Akcje SU

REGULAMIN SU

Akcje SU w roku szkolnym 2011/2012

• Kochani!
    Kolejny raz udowodniliście, że razem, możemy więcej! W czasie trwania akcji „Góra grosza”, uczniowie z SU zebrali od Was do własnoręcznie przygotowanych puszek rekordową sumę pieniędzy: 246, 26 zł i 5 eurocentów.
    Bardzo dziękujemy uczniom klasy Vc: Ali Nowakowskiej, Patrykowi Radzimirskiemu i Szymonowi Trochimiakowi za policzenie ponad 10 kg góry groszy, jaką ofiarowaliście na wsparcie Towarzystwa Nasz Dom.

• Drodzy Uczniowie!!! Przed Wami kolejna okazja do udowodnienia, że macie dobre serca i wrażliwe dusze, a krzywda drugiego człowieka nie jest Wam obojętna. Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Caritas rozpoczął nową akcję, a mianowicie zbieranie plastikowych nakrętek (z butelek po napojach, sokach, jogurtach i chemii itp.), które przekażemy dla ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Siedlcach. Dzięki nim Wasz kolega otrzyma wózek inwalidzki, który pozwoli Mu na swobodne poruszanie się. Pomóżcie! Wierzymy w Was!

• Koło Caritas działające w naszej szkole we współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowało zbiórkę żywności. Akcja prowadzona była w październiku i listopadzie tego roku. Dzięki wsparciu i motywacji Opiekunów Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Caritas, wszyscy uczniowie z zaangażowaniem i nieskrywaną radością włączyli się w tę akcję. Żywność została przekazana na rzecz jadłodajni dla ubogich prowadzonej przez Caritas Diecezji Siedleckiej. W imieniu potrzebujących i tych, którzy prowadzą jadłodajnię bardzo dziękujemy za Wasze poświecenie i hojność. Składamy również serdeczne podziękowania Waszym Rodzicom, wiemy, że ta akcja była tak udana dzięki ich ogromnemu wsparciu. Podczas dwumiesięcznej akcji udało nam się wspólnie zebrać ok. 160 kg żywności. Razem możemy więcej. Opiekunowie SU i SKC.

• W naszej szkole, po raz kolejny odbędzie się akcja zbierania drobnych monet na rzecz Towarzystwa „Nasz dom”. Zebrana kwota zostanie przekazana na rzecz domów dziecka. Tradycyjnie nad akcją patronat objęła Minister Edukacji Narodowej, Pani Katarzyna Hall. W tym roku akcja „Góra Grosza” odbywa się w szkołach w dniach:
    od 21 listopada do 2 grudnia br. W tym czasie każdego dnia członkowie SU będą zbierali drobne monety (od 1 gr. do 50 gr.), które następnie przekażemy do Towarzystwa „Nasz dom”. Liczymy na Wasze dobre serca i zaangażowanie w tę akcję!