- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza

Menu główne

Regulamin świetlicy szkolnej                                                                               Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej (pdf) (rtf)

Świetlikowo – wyjątkowe miejsce!

Rok szkolny 2013/2014
II semestr

Nasze twórczości.
W świetlicy wesoło i kolorowo! Nasze głowy są pełne pomysłów. Malujemy, rysujemy, wydzieramy, wycinamy ... I oto efekty inwencji twórczej świetliczaków przedstawiamy:)

Dzień Matki - „A ja wolę moją mamę, co ma włosy jak atrament ...”

4 maja – Dzień Strażaka. Postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska pracy naszych siedleckich strażaków. W tym celu wybraliśmy się na wycieczkę do Straży Pożarnej.  Wrażeń i emocji było mnóstwo. Zapraszamy do galerii.

Piękne, ciekawe i niecodzienne ozdoby oraz pomysłowość  twórców można było podziwiać podczas kiermaszu wielkanocnego, który odbył się w naszej szkole w dniach 10-11 kwietnia. Można było kupić kartki świąteczne, różnego rodzaju stroiki, pisanki, przepyszne ciastka i pierniczki. Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem a w jego przygotowanie włączyli się uczniowie, wychowawcy świetlicy i rodzice. Pieniążki zarobione podczas kiermaszu przeznaczone zostaną na potrzeby świetlicy szkolnej.

Do świetlicy zawitała wiosna

W wolnym czasie projektujemy gry planszowe.

Rozmawiając o kosmosie przenosimy się na obca planetę... spotykamy tam... nieznane nam do tej pory istoty

Zima to czas kiedy możemy w pełni cieszyć się aktywnością fizyczną i skorzystać z wielu sportów zimowych.
Przypomnieliśmy sobie te najbardziej znane dyscypliny sportowe i poznaliśmy wiele nowych, ciekawych form spędzania czasu podczas zimy związanych z aktywnością ruchową.

Wspomnienia z ferii zimowych… Niezapomniane przeżycia postanowiliśmy przełożyć na papier.

Pora na dobrą zabawę karnawałową!!
W naszej świetlicy również jej nie zabrakło!! Drugi semestr rozpoczęliśmy wesołą dyskoteką z konkursami a wspomnienia po balu karnawałowym odzwierciedlają nasze prace plastyczne.

Twórczość H. CH. Andersena okazała się wspaniałą lekturą i inspiracją  do stworzenia wielu ciekawych ilustracji.

Pełni pomysłów, zaangażowania i energii rozpoczęliśmy II semestr. Nie zabrakło zabawy, nauki i odpoczynku.

II semestr czas zacząć!!!

I semestr

Dnia 18 grudnia b. r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs śpiewania kolęd, w którym wzięły udział dzieci z klas I – III.  Dzieci zaśpiewały wybrane przez siebie kolędy solo i w duetach.  Do konkursu przystąpiły następujące osoby:
Paulina Kowalska kl. III b, Vanessa Da Costa kl. I b, Julia Kruś kl. I a, Amelia Jaroszewska kl. 0c, Aleksandra Waldzińska kl. III a, Ramona Jaroszewska kl. III a, Sylwia Dębska kl. II c
i Gabriela Kowalczyk kl. II b.
Jury w składzie:
A. Spruch,
A. Jeznach - Mierzejewska,
J. Golbiak,
E. Sołtysiuk
wyłoniło zwycięzcę Sylwię Dębską z klasy III c, która zaśpiewała kolędę "Cicha noc". Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

Kiermasz Świąteczny

Poniżej zapraszamy do obejrzenia zdjęć upamiętniających to wydarzenie.

Dnia 4 grudnia nasi wychowankowie podczas zajęć świetlicowych zapoznali się z informacjami  na temat pracy górników. Dowiedzieli się jak ważną rolę spełniają górnicy, w jakich strojach pracują, a także co powstaje z węgla. Zajęcia zostały uwieńczone wykonaniem prac plastycznych węglem. Zapraszamy do galerii.

Listopad i Grudzień to miesiące intensywnych zmian w przyrodzie, ale i nie tylko. Świetliki z naszej szkoły malują, rysują, wyklejają. Aura na zewnątrz sprzyja  słuchaniu baśni, bajek, wierszy oraz powstawaniu prac plastycznych. Wytwory naszych rąk oraz dekoracje tablic i sali można obejrzeć poniżej.

Andrzejki

Dnia 28 listopada 2013 r. świetlica szkolna emanowała niecodziennym czarem. Wszystko to za sprawą Andrzejek, które jak co roku zostały przygotowane przez wychowawców świetlicy. Chętne osoby mogły poddać się magicznym wróżbom andrzejkowych. Poznając  przyszłość nie zapomnieliśmy również o dobrej zabawie. Andrzejkowa atmosfera magii i wróżb będzie obecna w naszej pamięci przez kolejny rok. Zapraszamy do galerii poniżej:

Z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości poznaliśmy symbole i barwy narodowe oraz historię naszego kraju. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez dzieci prac plastycznych.

Uroczystość pasowania na świetlika

4 listopada 2013 roku w naszej szkole po raz kolejny odbyła się uroczystość "Pasowania na świetlika". Impreza rozpoczęła się od powitania  uczniów zerówki,  klas pierwszych oraz dyrekcji przez  uczennice klasy drugiej – Wiktorię Gałecką i Klaudię Tomczak. Następnie dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach. Do zadań wychowanków należało: wymienienie cech prawdziwego świetlika, ułożenie puzzli, stworzenie kreatywnego rysunku, wymówienie trudnych wyrazów, zagadki  oraz próba uśmiechu. Po zaliczeniu konkurencji, pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, pod którym pozostawili odcisk palca. Pan Dyrektor Przemysław Anusiewicz dokonał pasowania na świetlika.
Każdy wychowanek otrzymał Certyfikat przyjęcia do gromady świetlicowej oraz słodki podarunek. Podsumowaniem uroczystości było wykonanie  „Piosenki świetlików” i pamiątkowe zdjęcie. Imprezę przybliżą Państwu zdjęcia po
wyżej. Zapraszamy!

Barwy jesieni

Wiedzą również o tym nasi wychowawcy, którzy sprawują opiekę nad nami podczas spożywania posiłków

Wiemy tez jak promować zdrowy tryb życia

My świetliki dbamy o zdrowie, dzięki temu wiemy jak zdrowo się odżywiać

Jesienny nastrój udziela się świetlikom i wychowawcom. Odzwierciedleniem są dekoracje drzwi, okien, tablic w stołówce oraz  nasza twórczość.

Od początku roku rozwijamy naszą twórczość

Witamy w kolejnym roku szkolnym w Świetlikowie. Do naszego grona dołączyły nowe dzieci. Wychowankowie poznali zbiór zasad naszej świetlicy w postaci Świetlicowego ABC oraz powstała galeria Gromady świetlicowej.

Rok szkolny 2012/2013