- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza

Idź do spisu treści

Menu główne

ROK SZKOLNY 2015/2016

23 i 25 luty 2016 r.: W naszej szkole odbyły się spotkania informacyjne dla rodziców uczniów na temat „Zapobiegania problemowi narkotyków i dopalaczy w szkołach”. Przeprowadził je asp. szt. Sławomir Stefaniak, który w jasny i ciekawy sposób  omówił najważniejsze zagadnienia dotyczące tego problemu.

Bardzo dziękujemy Miejskiej Komendzie Policji w Siedlcach za współpracę!!!



17 luty 2016 r.: Uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w apelu, zorganizowanym w celu podsumowania wyników w nauce, frekwencji i zachowania w pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/2016.
Pan dyrektor Przemysław Anusiewicz wręczył dyplomy uczniom, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w konkursie Alfik Matematyczny. Należą do nich: Maciej Karabin, Mikołaj Taczalski
i Maksym Mnich.
W bieżącym roku szkolnym 13 uczniów  klas czwartych wstąpiło w szeregi Szkolnego Koła Caritas . Pan dyrektor Przemysław  Anusiewicz wręczył  legitymacje członkowskie: Zuzannie  Barei, Wiktorii Gotowickiej, Magdalenie Jabkowskiej, Aleksowi Kaliniakowi, Małgorzacie Kołodziejak, Natalii Korszeń, Gabrieli Kowalczyk, Wiktorii Kruk, Zofii Lichograj, Aleksandrze Marciniak,  Amelii Paczuskiej, Małgorzacie Roman i Maciejowi Wyrębiakowi.
Przed nimi i pozostałymi członkami koła kolejne wyzwanie – zbiórka żywności o długim terminie ważności  dla korzystających ze stołówki Caritas. Zachęcam wszystkich uczniów do podzielenie się posiłkiem zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu.

Opiekun SKC Teresa Szyba


31 stycznia 2016 r.: Pierwszy semestr w klasie I F był pełen wrażeń. Dzieci wraz z wychowawcą Eweliną Protasewicz uczestniczyły w wielu ciekawych lekcjach, m.in. tych prowadzonych przez ich rodziców.
Stworzyliśmy klasową akcję czytelniczą „Rodzice czytają, dzieci słuchają”, a także odbyła się „Zielona lekcja z leśnikiem”- tatą jednej z uczennic. Tłumnie odwiedzili nas również dziadkowie z okazji klasowych obchodów Dnia Babci i Dziadka. Braliśmy udział w świątecznych warsztatach plastycznych oraz konkursie „Świąteczna kolorowanka” (z sukcesami!). Odwiedziliśmy Muzeum Regionalne oraz Bibliotekę Miejską. Czekały na nas również atrakcje andrzejkowe, mikołajkowe, świąteczne i karnawałowe, a także dzień, w którym mogliśmy wcielić się w różne postaci z ulubionych książek. Nie zapominaliśmy też o ruchu na świeżym powietrzu, spacerach oraz przygotowywaniu zdrowych posiłków. Nie możemy doczekać się nowego semestru!


31 stycznia 2016 r.: „Podaruj mydło Bezdomnemu” - taki tytuł nosiła akcja charytatywna podjęta przez społeczność naszej szkoły na rzecz Noclegowni dla Bezdomnych Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Siedlcach mieszczącej się przy ulicy Warszawskiej 133.
Inicjatywa tej akcji powstała w odpowiedzi na apel Prezydenta Miasta Siedlce o udzielanie różnorakiej pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym.
Uczniowie naszej szkoły wykazali się wielką ofiarnością podczas zbierania kostek mydła dla osób przebywających w Noclegowni dla Bezdomnych.
Za podjęcie tej społecznej akcji i solidarność z najbardziej potrzebującymi w imieniu Bezdomnych dziękują:

Samorząd Uczniowski,
Nauczyciele religii,
Szkolne Koło Caritas



27 stycznia 2016 r.: W Nadleśnictwie Siedlce odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Funkcje Lasu”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: za wiedzę ogólną na temat lasu i za największą ilość rozpoznanych roślin. Laureatką konkursu w kategorii na znajomość roślin leśnych została uczennica naszej szkoły Justyna Szczygielska, która zajęła I miejsce. W drugiej kategorii Justynka zajęła IV miejsce. Jesteśmy dumni z sukcesów uczennicy, która jako jedyna otrzymała nagrody i dyplomy w dwóch kategoriach. Rodzicom Justynki i dziękuję za pomoc w przygotowaniu córki do konkursu.

Teresa Szyba


27 stycznia 2016 r.: Uczniowie klasy 1 e razem z wychowawczynią Emilią Maksymiuk wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Muzeum Regionalnego w Siedlcach. W bibliotece, dzieci przywitała pani bibliotekarka, która opowiedziała o specyfice swojej pracy. Uczniowie zapoznali się z budową książki oraz różnymi jej rodzajami. Mieli również okazję podyskutować na temat wartości książek oraz o zasadach ich użytkowania. Pierwszoklasiści  obejrzeli również w muzeum wystawę pt. "Podsiedlecka wieś". Słuchali  ciekawostek na temat życia w dawnych czasach na wsi. Na koniec nauczyli się prać ręcznie na tarze. Uczniowie i wychowawczyni serdecznie dziękują za możliwość skorzystania z ciekawych lekcji.



22 stycznia 2016 r.: Klasa 1e razem z wychowawczynią Emilią Maksymiuk wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa Siedlce. W  sali edukacyjnej, wyposażonej w sprzęt multimedialny i audiowizualny, mogliśmy podziwiać ekspozycje  przyrodnicze.  Uczniów przywitała pani  Regina Klimaszewska, która zorganizowała pogadankę na temat pracy nadleśnictwa i leśniczego. Przypomniała uczniom wygląd i nazwy drzew rosnących w lesie i ich owoców oraz leśnych zwierząt. Przeprowadziła również dyskusję na temat dokarmiania zwierząt zimą. Dzieci miały okazję obejrzeć eksponaty zwierząt, wysłuchać ich odgłosów oraz pooglądać ciekawe ilustracje. Na koniec uczniowie obejrzeli dwa filmy: „Wycieczka do lasu”, który przedstawiał las w czterech odsłonach: wiosną, latem, jesienią i zimą oraz „Zachowanie w lesie”. Na pożegnanie dzieci otrzymały  książki przyrodnicze. Uczniowie z radością opowiadali o wyprawie do nadleśnictwa. Dziękujemy Nadleśnictwu Siedlce za zorganizowanie ciekawej lekcji.

20 stycznia 2016 r.: W naszej szkole odbyły się przedstawienia profilaktyczne Teatru Kurtyna z Krakowa. Uczniowie klas drugich i trzecich wraz z opiekunami mogli obejrzeć sztukę pt. „Z miłości do Serduszka”. Była to bajka profilaktyczna na temat wiedzy o zdrowiu i dobrej kondycji fizyczno- psychicznej człowieka. Widzowie poznali tajniki zachowania diety, wpływu zajęć ruchowo- sportowych na stan zdrowia, niepożądanych skutków wszelkich szkodliwych dla człowieka uzależnień. Uczniowie otrzymali praktyczne wskazówki do właściwego korzystania z mediów elektronicznych. Zwrócono również uwagę na systematyczność w nauce i pracy oraz szacunek dla opiekunów, dbałość o język komunikacji i tolerancję dla odmienności etnicznej.
Uczniowie klas 4 – 6 obejrzeli przedstawienie „Twój wybór”, w którym zwrócono uwagę na problemy wieku dojrzewania oraz związane z momentem przejścia młodzieży ze szkoły podstawowej do gimnazjum. Zwrócono uwagę na zagrożenia związane z budowaniem indywidualnej pozycji w nowej grupie rówieśniczej, przemoc i agresję werbalno- fizyczną w środowisku szkolnym,  problem agresji elektronicznej (agresja uprzedzeniowa,  mobbing, agresja wobec pokrzywdzonych) oraz  profilaktykę używek: alkohol, nikotyna, środki psychoaktywne.


12 stycznia 2016 r.: Uczniowie klas szóstych z naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Próbnego Sprawdzianu, który przygotowało wydawnictwo Operon. Sprawdzian rozpoczął się o godz. 9.00 i składał się z dwóch części: pierwsza z nich dotyczyła języka polskiego i matematyki, druga- wiedzy z języka obcego- jęz. angielskiego.
Zadania z języka polskiego i matematyki miały formę zamkniętą i otwartą. Wśród zadań otwartych  z języka polskiego uczniowie musieli zmierzyć się z napisaniem opowiadania z dialogiem.
Dzięki regularnie przeprowadzanym próbnym sprawdzianom  uczniowie mogą poczuć przedsmak czekających ich emocji związanych z końcowym sprawdzianem wiedzy.



12 stycznia 2016 r.: Koło przyrodnicze to forma aktywności uczniów, którzy pod okiem nauczyciela p. Grażyny Malinowskiej realizują swoje dziecięce pasje. Ciekawe zajęcia z wykorzystaniem mikroskopu optycznego rozwijają zainteresowania. Młodzi przyrodnicy, oglądając gotowe preparaty mikroskopowe, poznają budowę anatomiczną roślin i zwierząt. Tkanki człowieka, budowa skóry, mięśni, komórek nerwowych, krwi są inspiracją do zadawania wielu pytań.
W grupie dzieci słychać radosne wołania: „Zobacz co mam, ale fajna komórka, proszę pani to mój mięsień, a gdzie on jest….” Pozostaje wierzyć, że poświęcony uczniom czas będzie  początkiem  głębszego poznania przyrody ożywionej.



ze strony podlasie24.pl

7 stycznia 2016 r.: W święto Objawienia Pańskiego po raz trzeci w Siedlcach odbył się przemarsz Orszaku Trzech Króli. W tym roku  wzięli w nim udział członkowie Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły. Dzieci nie przestraszył duży mróz i pod opieką siostry Urszuli Krasuskiej przemaszerowały przez nasze miasto oddając hołd Nowonarodzonemu Chrystusowi.
Dziękujemy bardzo Dzieciom i ich Rodzicom za udział w  Orszaku Trzech Króli. S. Urszula Krasuska i Teresa Szyba.


5 stycznia 2016 r.: Koniec roku kalendarzowego przyniósł miłą wiadomość dla jednej z naszych uczennic. Natalia Skarus z 6a, przygotowana przez panią Jolantę Niewęgłowską, otrzymała wyróżnienie za opowiadanie Wybieram bibliotekę w konkursie literackim ogłoszonym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Gratulujemy!





22 grudnia 2015 r.: Już od dwóch lat wychowawcy świetlicy przeprowadzają akcję „Świąteczna kartka dla naszych szkolnych sąsiadów”.
W tym dniu wychowankowie świetlicy pod opieką wychowawców p. A Budek, p. P. Pluty, p. A. Dziewulskiej roznieśli i wrzucili do skrzynek na listy ok. 200 przygotowanych wcześniej kartek z życzeniami świątecznymi.
Akcja została pozytywnie odebrana. Mieszkańcy ul.10-go Lutego ciepło i życzliwie przyjęli dzieci częstując ich cukierkami.



21 grudnia 2015 r.: Jasełka to widowisko o bardzo długiej tradycji. Wywodzi się ze średniowiecznych misteriów franciszkańskich, a w Polsce urządza się je od XVI wieku.
21 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Siedlcach także wpisano się w tę tradycję, ale w dość nietypowy sposób. Tym razem w role Świętej Rodziny, pasterzy i innych postaci wcielili się nauczyciele Czwórki. Nie jest to ich debiut, kilka miesięcy temu, z okazji Dnia Dziecka pracownicy i rodzice zrobili swoim wychowankom prezent w postaci przestawienia Trzewiczki szczęścia. Teraz, na fali tamtego powodzenia, w tajemnicy przed dziećmi, przez kilka tygodni nauczyciele przygotowywali jasełka. Musieli wykazać się dużą dozą dystansu do samych siebie przebierając się w różne niezwykłe kostiumy i  wielu z nich na pewno musiało sobie radzić ze stresem. Dużą radość sprawiło uczniom oglądanie swoich pedagogów w tych tak nietypowych dla siebie rolach. Maluchy patrzyły jak zaczarowane, tylko co jakiś czas słychać było z widowni: To chyba pani/pan od… Na scenie spierały się grupy aniołów i diabłów. Te ostatnie usiłowały przeszkodzić w narodzinach Chrystusa. Oczywiście dobro zwyciężyło i cała społeczność szkoły mogła zaśpiewać Bóg się rodzi, moc truchleje…

JN


7 grudnia 2015 r.: Pan Dyrektor z delegacją z naszej szkoły uczestniczył w uroczystości Święta Patrona w Zespole Oświatowym w Żelkowie-Kolonii. W ramach uroczystości zorganizowano sympozjum naukowe pod hasłem "Przyroda mnie zachwyca". Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.



2 grudnia 2015 r.: Kilka dni temu obchodziliśmy uroczyście święto patrona naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas brali udział w wielu konkursach: plastycznych, recytatorskich, przygotowywali prezentacje o życiu i twórczości Adama Mickiewicza. Jedną z głównych nagród były warsztaty kulinarne, ufundowane przez polsko-litewską restaurację Kochanówka. 2 grudnia uczniowie, pod opieką pań: Jolanty Niewęgłowskiej i Haliny Matuły, powędrowali na ulicę Kochanowskiego do restauracji, gdzie spędzili pracowity poranek. W przytulnej sali Kochanówki uczyli się jak robić pierogi z truskawkami, serem, jabłkiem. Fachowych rad udzielali bardzo sympatyczni pracownicy. Na koniec wszyscy uczestnicy warsztatów zajadali ze smakiem gorące pierogi. Chyba jeszcze nigdy nie były tak dobre!


1 grudnia 2015 r.: Z okazji zbliżających się Mikołajek oraz Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas: 1a, 1d, 1g oraz 2b, pod opieką p. Martyny Kurpiewskiej, p. Pauliny Gabryszewskiej oraz p. Agnieszki Sakowicz uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Pierwszym punktem programu był pobyt w Fabryce Bombek Fogiel. Każdy uczestnik zobaczył jak w tradycyjny sposób powstają najpiękniejsze ozdoby choinkowe i jak są misternie dekorowane. Następnie odbyły się warsztaty, w czasie których dzieci własnoręcznie zdobiły i malowały bombki choinkowe.
Po pracowitych warsztatach udaliśmy się do Manufaktury Cukierków, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć pokaz ręcznego wykonywania cukierków metodą z XVII w. Podczas pokazu dzieci musiały być uważnymi obserwatorami, gdyż na koniec odbył się quiz ze słodkimi nagrodami  oraz degustacja wykonanych przez cukierników słodyczy. Pychota! Co to była za radość! Nie tylko na buziach dzieci, ale i pań.
Kolejnym punktem było zwiedzanie wystawy samolotów oraz sprzętu wojskowego w Muzeum Wojska Polskiego. Następnie udaliśmy się do restauracji Rozdroże na smaczny obiad.
Ostatnią atrakcją wycieczki był pobyt w Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie. Tysiące kolorowych światełek sprawiły, że wszyscy poczuliśmy się jak w bajce. Spacerowaliśmy po Magicznym Ogrodzie Króla, w którym rośliny i owady były większe niż ludzie. Obejrzeliśmy również niezwykły pokaz w Ogrodzie Wyobraźni, który rozświetlał się w rytm muzyki klasycznej.
Po dniu pełnym niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Siedlec, w których też już widać zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.



30 listopada 2015 r.: Klasy 5d, 5b, 5a wraz z opiekunami p. Katarzyną Karpiarz, p. Mają Barszczak i p. Damianem Guzkiem uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym jej punktem był spektakl teatralny pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w Teatrze Kamienica. Uczniowie zobaczyli nastoletnią bohaterkę Anię Shirley, która walcząc o swoje marzenia, roztaczała wokół siebie wielką radość i miłość. Przygody bohaterki, znanej z lektury, zachwyciły publiczność. Następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy, gdzie zwiedzaliśmy trasę ekskluzywną. Już wiemy, co widzą goście VIP podczas meczów czy koncertów.  Ostatnim punktem naszej wycieczki był park trampolin „Hangar 646”, tam na 2700 metrów kwadratowych mogliśmy łączyć rozrywkę ze sportem. Wróciliśmy do Siedlec zmęczeni lecz zadowoleni:)

Dzień patrona okiem TV Siedlce



26 listopada 2015 r.: Z okazji 160. rocznicy śmierci Adama Mickiewicza – Patrona naszej szkoły  został napisany projekt edukacyjny pt. „Świat ten jest czysta bajka….”. W październiku i listopadzie 2015 r. społeczność szkoły wzięła udział w realizacji zaplanowanych zadań. Zorganizowaliśmy akcję „Czwórka czyta dzieciom”, w czasie której nasi uczniowie mieli okazję posłuchać utworów czytanych przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej.
Uczniowie klas IV – VI czytali utwory Adama Mickiewicza dzieciom z klas I – III, a nauczyciele  poezję uczniom i rodzicom w czasie wieczornicy. Został przygotowany specjalny numer gazetki „Czwórka z plusem”, poświęcony Adamowi Mickiewiczowi, wystawa fotograficzna „Nowogródek i okolice po latach” oraz wystawy prac plastycznych. Uczniowie wykonali albumy „Twórczość Adama Mickiewicza lub książka kucharska na podst. Pana Tadeusza”, kalendarium życia i twórczości poety oraz prezentacje multimedialne poświęcone Adamowi Mickiewiczowi.
26 listopada odbyły się akademie, przygotowane przez uczniów klasy IId i IIIb pod kierunkiem p. Iwony Piekarskiej i p. Marii Kańskiej oraz Vd pod kierunkiem p. Katarzyny Karpiarz. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny pod opieką pani wicedyrektor Agnieszki Szymani. W Kąciku Patrona zuchy z naszej szkolnej drużyny pełniły wartę.
27 listopada zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom konkursów.
Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole podstawowej nr 4 w Siedlcach i restaurację „Kochanówka”.
Laureatkami konkursu plastycznego „Bajki Adama Mickiewicza” zostały:

  • Klaudia Siewiera kl. I g,

  • Oliwia Liczewska kl. I b,

  • Aleksandra Kanicka kl. I f,

  • Natalia Póltorzycka kl. II f,

  • Kinga Domańska kl. II f,

  • Liliana Olszewska  kl. II f,

  • Adrianna Iwanek kl. III b,

  • Karolina Mirosz  kl. III a,

  • Oliwia Płudowska  kl. III b

Wyróżnienia w Konkursie Recytatorskim „Świat ten jest czysta bajka” zostały przyznane następującym uczniom:

  • Joanna Korniluk VIc

  • Justyna Szczygielska VIa

  • Aleksandra Waldzińska Vd

  • Olga Woźniak Vd

  • Maksym Mnich IVc

W konkursie na postać z twórczości Adama Mickiewicza z figur geometrycznych zwyciężyli:

  • miejsce 1. - Kinga Kicka kl. VIb

  • miejsce 2. - Aleksander Błaszczak kl. Vb

  • miejsce 3. - Anna Kozak kl. Vb

W konkursie na portret Adama Mickiewicza wykonany za pomocą cyfr:

  • miejsce 1. - Iliana Iwińska kl.Vc

  • miejsce 2. - Roksana Malinowska kl.Vc

  • miejsce 3. - Kinga Redesiuk kl.VIb

Za wykonanie kalendarium życia i twórczości Adama Mickiewicza wyróżnione zostały uczennice:

  • Karolina Kowalczyk kl.VIa

  • Kinga Redesiuk kl.VIb

  • Dominika Kowalczyk kl.VIb

  • Aleksandra Mućko kl.VIb

  • Joanna Wyrzykowska kl. VIb

  • Magdalena Kozieł kl.VIb

Dyplomy otrzymali także:
Za przygotowanie prezentacji „Podróże Adama Mickiewicza”

  • Maciej i Julia Karabin kl. VId

Za opracowanie „Wydania kulinarnego Pana Tadeusza”:

  • Amelia Paczuska kl. IVb

Za przygotowanie książki kucharskiej „Uczta w Soplicowie”:

  • Julia Barej kl.VIc

  • Antonina Barej kl.Ia

Za przygotowanie albumu „Adam Mickiewicz”:

  • Natalia Salwa kl. IVb

Wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu, serdecznie dziękujemy, a laureatom konkursów życzymy kolejnych sukcesów.


26 listopada 2015 r.: W etapie międzyszkolnym konkursu „ MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA” pod patronatem Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach reprezentowali nas zwycięzcy szkolnego etapu konkursu:
Katarzyna Mućko klasa 6b
Oliwia Soczewka klasa 6d
Natalia Skarus klasa 6a
Etap szkolny  odbył się 14 listopada 2015 r. W konkursie wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły. Każdy z uczestników miał do zaprezentowania dwa teksty. Jeden z nich był wybrany i opracowany przez danego ucznia, drugi był fragmentem przygotowanym przez nauczycieli bibliotekarzy i należało go wylosować. Wszystkie osoby poradziły sobie rewelacyjnie. Wybranie zwycięzców nie było łatwe. Jury oceniało technikę czytania, ekspresję oraz interpretację fragmentu.



25 listopada 2015 r.: Obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji nasza szkoła wzięła udział w akcji zbierania pluszowych maskotek dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. Oprócz maskotek zebraliśmy także wiele gier planszowych, książek, artykułów plastycznych itp. Odzew ze strony dzieci i rodziców przerósł nasze oczekiwania. Zebraliśmy naprawdę bardzo dużo! We wtorek 25 listopada wolontariusze przekażą wszystkie zabawki dzieciom, zorganizują na oddziałach gry i zabawy oraz malowanie marzeń.
Podopieczni Fundacji Mam Marzenie (która była inicjatorem ogólnopolskiej akcji) bardzo często w trakcie pierwszego spotkania z wolontariuszami tulą się do swoich ulubionych maskotek, często pluszowe maskotki pomagają poznawać dziecięce marzenia. Już wiemy, że czasami za niewielką kwotę można podarować komuś szczęście i sprawić, że w tych trudach walki z chorobą pojawi się tęcza.

Dziękujemy wszystkim z całego serca!
Koordynatorzy akcji p. Karolina Sobol, p. Ewa Marciniuk



20 listopada 2015 r.: W naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Tego dnia głośniej niż zwykle uczniowie mówili, że dzieci mają swoje prawa, przypominali, że należy ich zawsze przestrzegać. Aby zwrócić uwagę wszystkich dorosłych, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa, uczniowie klas 5b i 6c pod opieką pani Anny Szostak i pani Agnieszki Szymani przygotowali krótki program artystyczny, którego myślą przewodnią były słowa Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Apel rozpoczęła pani Agnieszka Szymani, która odczytała wszystkim zebranym list Rzecznika Praw Dziecka w Polsce pana Marka Michalaka, z którym można zapoznać się klikając na ten link. Uczniowie klasy 5b oraz 6c zaprezentowali scenki, które obrazowały zapisy Konwencji o Prawach Dziecka. Scenki przeplatane były informacjami dotyczącymi genezy dokumentu oraz utworami poetyckimi. Wszyscy uczniowie trzymali kolorowe balony, bo chociaż mówili o bardzo ważnych sprawach, są przecież dziećmi.



18 listopada 2015 r.: Uczniowie klasy 6a, przygotowani przez panią Aleksandrę Stecińską – Wymiatał,  przedstawili rodzicom i rodzeństwu spektakl w wersji anglojęzycznej pt. „Czerwony Kapturek” . Sztuka okazała się sukcesem. Ładne stroje i ciekawe rozwiązania sceniczne bardzo podobały się wszystkim zgromadzonym.  Zły wilk i pojawiający się nagle pan leśniczy wzbudzał żywą reakcję młodszego rodzeństwa. Sztukę dodatkowo wzbogacały melodyjne piosenki.  Nauka języków obcych może być naprawdę przyjemna!



17 listopada 2015 r.: W naszej  szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie. Na zaproszenie pani Jolanty Niewęgłowskiej, odwiedziła nas znana pisarka, ilustratorka, krytyk literacki i juror konkursów jednocześnie – pani Joanna Olech. Jej obsypane nagrodami książki, np.  „Dynastia Miziołków” czy „Pompon w rodzinie Fisiów” od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników w różnym wieku, a ich fragmenty zamieszczane są w szkolnych podręcznikach. Spotkanie było bardzo dynamiczne i skrzyło się humorem. Pani Olech niezwykle barwnie opowiadała o tym jak zostać pisarzem. Przedstawiała bohaterów swoich powieści i organizowała quizy, w których brali udział wybrani uczniowie. Jednym z trudniejszych zadań było wymyślenie niezwykłej historii o smokach. Z dumą możemy stwierdzić, że nasi uczniowie świetnie sobie  z tym poradzili. Pani Olech pokazywała także tłumaczenia swoich książek oraz maskotki przedstawiające smoka – bohatera jednej z nich. Na koniec pani wicedyrektor Anna Pluta podziękowała pisarce za przybycie a uczniowie z klasy piątej wręczyli jej kwiaty. Po spotkaniu ustawiła się długa kolejka czytelników chcących otrzymać autograf.



16 listopada 2015 r: Był dniem bardzo emocjonującym dla uczniów z klasy 1 E i 1 F oraz pań: Emilii Maksymiuk, Eweliny Protasewicz i Anny Celińskiej – Spodar. Z okazji zbliżających się mikołajek pierwszaki wybrały się do Warszawy do Fabryki Bombek oraz Muzeum Bajki, Baśni i Opowieści MuBaBao w Konstancinie Jeziorna. W Fabryce Bombek uczniowie mieli okazję poznać sposób wykonywania ozdób choinkowych oraz samodzielnie pomalować i ozdobić bombkę. W muzeum dzieci miały równie ciekawy program m.in.: warsztaty sztuki opowiadania „Tworzenie słowem, kreatywności „Kuferek osobliwości”, skutecznej prezentacji „Wizerunek z charyzmą”, animacje z klockami MuBaBaO w tym animacja „Podróż na wyspę skarbów”. To był udany dzień.



wyróżniona praca Filipa

16 listopada 2016 r.: Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Franciszkańskiej. Filip Kubak z klasy 6 c kolejny raz zdobył wyróżnienie.

Poniżej znajdują się linki do prac naszych uczniów.

http://olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl/olimpiada/2015-2016-szkola_podstawowa/finalisci_pastele_4-6.htm
http://olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl/olimpiada/2015-2016-szkola_podstawowa/z10-wegiel-4-6.htm



12 listopada 2015 r.: W Muzeum Regionalnym w Siedlcach odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom Powiatowego Konkursu Plastycznego „MOJE ULUBIONE MIEJSCE W OJCZYŹNIE”. Konkurs został zorganizowany przez  Muzeum Regionalne w Siedlcach w ramach dwunastej edycji uroczystości „Dni Niepodległej”. Laureatkami konkursu zostały dwie uczennice naszej szkoły z klasy 5 d: Daria Kruś  i Oliwia Staręga. Serdecznie gratulujemy (w  kategorii klas 4-6 zgłoszono  aż 164 prace!).

Życzymy dalszych sukcesów.



klasy młodsze                                                                      klasy starsze

goście z Litwy

10 listopada 2015 r: Świętowaliśmy w naszej szkole 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu odbyły się uroczyste akademie dla klas 1-3 i 4-6. Młodszym uczniom ważne daty, postacie i wydarzenia przybliżyły klasy 2a i 2c pod opieką pań wychowawczyń Karoliny Sobol i Ewy Marciniuk, a starszym klasa 6d pod opieką pani wychowawczyni Anny Jeznach-Mierzejewskiej. Prezentację multimedialną przygotował pan Rafał Piątek, a dekorację pani Agnieszka Banaś. Występom towarzyszył chór szkolny pod kierunkiem pani wicedyrektor Agnieszki Szymani.



6 listopada 2015 r.: W naszej szkole po raz pierwszy w tym roku zostały zorganizowane Dni Języków Obcych. Z tej okazji odbyły się dwa przedstawienia. Klasy 2-4 miały okazję obejrzeć bajkę „Czerwony Kapturek” w wersji anglojęzycznej w wykonaniu uczniów klasy 6a pod opieką pani Aleksandry Stecińskiej-Wymiatał. Po przedstawieniu odbył się krótki quiz językowy, w czasie którego dzieci mogły wygrać smaczną przekąskę.
Klasy 5-6 obejrzały przedstawienie „Autostopem przez Europę” przygotowane przez uczniów klas 4b oraz 5c pod opieką pani Izabeli Piwowarczyk oraz pani Justyny Troć. Uczniowie dowiedzieli się czym jest Big Ben i Brama Brandenburska oraz jakie jedzenie jest najpopularniejsze w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Niemczech.
Już niedługo uczniowie SP4 będą mieli okazję wykazać się znajomością języków biorąc udział w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Uczniowie przygotują się czytając informacje umieszczone na ścianach naszej szkoły.
Organizując Dni Języków Obcych podkreślono znaczenie znajomości języków we współczesnym świecie oraz fakt, że ich nauka nie musi być nudna. Płynne posługiwanie się językiem pozwala nam przekraczać granice i różnice kulturowe, przynosi wiele pożytku zarówno dorosłym jak i dzieciom.



28 października 2015 r: W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas I-III. Wesoły wiersz na jesienną pluchę recytowało 26 uczniów. Młodzi artyści w ten sposób przyczynili się do rozwoju czytelnictwa i popularyzacji literatury dziecięcej.
Zwycięzcą konkursu został Cezary Marciniuk, II miejsce zdobyła Katarzyna Marczuk, a III Lena Mazurek. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.



22 października 2015 r.: Uczniowie klas 5a, 6b i 6d pod opieką pań Anny Pluty,Teresy Szyby i Anny Jeznach-Mierzejewskiej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W Centrum Nauki Kopernik, dzięki interaktywnym eksponatom zgromadzonym w sześciu galeriach tematycznych, dzieci mogły przekonać się o jedności nauki i kultury. W Planetarium obejrzeliśmy film pt."Ziemia, Księżyc, Słońce" opowiadający o gwiazdozbiorach, podróżach kosmicznych i lądowaniu na Księżycu. Przed projekcją odbył się pokaz "Głowa do góry". Następnie udaliśmy się na wystawę pt. "Niewidzialna wystawa" . To wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której mogliśmy wypróbować jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku. Ostatnim punktem naszej wycieczki był pobyt na Tarasie widokowym Lotniska Chopina. Pełni wrażeń i ciekawych wspomnień wróciliśmy do domu.



22 października 2015 r.: Nasza szkoła realizuje projekt „Czwórka czyta dzieciom”. Z tej okazji 22 października odwiedziła nas pani Anna Mirońska... (pełny tekst i zdjęcia w zakładce Biblioteka)



21 października 2015 r.: Z okazji XV Dnia Papieskiego, który w obchodzono w tym roku pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”, a zarazem w przeddzień wspomnienia św. Jana Pawła II, w naszej szkole odbyła się akademia dla klas IV – VI. W inscenizacji słowno – muzycznej, przygotowanej pod kierunkiem pana Michała Woźniaka, wystąpili uczniowie z wszystkich klas piątych oraz z klasy 4a. Zaprezentowali scenę „typowej lekcji w szkole”, podczas której ich zadaniem było przedstawienie życiorysu Papieża – Polaka w formie pamiętnika oraz zaśpiewanie piosenek. Inscenizacja została zilustrowana prezentacją zdjęć z życia Jana Pawła II.
Program artystyczny wzbogacił naszą wiedzę o życiu św. Jana Pawła II.



13 października 2015 r.: Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyła się uroczystość wręczenia nagród przyznanych przez Prezydenta Miasta Siedlce wyróżnionym pedagogom. W tym roku nagrodę Prezydenta otrzymała nauczycielka języka polskiego z naszej szkoły - pani Jolanta Niewęgłowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy dydaktyczno – wychowawczej.


13 października 2015 r.: W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, w której udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Na początku uroczystości Dyrektor Szkoły – pan Przemysław Anusiewicz wręczył wyróżnionym nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły. Następnie wszyscy uczniowie z klasy 6c, Magdalena Jabłkowska z kl. 4a oraz Malwinka Powałka i Marysia  Kuryło z kl. 3c pod kierunkiem pani Anny Szostak zaprezentowali część artystyczną. Uczniowie podziękowali Nauczycielom za trud i zaangażowanie jakie wkładają w naukę i wychowanie młodzieży. Elementem humorystycznym była scenka kończąca uroczystość, w czasie której uczniowie zaprezentowali niezbędne „pomoce” i elementy stroju dla nauczyciela, dzięki którym praca każdego wychowawcy stanie się jeszcze większą przyjemnością.



12 października 2015 r.: Uczniowie klas 4a i 4 b uczestniczyli w wycieczce do Warszawy pod opieką pań: Agnieszki Protasiuk, Janiny Florczykiewicz i Agnieszki Sakowicz.
W Teatrze Kamienica uczniowie obejrzeli spektakl pt. Tytus, Romek i A'Tomek, który powstał w oparciu o komiksy Henryka Jerzego Chmielewskiego,  następnie zwiedzali Łazienki Królewskie i Gmach Telewizji Polskiej S.A. przy ulicy Woronicza 17.

Wyjazd dostarczył uczniom wielu wrażeń.


8 października 2015 r.: Ślubowanie klas I.

"Idą pierwszaki – dawne maluchy
Jeden w drugiego to same zuchy
Buzie umyte i ręce czyste     
Każdy na plecach dźwiga tornister
Z bijącym sercem stają przed szkołą
Jak im tu będzie? – Pewnie wesoło!
"

Tego dnia nasi najmłodsi uczniowie zostali oficjalnie włączeni w poczet szkolnej społeczności. Ubrani na galowo, w niebieskich biretach na głowach wyglądali imponująco. Niejednemu rodzicowi łza zakręciła się w oku. Uroczystość przebiegała w dwóch grupach. Obie uświetnił sztandar szkoły, który został opisany przez nauczycieli, p. M. Kurpiewską oraz p. E. Maksymiuk. Po odśpiewaniu hymnu szkoły maluchy zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, po czym nastąpił bardzo ważny dla nich  moment – złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. W tej podniosłej chwili towarzyszyła im dyrekcja, nauczyciele , starsi koledzy oraz rodzice. Aktu pasowania ogromnym piórem dokonał dyrektor szkoły p. Przemysław Anusiewicz, a wicedyrektor p. Agnieszka Szymani i wicedyrektor p. Anna Pluta wręczyły uczniom pamiątkowe tarcze. Następnie każde dziecko złożyło swój symboliczny podpis przez odbicie palca w "Księdze pamiątkowej szkoły".
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Drodzy uczniowie klas pierwszych, życzymy Wam dużo szkolnych sukcesów, dobrych koleżanek i kolegów oraz samych radosnych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.



7 października 2015 r.: Na apelu dla klas IV – VI odbyło się zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość poprowadziła Julia Barej z klasy VIc. Na wstępie zapoznała wszystkich zebranych z wynikami głosowania, które odbyło się 16 września 2015 r. w czasie cotygodniowego zebrania Samorządów Klasowych. Po podliczeniu głosów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Joanna Wyrzykowska z klasy 6b, I zastępcą -  Wiktoria Sawicka z klasy 5b, II zastępcą - Magdalena Jabłkowska z klasy 4a. Następnie Joasia w imieniu wszystkich członków Samorządu Uczniowskiego złożyła przyrzeczenie i odebrała z rąk Pana Dyrektora Przemysława Anusiewicza symboliczny klucz do szkoły, który zobowiązuje uczniów do odpowiedzialności, dbanie o mienie szkoły oraz o jej wizerunek w środowisku lokalnym.
Na pewno była to niezapomniana chwila dla nowo wybranych członków Samorządu Uczniowskiego.
Od tego roku szkolnego opiekunami Samorządu Uczniowskiego są: pani Agnieszka Protasiuk i pani Anna Szostak.
Następnie odbyło się podsumowanie turnieju dla klas III -VI z zakresu tabliczki mnożenia, który odbył się 25 września. Dyrektor Szkoły i organizatorzy konkursu pani Agnieszka Protasiuk i pani Katarzyna Karpiarz wręczyli laureatom dyplomy i odznaki „Jestem ekspertem z tabliczki mnożenia”.
Lista laureatów.



3 października 2015 r.:  Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły wybrali się na rajd rowerowy do Stoku Wiśniewskiego. Na miejscu uczestnicy upiekli kiełbaski przy ognisku. Piknik został zorganizowany  w ramach Projektu MEN „Szkoła Współpracy. Uczniowie kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”.  Wycieczka doskonale zintegrowała wszystkich uczestników i umożliwiła aktywne spędzenie sobotniego popołudnia.



2 października 2015 r.: Uczennica 6a Wiktoria Trochimiak i nauczyciel języka polskiego Jolanta Niewęgłowska wzięły udział w akcji zorganizowanej w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach: Czytamy Chłopów non stop!  Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku mija 90. rocznica śmierci Władysława Reymonta - dlatego rok ten jest ogłoszony Rokiem Reymonta na Mazowszu. Ambicją pomysłodawców było ustanowienie rekordu świata w czytaniu powieści Chłopi bez przerwy. W akcji wzięło udział 200 osób: aktorzy, politycy, samorządowcy, dziennikarze, sportowcy, nauczyciele i uczniowie. W pięknej sali kominkowej, w blasku świec, uczestnicy zmierzyli się z tym niełatwym tekstem. Satysfakcja była ogromna!



1 października 2015 r.: Odbyła się wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Uczestniczyli w niej uczniowie klas: 1c, 1d, 2c oraz 2d pod opieką Pań: Marzeny Marciszewskiej, Ewy Marciniuk, Beaty Ługowskiej, Iwony Piekarskiej, Agnieszki Sakowicz i Mai Barszczak.
Muzeum znajduje się w zespole pałacowo – parkowym z połowy XIX wieku. Posiada dziewięć działów. Zbiory Muzeum liczą ponad 28000 eksponatów. Dzieci miały możliwość obejrzenia starych maszyn rolniczych oraz powozów. Szczególnie zainteresowała je wystawa pisanek z całego świata. Mogły z bliska podziwiać dawną zabudowę wiejską oraz piękny drewniany kościółek. Wielką atrakcją był również pokaz pracy kowala oraz pokaz pracy młyna i ręczna obróbka ziarna.
Na zakończenie czekało na dzieci ognisko z kiełbaskami. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do domu.


30 września 2015 r.: Uczniowie klasy 1e pod opieką wychowawczyni Emilii Maksymiuk udali się na wycieczkę do Zielonego Raju w Siedlcach. Na miejscu czekali animatorzy, którzy przygotowali dla nich liczne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Pierwszoklasiści mieli okazję pobawić się w poszukiwaczy skarbów, musieli biec z mapą i zdobywać punkty, wykazać się zwinnością w czasie rywalizacji sportowych. Wiele radości sprawiła nauka strzelania z łuku w tarczę. Największą atrakcją tego dnia była możliwość przejażdżki na koniu. Na koniec imprezy uczniowie piekli na ognisku kiełbaski i zajadali je ze smakiem. To był udany dzień.


30 września 2015 r.: Strój szkolny to ujednolicone ubranie noszone przez młodzież szkolną. Są one popularne w szkołach podstawowych i średnich w wielu krajach. Stroje uczniowskie istniały w Polsce już od dawna. Jednolite stroje dla uczniów nie tylko zwiększą bezpieczeństwo w szkole i wprowadzą ład w ubiorze, ale mamy nadzieję, że staną się również piękną tradycją i dumą uczniów.
W roku szkolnym 2015/2016 w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach obowiązuje jednolity strój szkolny, na który składa się: niebieska bluzka z krótkim lub długim rękawem z logo szkoły na lewej piersi ucznia, a także granatowa bluza zapinana na guziki z nazwą szkoły.
Uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością oczekiwali nowych strojów. Kiedy już mogli przyjść do szkoły w nowych ubiorach z radością prezentowali się rodzicom, nauczycielom, innym pracownikom szkoły i nie tylko. Uczniowie klasy 1e dumnie pozowali do zdjęcia na tle pomnika Patrona naszej szkoły w nowych strojach. Cieszymy się, kiedy widzimy radość na twarzach naszych uczniów.



29 września 2015 r.: Klasa I a i I g pod opieką p. Martyny Kurpiewskiej, p. Pauliny Gabryszewskiej oraz p. Agnieszki Sakowicz udała się na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.
Uczniowie mieli możliwość zobaczyć dawną zabudowę wiejską oraz piękny drewniany kościółek. Wielką atrakcją dla dzieci było spotkanie z mieszkającymi tam zwierzętami i ptactwem o pięknych piórach. Następnie mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska pracy kowala w zabytkowej kuźni. Duże zainteresowanie wzbudziły stare powozy i maszyny rolnicze.  Obejrzeliśmy również przepiękną wystawę pisanek w całego świata. Na zakończenie zjedliśmy ze smakiem kiełbaski z ogniska i zadowoleni wróciliśmy do domu.



29 września 2015 r.: Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Policji w Siedlcach. Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Policjanci uczulili także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Przypomnieli, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy mają ukończone 12 lat. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.
Dodatkową atrakcją był pies policyjny Borys.  Policjant, który jest jego opiekunem, omówił jak ważną rolę odgrywa pies w jego pracy. Zademonstrował również uczniom jak należy bronić się przed atakiem zwierzęcia.
Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali  pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera.



18-20 września 2015 r.: Rozgrywki o Puchar Davisa to nieoficjalne Drużynowe Mistrzostwa Świata mężczyzn w tenisie. W Gdyni odbył się mecz reprezentacji Polski z drużyną Słowacji.Zwycięstwo 3:2 dało awans naszym tenisistom do gry w grupie światowej (16 najlepszych drużyn z naszego globu), co zdarzyło się pierwszy raz w historii.
Młodzi tenisiści z naszej szkoły: Natalia Skarus, Amelia Tuszyńska i Paweł  Mirosz, po przebyciu szkolenia i przejściu eliminacji, zostali wybrani do grupy dzieci podających piłki w trakcie tego pojedynku.
Przez 4 dni mieli możliwość podziwiać swoich idoli z perspektywy kortu tenisowego uczestnicząc w treningach i meczach.



9 września 2015 r.: Odbyła się uroczystość wręczenia naszym uczniom i absolwentom stypendiów I i II stopnia Prezydenta Miasta Siedlce. Listy gratulacyjne zostały przekazane przez pana dyrektora Przemysława Anusiewicza . Za II semestr roku szkolnego 2014/2015 stypendium otrzymali:

I stopnia

1. Wojciech Ciok
2. Sylwia Dębska
3. Zuzanna Dziosa
4. Julia Jakubik
5. Zuzanna Janeczko
6. Aleksandra Jóźwiuk
7. Maciej Karabin
8. Jakub Karczewski
9. Jan Kirsch
10. Marta Lichograj
11. Amelia Lipińska
12. Miłosz Lubeski
13. Klaudia Łęczycka
14. Aleksandra Michalska
15. Justyna Patoleta
16. Emilia Pietrzykowska
17. Miłosz Powałka
18. Gabriela Remiszewska
19. Wiktoria Sawicka
20. Szymon Sieńkowski
21. Julia Słowińska
22. Wiktoria Trochimiak
23. Aleksandra Waldzińska
24. Mateusz Wróblewski
25. Michał Wyrębiak
26. Joanna Wyrzykowska
27. Klaudia Wyspiańska

II stopnia

1. Kalina Celińska
2. Maksymilian Jabłkowski
3. Zuzanna Kielak
4. Karolina Kowalczyk
5. Olaf Ługowski
6. Karolina Mackiewicz
7. Weronika Mackiewicz
8. Bartosz Mierzejewski
9. Julia Rejewska
10. Natalia Skarus
11. Oliwia Staręga
12. Amelia Tuszyńska
13. Filip Zgorzałek
14. Paweł Zwoliński
15. Julia Zybertowicz

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.


5 września 2015 r.: Odbyła się  czwarta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W Siedlcach organizatorem przedsięwzięcia był Uniwersytet Przyrodniczo – Humanistyczny. W ogrodzie przy Pałacu Ogińskich spotkali się przedstawiciele różnych środowisk i instytucji, którym przypadł w udziale zaszczyt przeczytania fragmentu dzieła Bolesława Prusa pt. „Lalka”.
W akcji wzięli udział również uczniowie naszej szkoły pod opieką  pani Anny Szostak i pani wicedyrektor Anny Pluty. Odcinek 19 został przeczytany przez uczniów klas szóstych i piątych: Aleksandrę Mućko, Julię Barej, Joannę Wyrzykowską, Marię Lichograj, Alicję Śledź, Igora Mazurka, Macieja Karabina, Oliwię Soczewkę, Aleksandrę Reinholz, Gabrielę Gawdzik.



1 września 2015 r.: O godzinie 9.30 odbyła się w naszej szkole uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Dzień ten był szczególny dla uczniów klas pierwszych. Rozpoczęli bowiem naukę w nowej szkole, w tym roku aż w siedmiu zespołach klasowych. Wychowawczyniami klas pierwszych zostały: klasy 1a – p. Martyny Kurpiewskiej, klasy 1b – p. Edyty Malewicz, klasy 1c – p. Marzena Marciszewska, klasy 1 d – p. Beata Ługowska, klasy 1 e – p. Emilia Maksymiuk, klasy 1 f – p. Ewelina Protasewicz, klasa 1 g - p. Paulina Gabryszewska.
Całość uroczystości przygotowała klasa 3a pod kierunkiem wychowawcy Barbary Chomickiej. Części pierwszej towarzyszył uczniom sztandar szkoły. Wszystkich zebranych powitał  pan Dyrektor Przemysław Anusiewicz , który przypomniał o wydarzeniach sprzed 76 lat. Uczniowie klasy 3a wierszami, pieśnią złożyli wyrazy najwyższego hołdu, pamięci i głębokiej wdzięczności dla tych wszystkich, których śmierć, przelana krew spowodowały, że dziś mogliśmy bez lęku przystąpić do naszych uczniowskich zadań. Delegacja uczniów klasy VI d z wychowawcą Anną Mierzejewską złożyła kwiaty  przy pomniku Dzieci Zamojszczyzny.
Część druga uroczystości to reminiscencje z wakacji opowiedziane przez uczniów 3a w formie wesołych piosenek, wierszy o szkole, tańca indiańskiego Sunkuyman  oraz życzeń samych sukcesów w nauce i wzorowego pierwszego świadectwa.

Cieszymy się, że jesteśmy razem w naszej szkole!


wydarzenia z roku szkolnego 2014/2015, wydarzenia z roku szkolnego 2013/2014,
wydarzenia z roku szkolnego 2012/2013, wydarzenia z lat 2009-2012

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego