Wycieczka do Bałtowa

Kolejna fajna wycieczka uczniów klasy w sieci. Bałtów przywitał dzieci piękną pogodą. Park dinozaurów oczarował wszystkich zwiedzających. Ogromną atrakcją było również kino 5D, park dzikich zwierząt, miniatury polskich twierdzy i pałacy oraz oceanarium. Taka całodniowa wycieczka to idealny sposób na integrację zespołu klasowego.

Wigilia klasowa

22 grudnia mieliśmy klasowe spotkanie świąteczne. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem, kolędy i recytacja wierszy. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych bożonarodzeniowych potraw: pierogów, makowca, piernika, ciasteczek… Nasi kochani Rodzice tak pięknie przygotowali poczęstunek. Dziękujemy! Zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc! 😘

(pj)

Nagrodzeni w konkursie „Bożonarodzeniowa kartka”

Dwoje uczniów z naszej klasy otrzymało nagrody za konkurs „Bożonarodzeniowa kartka”. Prace Marcela Dylaka i Nadii Guzek doceniło jury i uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz boxy z niespodzianką.

Serdecznie gratulujemy!

Zimowe prace plastyczne

Zaczął się grudzień, a wraz z nim zimowe prace plastyczne. Co powiecie na kolorowe choineczki? Proste prace, a ileż w nich uroku😍.

Mikołajki

6 grudnia poczuliśmy klimat zbliżających się świąt. W Mikołajki byliśmy w kinie i jedliśmy pierniczki. W naszych stylizacjach dominowały motywy bożonarodzeniowe. Chcemy więcej takich dni!

Fabryka bombek i Wedel

30 listopada wraz z uczniami klasy 2a uczestniczyliśmy  w wycieczce do Warszawy. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak powstaje prawdziwa czekolada. Pijalnia czekolady Wedel to była prawdziwa uczta smaków. Drugą atrakcją była Manufaktura Bombek. Warsztaty okazały się niezwykle atrakcyjne: każdy zrobił swoją ozdobę choinkową. Gospodarzem był sam Święty Mikołaj! Wyjazd zakończyliśmy w restauracji McDonald’s.

Miasteczko dla RUPAKÓW

W naszej klasie IIb zrodziła się ciekawa inicjatywa stworzenia miasteczka dla rupaków. Chętni skonstruowali domki dla tych niezwykłych stworzeń. Dzieci wykazały się kreatywnym podejściem do swojej budowli. Powstały domki z kartonowych pudeł, opakowań po produktach spożywczych, a także z klocków Lego. Jak widać dzieci zużyły rzeczy, których używamy na co dzień. Wszyscy którzy zrobili dodatkową pracę mieli dużą frajdę podczas wymyślania miasta dla fantastycznych stworzeń.

(autor tekstu: Pola Borkowska🙂)

Wycieczka do Warszawy

Rozpoczęliśmy październik się wycieczką do Warszawy. Pierwszym punktem programu był spektakl Piotruś Pan w teatrze muzycznym Buffo. Dzieci były zachwycone sztuką. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Narodowego, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć największe dzieła sztuki i malarstwa. Ogromne wrażenie wywarł na nas największy obraz w zasobach muzealnych „Bitwa pod Grunwaldem” (4x10m🧐) oraz zobaczenie prawdziwej mumii w galerii starożytności. Dzień zakończyliśmy posiłkiem w ulubionej restauracji dzieci Mc Donalds. To był bardzo udany wyjazd, dopisały humory i pogoda również!