI a)
,
Julia Słowińska (VI a)
Wszystkim stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Link do uroczystości
Link do filmu z uroczystości



17 października: Odbył się finał konkursu pt. "Przedszkolna Gra Edukacyjna 2014", organizowany przez Miejskie Przedszkole Nr 3 w Siedlcach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie "zeróweczki" pod kierunkiem p. Pauliny Gabryszewskiej. Konkurs składał się z dwóch etapów. W ramach I etapu wykonaliśmy przestrzenną pracę plastyczną z surowców wtórnych pt. "Drugie życie plastikowej butelki". Nasi uczniowie przygotowali śliczną świnkę – skarbonkę, która znalazła się na plakacie promującym konkurs oraz karmnik dla ptaków. Obie prace zakwalifikowały się do II etapu konkursu, a był nim Quiz, w którym dzieci mogły wykazać się wiedzą z zakresu przyrody, ekologii, segregacji śmieci. Do wygranej brakowało nam dosłownie kilku punktów. Mimo to, za udział otrzymaliśmy przepiękne nagrody w postaci książek przyrodniczych, przyborów szkolnych oraz pamiątkowych dyplomów. Będziemy robić wszystko, żeby za rok poprawić nasz wynik.



zdjęcie z siedlce.pl

15 października: Odbyło się uroczyste wręczenie nagród przyznawanych przez Prezydenta Miasta Siedlce z okazji przypadającego 14 października Dnia Edukacji Narodowej. Nagrodzonych zostało 61 nauczycieli ze wszystkich szkół i przedszkoli, prowadzonych przez UM Siedlce. Wśród wyróznionych pedagogów znalazły się dwie Panie z naszej szkoły - Agnieszka Protasiuk i Anna Szostak.



15 października: Na godzinie wychowawczej odbył się uroczysty apel, który wpisał się w ogólnopolskie obchody XIV  Dnia Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II - świętymi bądźcie”. Uczniowie klas IV –VI wraz  z wychowawcami mieli przyjemność obejrzeć przygotowany przez s. Urszulę Krasuską i p. Michała Woźniaka program słowno - muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II, którego wykonawcami byli uczniowie klasy Vb, Vc i VIb . Dekorację przygotowała s. Józefa Kwiatkowska. Na koniec akademii uczniowie złożyli papieżowi szczególne życzenia, które poleciały prosto do nieba, do samego Ojca świętego. Cała wspólnota szkolna zaśpiewała pieśń „Abba Ojcze”, było to naprawdę wzruszjące.



15 października: Z okazji dnia chłopaka uczniowie klasy Vc pod opieką wychowawcy - Pani Anny Szostak, obejrzeli spektakl muzyczny pt. "W pustyni i w puszczy". Przedstawienie dzięki pięknej muzyce, doskonale zatańczonym partiom tanecznym i streszczeniu historii dwojga przyjaciół wszystkim bardzo się podobało. Wiele emocji wywołała w uczestnikach próba rozpoznania ucharakteryzowanych koleżanek z klasy - Zuzi Janeczko i ze szkoły - Julii Słowińskiej i Klaudii Łęczyckiej. Dzięki temu spotkaniu z bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza, omawianie lektury będzie dla wszystkich czystą przyjemnością :)



13 października: W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, w której udział wzięli także emerytowani nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły.
Na początku uroczystości Dyrektor szkoły wręczył wyróżnionym nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły.
Następnie uczniowie z klasy 5D pod kierunkiem pani Anny Jeznach-Mierzejewskiej oraz chór przygotowany przez panią Wicedyrektor Agnieszkę Szymani zaprezentowali część artystyczną obrazującą w sposób humorystyczny ciężką pracę nauczycieli. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyli laurki przygotowane przez wychowanków i wychowawców świetlicy.


9 października: Odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. O godzinie 15.30 salę gimnastyczną wypełnili uczniowie klas A, B, C, natomiast uczniowie klas D, E i F przeżywali te same emocje od godziny 17.00. Uroczystość w dwóch turach przebiegała według tego samego scenariusza. Niebieskie birety na głowach pierwszoklasistów robiły wielkie wrażenie. W tym dniu niejedno małe uczniowskie serduszko zabiło mocniej, a w oku rodzica zakręciła się łza wzruszenia. Wprowadzenie sztandaru szkoły nadało uroczystości szczególnej rangi. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały prezentacji sztandaru szkoły, po czym złożyły przysięgę. Na ramieniu każdego ucznia spoczęło ogromne pióro w symbolicznym geście pasowania. Pasowania dokonał pan dyrektor Przemysław Anusiewicz. Pani wicedyrektor Anna Pluta wręczyła każdemu uczniowi nowiutką, lśniącą tarczę uczniowską. Były uśmiechy i gratulacje. W obecności pani wicedyrektor Agnieszki Szymani pierwszoklasiści złożyli „podpisy” w formie odcisku palca wskazującego w pamiątkowej księdze. Następnie wysłuchaliśmy części artystycznej, na którą złożyły się wiersze i piosenka zaśpiewana w wielkim uczniowskim chórze przy akompaniamencie dźwięków pianina. Po oficjalnych uroczystościach dzieci z poszczególnych klas udały się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez  rodziców.



8 października: Dzisiaj w szkole gościliśmy pisarza książek dla dzieci i młodzieży - pana Pawła Beręsewicza. Przyjechał spotkać się z uczniami klas 4-6 na zaproszenie p. Jolanty Niewęgłowskiej. Paweł Beręsewicz to tłumacz, leksykograf, autor wierszy i popularnych powieści np. o rodzinie Ciumków. Był wielokrotnie nagradzany, otrzymał m.in. Nagrodę Literacką m. st. Warszawy, Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego czy III nagrodę w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. W swoich książkach porusza wiele zagadnień bliskich współczesnemu młodemu czytelnikowi: pisze o rodzinie, o miłości, o reklamie. Pojawiają się także trudne tematy wojenne. Spotkanie bardzo podobało się uczniom i nauczycielom. Autor barwnie opowiadał o swoich książkach, także tych najnowszych, oraz odpowiadał na pytania z sali. Na koniec był czas na autografy.


4 października 2014 r.: Nasza szkoła wybrała się na wycieczkę rowerową do Stoku Wiśniewskiego. Pogoda dopisała, uczestnicy również. Wycieczka odbyła się w ramach projektu MEN "Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły". A oto relacja z wycieczki przygotowana przez uczennicę klasy VI b – Zuzannę Kielak.



1 października: Klasa 5d, pod opieką p. Anny Jeznach – Mierzejewskiej i p. Doroty Świderskiej, wzięła udział w wycieczce na Farmę Iluzji. Dzieci miały okazję zobaczyć magiczne miejsca takie jak: Latająca Chata Tajemnic, Tunel Zapomnienia, Muzeum Iluzji, Labirynt Luster. Dużo atrakcji sprawiło, że wróciliśmy pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień.


30 września: Uczniowie klasy IV d, pod opieką Pani Agnieszki Szczuchniak i Pani Marty Kamiejsy, wybrali się na wycieczkę do Żelkowa z okazji dnia chłopaka. Na miejscu czekała na nich moc atrakcji. Chłopcy mogli grać w piłkę nożną, a dziewczynki mogły skakać na trampolinie lub grać w koszykówkę. Graliśmy z rodzicami w dwa ognie. Opiekunowie i rodzice  przygotowali stół z pysznymi przekąskami i słodyczami. Po zabawie wszyscy zebraliśmy się przy ognisku, aby upiec sobie kiełbaski. Gdy zjedliśmy już ciepły posiłek, kontynuowaliśmy zabawę. Później dziewczynki złożyły chłopcom życzenia. Zabawa była przednia. Wszyscy wrócili do domów z uśmiechami na ustach.



26 września: Uczniowie klas 1a, 2c i 3c także tego samego dnia aktywnie spędzali czas w Krainie Przygód w Iganiach. Dzieci pod opieką opiekunów zjeżdżały na linie, jeździły bryczką zaprzężoną do konia, jeździły kładem. Miały też okazję grać w wirtualne kręgle. Uczniowie wzięli także udział w zawodach - w wyznaczonym czasie mieli udoić jak najwięcej mleka od sztucznej krowy.



26 września: Klasy 1b, 1c, 1d, 1e i 1f pod opieką swoich wychowawczyń udały się w podróż do Krainy Przygód w Iganiach.


23 września: Klasy 6a i 6b, pod opieką nauczycieli, obejrzały niezwykle poruszający spektakl „noc im śmiertelne okrywała rany… a oni…” poświęcony 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przygotowało go siedleckie Centrum Kultury i Sztuki. Inscenizacja była oparta o twórczość poetycką uczniów liceów, gimnazjów i szkół podstawowych. Między innymi wykorzystano wiersze naszych uczennic: Julii Zybertowicz i Natalii Golec z 6b. Kilka miesięcy temu klasa wzięła udział w warsztatach poetyckich, przeprowadzonych przez Siedlecką Grupę Literacką Witraż, zaproszoną do szkoły przez p. Jolantę Niewęgłowską. Spektakl był przeplatany piosenkami z czasów powstania, zaś pełne emocji wiersze, wykonywane przez młodych aktorów, sprawiły, że niejednemu widzowi zakręciła się łza w oku.



23 września: Na lekcjach plastyki uczniowie klas czwartych zapoznawali się z formami sztuki współczesnej. Klasy 4c i 4a wykonały instalacje plastyczne w pracowni. Ich tematem było określenie swojego miejsca w społecznej przestrzeni klasy. Dla uczniów było to nowe doświadczenie, które sprawiło im wiele radości.


18 września: Nasza szkoła wzięła udział w zorganizowanych przez miasto Siedlce rowerowych zawodach zręcznościowych dla szkół podstawowych, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Nasza reprezentacja pod opieką p. Rafała Piątka, której skład poniżej podajemy, zajęła trzecie miejsce:
Julia Słowińska 6A
Zuzanna Dziosa 6B
Julia Zybertowicz 6B
Mateusz Redesiuk 6B
Michał Wyrębiak 6B

Gratulujemy



15 września: 16 i 17 czerwca 2014 r. w ramach projektu "Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły"  odbyło się szkolenie dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: p. Zuzanna Kielak, p. Kalina Celińska, p. Aneta Karczmarska, p. Marta Senenko - Lichograj, p. Agnieszka Szczuchniak i p. Beata Ługowska. Profesjonalni trenerzy każdą grupę oddzielnie edukowali na temat: "Co należy zmienić, by uczniowie i rodzice chcieli się angażować w życie szkoły?". Zadaniem podsumowującym wyniki szkolenia było przeprowadzenie w swoich szkołach debaty (w trzech grupach: uczniowie, rodzice, nauczyciele) na w/w pytanie. Wyniki  pracy, która w naszej placówce została wykonana za pomocą ankiet prezentowaliśmy 15 września 2014 r. na warsztatach. Tym razem już wszyscy pracowaliśmy w jednej grupie. Celem naszej współpracy było wytyczenie zadania, w którym wezmą udział uczniowie, rodzice i nauczyciele. Praca była bardzo burzliwa, a jej owocem jest zaplanowana na 4 października szkolna wycieczka rowerowa do Stoku Wiśniewskiego, na którą serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, dyrekcję szkoły i nauczycieli. A oto kilka zdjęć z naszych warsztatów.


12 września: Odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczne nt. "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach: asp. szt. Januszem Cabajem oraz mł. asp. Edytą Barycką. Uczniowie oddziału przedszkolnego, klas pierwszych i drugich rozmawiali z policjantami o swoim bezpieczeństwie podczas drogi do i ze szkoły. Dowiedzieli się również jak właściwie poruszać się w ruchu drogowym. Na zakończenie obejrzeli krótki film animowany stworzony specjalnie do edukacji tak młodych użytkowników naszych ulic.

10 września: Został zaprzysiężony Samorząd Uczniowski. Na uroczystym apelu Pan Dyrektor przekazał symboliczny klucz do szkoły na ręce przewodniczącej SU - Zuzanny Kielak, uczennicy klasy 6b. Zastępcami przewodniczącej zostali: Jakub Siłuszyk z klasy 6b oraz Joanna Wyrzykowska z klasy 5b. Przedstawiciele SU złożyli obietnice, iż będą dbali o właściwą atmosferę nauki, o czystość, ład i porządek. Jako myśl przewodnią przyjęli słowa patrona szkoły: „Ojczyzna - Nauka - Cnota”. Następnie uczniowie klas VI – Zuzanna Kielak i Karol Mateńko przedstawili normy i zasady panujące w szkole.



(dodatkowe zdjęcia z rozpoczęcia u maluchów)

1 września: Dziś zabrzmiał pierwszy dzwonek! O 8 rano, odświętnie ubrani uczniowie uczestniczyli we Mszy Św. w Kościele Katedralnym. Potem przeszli do szkoły, gdzie odbyły się uroczyste akademie. Jako pierwsi nowy rok szkolny rozpoczęli uczniowie klas 0-I. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały przemówienia dyrektora szkoły p. Przemysława Anusiewicza. Następnie obejrzały występ starszych kolegów z klasy III a, przygotowany pod kierunkiem p. Beaty Ługowskiej. Uczniowie z klasy IIIa zaprezentowali program artystyczny również dla dzieci z klas II i III. Pan dyrektor przecinając wstęgę, uroczyście otworzył nowy rok szkolny 2014/2015. Podczas inauguracji roku szkolnego pamiętaliśmy o poległych w czasie II wojny światowej. Delegacja uczniów z klasy V d pod opieką wychowawcy p. Anny Jeznach - Mierzejewskiej udała się na pobliski cmentarz, by złożyć kwiaty pod Pomnikiem Dzieci Zamojszczyzny.
Klasy 4-6 wysłuchały przemówień pana dyrektora Przemysława Anusiewicza i ks. proboszcza Eugeniusza Filipiuka. Potem obejrzały część artystyczną w wykonaniu uczniów klasy 6b, przygotowanych pod kierunkiem p. Jolanty Niewęgłowskiej oraz wysłuchały występu szkolnego chóru prowadzonego przez p. Agnieszkę Szymani. Wiersze i piosenki mówiły nie tylko o letnim odpoczynku. Występujący uczniowie wspomnieli o przypadającej dziś 75. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej oraz obchodzonej miesiąc temu 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Potem wszyscy przeszli do klas. Skończyły się beztroskie wakacje, czas wrócić do nauki, książek i klasówek. Kolejne wakacje za rok!


26 sierpnia: L
ist okolicznościowy Rzecznika Praw Dziecka, Pan Marka Michalaka, skierowanego do uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 (treść listu)


wydarzenia z roku szkolnego 2013/2014
wydarzenia z roku szkolnego 2012/2013
wydarzenia z lat 2009-2012

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego